Msc Kurumsal Yönetim

Genel

Program açıklaması

126794_pexels-photo-3184291.jpeg sahte / Pexels

Birmingham Üniversitesi tarafından verilen bir yüksek lisans programı

Yerel olmayan ders kaydı no.252953

genel bakış

Giderek daha rekabetçi hale gelen iş ortamında, yaratıcılık, yenilikçilik ve benzersizliğe yönelik yüksek bir talep ve işletmelerin girişimci olması için artan bir talep var. Kurumsal Yönetim kursumuz, kurumsal hizmet sektöründeki yönetim pozisyonlarında ilerlemeniz için gereken bilgi ve iş deneyimini sunmak üzere endüstri profesyonelleri ile ortaklaşa geliştirilmiştir. Kurs ayrıca kendi işinizi kurma ve stratejik olarak nasıl büyüyüp gelişeceğinizi öğrenmenizi sağlayacak becerileri de verecektir. Girişimcilik faaliyetinin temelini araştırdıkça, yeni iş fırsatlarını tanımlamanıza ve yanıtlamanıza olanak tanıyan iş ve yönetim becerilerinizi daha da geliştireceksiniz. Sektörel ortaklarımız iş geliştirme sürecinize katkıda bulunan son yıl araştırma projeniz için bir seçenek olarak kendi iş planınızı geliştirebilirsiniz.

modül

İş Yaratma ve Geliştirme

İş Yaratma ve Geliştirme, öğrencileri sadece yeni iş alanları yaratmanın değil, aynı zamanda kurumsal ortamdaki girişimcilik ve iş büyümesi açısından da kurumsal faaliyetin daha pratik öğelerine dahil edecektir. Modül, girişimcilik, iş yaratıcılığı, iş büyümesi, iş planlaması, strateji formülasyonu ve iş geliştirme dahil olmak üzere iş kurma ve büyümenin temel ilkelerini araştırıyor.

Kurumsal Proje

Modül, öğrencilerin girişimci araştırmalara odaklanma ve bunlara hazırlanma konusundaki bilgi ve becerilerini genişletir ve geliştirir. Öğrencileri, eleştirel değerlendirme ve araştırma tekniklerinin disiplinlerinin yanı sıra bir kurumsal araştırma projesinin tasarımı ve yürütülmesi ile tanıştırır. Proje ya yeni bir kurumsal başlangıç planı ya da mevcut bir iş geliştirme planı şeklinde olabilir. Amaç, öğrencilerin hem başarılı lisansüstü eğitim için hem de serbest meslek sahibi girişimciler veya geleceğin yöneticileri olarak ihtiyaç duyacakları temel araştırma araçlarında becerilerini ve uzmanlıklarını geliştirmektir. Modül, kritik değerlendirme ve araştırma tasarım becerilerinin uygulanmasını sağlayan önemli bir dizi araç sunmak için yapılandırılmış bir yaklaşım benimser. Öğrenciler, programın bir dizi modülünden kavramların ve bilginin entegrasyonunu denemeye ve çok çeşitli kaynaklardan yararlanmaya teşvik edilecektir. İşletme projesinin teklif edilmesi, planlanması ve yürütülmesi, uygun deneyime sahip bir akademik / işletme mentorunun gözetimi altında öğrenci tarafından gerçekleştirilen bireysel bir faaliyettir.

Girişimcilik Finansmanı

Bu modül, öğrencilerin finansal tablo analizi, işletme sermayesi yönetimi, tahmin modelleri, sermaye bütçelemesi ve yatırım değerlendirme açısından finansın temel kavramları konusunda girişimci bir bakış açısıyla anlamalarını ve farkındalıklarını geliştirmeyi amaçlamaktadır. Modül, yöneticilerin küçük ve orta ölçekli işletmelerde ve yeni başlayan şirketlerde alınan kararları büyük ölçüde artırmak için finansal teknikleri nasıl kullanabileceğini vurgulamaktadır.

Uluslararası Girişimcilik

Bu modül öğrencilerin hizmet sektöründeki uluslararası girişimcilik anlayışlarını ve farkındalıklarını geliştirmeyi amaçlamaktadır. Hem İngiltere'de hem de uluslararası girişimcilik faaliyetlerinin incelenmesi ve eleştirilmesi üzerinde durulacaktır. Alternatif büyüme stratejileri de dahil olmak üzere girişimci firmalar için örgütsel büyüme süreci ayrıntılı olarak incelenecektir. Uluslararası ortamda yaygın olan fırsatlar ve zorluklar da dahil edilecektir.

Pazarlama ve Dijital Medya

Bu modülün amacı, öğrencilere küresel seyahat ve turizm bağlamında pazarlama ve dijital medya hakkında derinlemesine bilgi vermektir. Disiplinlerarası bir yaklaşım kullanan bu modül, teorik temeli çağdaş pazarlama ve dijital medya teknik ve uygulamalarıyla birleştirecektir. Temel temalar, pratik uygulamalarla ele alınacak ve bağlamsallaştırılacaktır.

Kişisel Liderlik Gelişimi

Sürekli değişen ve zorlu bir iş ortamında, güçlü liderlik her iş başarısı için hayati önem taşır. Böyle değişen zamanlarda usta olabilmek için girişimcilerin kişisel liderlik becerileri geliştirmeleri gerekir. Başlangıçta modül, çağdaş teorileri ve liderliği destekleyen modelleri tanıtır. Bundan, öğrencilere koçluk, rehberlik ve iletişim de dahil olmak üzere kişisel liderlik becerileri geliştirme fırsatı verilecektir. Modül ayrıca öğrencilerin kendi liderlik becerilerini ve yetkinliklerini geliştirmek için önceki ve mevcut liderlik deneyimi üzerine düşünmelerine, vaka çalışmaları, iş anlayışları üzerinde çalışmasına ve başkalarıyla eleştirel diyalog kurmasına olanak tanıyacaktır.

Risk ve Stratejik İşletme Yönetimi

İşletmeler küresel, karmaşık ve giderek daha dinamik ortamlarda faaliyet göstermektedir. Bu, girişimcilerin ve yöneticilerin bu değişken ortamlarda iş yapmanın doğasında var olan risklerle başa çıkmak için etkili stratejiler tasarlamalarını ve uygulamalarını zorunlu kılmaktadır. Bu modül riskleri tanımlamak, değerlendirmek, ölçmek ve etkili risk azaltma stratejileri tasarlamak için bir çerçeve sunmaktadır. Bu hem KOBİ hem de kurumsal iş perspektifinden incelenecektir. Risk yönetiminde girişimcilerin karşılaştığı zorluklar da dahil edilmiştir. Çeşitli çerçevelerin incelenmesi ile öğrencilere risk yönetimi araçlarını ve tekniklerini gerçek zamanlı durumlara değerlendirme ve uygulama fırsatı verilir.

Bireysel işverenlerin bu kursun yol açabileceği nitelikleri tanıması bir takdir meselesidir.

Giriş koşulları

Akademik Gereklilikler

 • Tanınan bir kurumdan ilgili bir lisans derecesi (veya eşdeğeri).
 • Tüm kabuller UCB tarafından belirlenir.
 • Diğer bireysel başvurular duruma göre değerlendirilecektir.

İngilizce Dil Gereksinimleri

 • IELTS 6.0 veya
 • Şifre İngilizce Testi 6.0 veya eşdeğeri

harç

Toplam öğretim ücreti 7 öğretim bloğu için 99.600 HK $ 'dır ve 6 taksit üzerinden her biri 16.600 HK $' dır. Her öğretim bloğu ders notları, çalışma paketi, ilk değerlendirme işaretlemesi ve geribildirimi ve 1 sınav tekrar oturması veya ödev yeniden gönderilmesini içerir.

Başvuru prosedürleri

Adayların Aston Institute aşağıdakileri sunmaları gerekmektedir:

 1. Tamamlanmış başvuru formu
 2. PayPal ile 350 $ HKD başvuru ücreti ödeyin (İade yapılmaz)

Üniversite hakkında

Birmingham Üniversite Koleji

University College Birmingham (UCB), 1.100'ü 65 ülkeden uluslararası öğrenci olan 8.000'den fazla öğrenciye sahiptir. Birmingham Üniversitesi Koleji Birmingham Üniversitesi (bir Russell Grup Üniversitesi) tarafından akredite edilmiştir ve Hazırlık Derecesi, Lisans ve Yüksek Lisans programlarının birçoğu Birmingham Üniversitesi tarafından verilen derecelere yol açar. Bu, şu anda Hong Kong'da Aston Institute sunulan BA (Hons) Business Enterprise ve BA (Hons) Pazarlama Yönetimi için doldurma derecelerini içerir.

Birmingham Üniversitesi ve Birmingham Üniversitesi Koleji ortaklığı

İki Birmingham üniversitesi, her bir kurumun güçlü yanlarından yararlanan bir anlaşma imzaladı. İşbirliği, Birmingham Üniversitesi'nin 20.000 University College Birmingham derecesini onayladığını ve ödül kazandığını gören 22 yıllık bir ilişkiyi kutluyor ve geliştiriyor.

Ortaklık, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi ortak etkinlik yoluyla gençlerin sonuçlarını iyileştirmek için iki üniversitemizin ayırt edici ve kolektif güçlerinden yararlanarak yeni bir işbirliği modeli yaratıyor:

 • İleri Eğitim güzergâhları yoluyla Yükseköğretime erişim için öğrenci fırsatlarının daha da geliştirilmesi
 • Akademik öğretim personeli eğitimi ve gelişimi
 • İmkanları paylaşarak daha iyi bir Birmingham öğrenci deneyimi yaratmak
 • Uluslararası öğrencilerin Birmingham'daki eğitim fırsatlarına erişmelerine yardımcı olmak
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Aston Institute is registered with the Education Bureau (registration no. 553611) and provides academic and English courses for continuing and further education. Our teaching and learning philosophy f ... Devamını oku

Aston Institute is registered with the Education Bureau (registration no. 553611) and provides academic and English courses for continuing and further education. Our teaching and learning philosophy focuses on an international perspective, with courses and qualifications benchmarked according to international standards. Our courses aim at improving students’ academic standards and enhancing employability, leading into globally renowned Universities and internationally recognised qualifications. We also represent non-local courses by prestigious overseas Universities and institutions in Hong Kong. Daha Az