Msc - insan kaynakları yönetimi ve ilişki

Genel

Program açıklaması

Yüksek Lisans - insan kaynakları ve ilişki yönetimi

İnsan Kaynakları uzmanları, uyarlanabilir ve büyük becerileri ile donatılmış - 30 yılı aşkın bir süredir IAE Aix yetenek şirketleri gerek şekil. Bu Yüksek Lisans mükemmel işletmelerin beklentilerini karşılamaktadır.

Insan kaynakları Müdürü (-rice) olarak kapasite strateji ve iş hedeflerini nasıl yapacağınızı öğrenin. İnsan Kaynakları Yönetimi Yüksek Lisans çift yetkinlik sunuyor - teknikleri ve İnsan Kaynakları araçları ve şirket içinde kişilerarası ilişkilerin anlaşılması Stratejik Yönetim ustalık. Amaç yarının zorlukları karşılamak ve şirket önerilen kuvvet hareket etmektir.

Ana Özellikler

Sayısı 30-35 katılımcı aralığındadır.

Program bir yıl boyunca tam zamanlı çalışır.

Birçok iş uygulayıcıları, uygulama saha ile vaka çalışmaları, simülasyon oyunları, pratik egzersizler, ilişki deneyimleri: Öğretim yöntemleri esas katılımcıların aktif katılımı dayanmaktadır. Onlar çok sık görsel-işitsel araçların kullanımı (filme destek, video düzenleme ulaşmak için, vb) ve NicT ile, grup çalışması ön plana verir.

Bilgi kontrolü sürekli Programdaki her disiplinin özelliklerine uygun bir şekilde sağlanmaktadır. İngiliz esastır.

Konferanslar-kavşaklar, şirket ziyaretleri, misafirler İnsan Kaynakları Yönetimi uzman olan yuvarlak masa toplantıları, organize ve program katılımcıları tarafından kolaylaştırılır. Kuruluşundan bu yana, HRM programı kuşkusuz iş ve işe alınanların içinde elde atamaları kolaylaştırır ANDRH olarak HRM profesyonelleri ile çok verimli temas ve ağları geliştirdi.

Gelecekteki mezunlarına mevcut iş profilleri

Biz (büyük veya orta) özel veya kamu sektöründe İnsan Kaynakları Yönetimi şirketlerin veya kuruluşların alanında üst düzey yöneticilik pozisyonlarında programın mezunları bulabilirsiniz. Çeşitli konularda (güvenlik, kalite, koşulları ... çalışma), sosyal denetçi eğitimi, işe alma, ücretlendirme, iletişim, proje yöneticisi sorumlu HRD (İnsan Kaynakları Direktörü), Müdür Yardımcısı İK Direktörü Örneğin:.

Bu alanda danışman ve eğitici vardır. Mezunlar Ağının dinamizm istihdama erişimini kolaylaştırıyor.

Kabul ve oranlar

Yüksek Lisans 1 yıl girmesi:

  • Ruhsat
  • veya seviye Bac + 3 (180 AKTS)
  • veya eşdeğeri (yabancı diploma VAE)

Yüksek Lisans İkinci yıl içine doğrudan giriş:

  • Yüksek Lisans mezunları
  • veya Bac seviye + 4 veya daha fazla (240 veya daha fazla AKTS)
  • veya eşdeğeri (yabancı diploma VAE)
  • önemli mesleki deneyim, yurt dışında kalır ve Fransızca ve İngilizce çok iyi bir komut.

İşe uygulaması üzerinde (TOEIC testleri TAGE-MAGE veya GMAT, TOEFL, IELTS, profesyonel proje, daha önceki çalışmalarda, staj ya da tutulan konumlar) bir jüri ile, ve röportaj.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

IAE Aix Graduate School of Management, part of Aix Marseille University, is located in the South of France, within France’s second largest metropolitan area after Paris. Founded in 1955, the IAE Aix w ... Devamını oku

IAE Aix Graduate School of Management, part of Aix Marseille University, is located in the South of France, within France’s second largest metropolitan area after Paris. Founded in 1955, the IAE Aix was the first Graduate School of Management in the French public university system. Daha Az