Msc Psikolojik Tıp / Tamamlayıcı Tıp

Genel

Program açıklaması

Sustainer Londra Büyükşehir Üniversitesi
İşbirliği ile ALP Akademisches Lehrinstitut für Psychologie GmbH ALP Akademisches Lehrinstitut für Psychologie (Lübeck)
kayıtlı Londra Büyükşehir Üniversitesinde
Ödül töreni Yüksek lisans tezinin tamamlanmasından sonra, yüksek lisans derecesi Londra Büyükşehir Üniversitesi tarafından verilir.
Akademik derece Yüksek Lisans of Science / MSc Psikolojik Tıp / Tamamlayıcı Tıp
başlık Yüksek Lisans
İngiltere Kalitesi İngiltere Üniversite Kalite Yönergeleri: Gözden geçirilmiş İngiltere Yükseköğretim Kalite Kodu | UKSCQA / 02
varlık Devamsız uzaktan eğitim (% 100 uzaktan eğitim)
Eğitim yerleri Yılda 50 öğrenci
Eğitim dili Almanca veya İngilizce
Çalışmaların başlaması 1 Eylül 2020
iş başvurusu
dönem
15 Temmuz 2020'ye kadar
Alan tahsisi Yerlerin tahsisi, nitel kriterler ve telefon görüşmesi dikkate alınarak gelen başvuruların sırasına göre gerçekleşir.
Eğitim yeri Uzaktan eğitim, Londra Metropolitan Üniversitesi'nde öğrenci olarak kayıtlıdır.
Londra Büyükşehir Üniversitesi.
166-220 Holloway Rd
Londra N7 8DB
Birleşik Krallık.
süre 2 dönem (1 yıl)
derece Haftada 10 - 25 çalışma saati
180 CP = 90 AKTS
Kabul şartları Tanınmış bir Alman veya benzer yabancı üniversiteden birinci derece (en az lisans) ve en az bir yıllık mesleki deneyim veya
Tamamlanmış, nitelikli mesleki eğitim ve en az altı yıllık ilgili mesleki deneyim - yönetim veya proje yönetimi deneyimi olan en az bir yıl dahil - birinci üniversite derecesine eşdeğer olarak kabul edilir ( birinci derece olmadan / lisans olmadan ).

Ayrıca, aşağıdaki ek nitelikler arzu edilir: Mevcut ve / veya gelecekteki sektörler de dahil olmak üzere sağlık sektörü bilgisi
 • Hemşireler
 • Sağlık personeli,
 • Tıbbi uygulayıcıları,
 • psikologlar,
 • PharmakologInnen,
 • Sosyal çalışmacılar,
 • Hemşireler,
 • ve ilgili alanlardan gelecek öğrenciler.İster birinci derece olsun ister olmasın, ilgilenen herkes 20 dakikalık bir telefon görüşmesinde bu yüksek lisans derecesi için uygun olup olmadıklarını kontrol edecek. İlk akademik dereceniz yoksa, yazılı giriş sınavına ve kısa telefon giriş sınavına gireceksiniz.
belgeleme ZfU tarafından yaklaşan sertifikaya tabidir (kayıt numarası 11065).
denetim makamı Denetim makamı, Schleswig-Holstein Eyaleti (MSGWG) Sosyal İşler, Sağlık, Bilim ve Eşitlik Bakanlığı'dır.
maliyetler Aylık öğrenim ücreti dahil öğrenim ücreti 794,88 avro (KDV hariç) x 12 ay. Varlıklar sadece çevrimiçi olduğundan, seyahat ve konaklama masrafları olmadığını lütfen unutmayın.

Deneyimli profesyoneller için bilimsel temel birinci derece veya lisanssız

Bütünsel, bilimsel ve kanıta dayalı, deneyimli sağlık profesyonelleri için iyi kurulmuş bir yüksek lisans kursu. Kapsamlı mesleki deneyime ve yönetim sorumluluğuna sahip olan ve pratik çalışmalarını bilimsel bir temele oturtmak isteyen ilgili taraflar için.

Anahtar yeterliliklerin geliştirilmesi Uzaktan eğitim yoluyla yüksek lisans derecesiPsikolojik tıpta klasik ve güncel bilgi ve yaklaşımlara odaklanarak teorik, uygulamayla ilgili içerik ve yöntemleri anlayarak mevcut uzmanlık yeterliliklerinin ve temellerinin sistematik olarak genişletilmesi. Uzaktan eğitim formatında modern iletişim araçlarının kullanımı.

Geleceğin trendleri ve araştırma konuları Psikolojik tıp / tamamlayıcı tıp

Gerekli tıbbi temel bilgileri edindikten sonra güncel araştırmalar ve derinlemesine konularla ilgilenmek. Eleştirel düşünme ve bilimsel temel, bilgi ve becerilerin bilinçli kullanımını ve daha da geliştirilmesini ve yeni perspektiflerin kazanılmasını sağlar.

Bu yüksek lisans programı kimler için tasarlanmıştır?

Yüksek lisans derecesi, sağlık sektöründen (potansiyel) yöneticilere ve karar vericilere yöneliktir. Buna doktorlar, hemşireler, sağlık personeli, alternatif sağlık hizmeti sunucuları, psikologlar, farmakologlar, sosyal hizmet uzmanları, hemşireler ve ilgili alanlardan gelecek öğrenciler dahildir.
Hedef kitlemiz
 • serbest çalışan
 • Şirketlerde çalışanlar
 • Klinik psikologlar
 • psikoterapistler
 • psikologlar
 • Tıbbi uygulayıcıları
 • terapistler
 • eğitmenler
 • koçlar
 • ...

Uzaktan eğitim programının öğrenme kavramı

Yüksek pratik alaka düzeyi Yenilikçi uzaktan eğitim | Bireysel ve uzman öğrenci desteği Varlık yok

MSc Psikolojik Tıp / Tamamlayıcı Tıp öğrenme kavramı, uygulama ile ilgili içerik ve yenilikçi öğretim ve öğrenme yöntemleri ile yüksek ilişkisi ile karakterizedir. Saf bir uzaktan eğitim olarak tasarım, hedef grubun ihtiyaçlarına en uygun hizalama anlamına gelir.

Rehberli kendi kendine çalışma, bireysel öğrenci desteği ve e-öğrenme birimlerinin kombinasyonu, öğrencilere kendi mesleki gereksinimlerine ve ihtiyaçlarına göre her yerde, her zaman çalışma fırsatı sunar.

Modern e-öğrenme bileşenlerinin kullanımı öğrencilere interaktif öğrenmeyi, soyut içeriğin net sunumunu ve tartışılmasını garanti eder. Etkileşimli web seminerleri ve sanal alandaki tartışmalar, teorik ilke ve yöntemlerin profesyonel pratiğe entegrasyonunu teşvik eder. Sanal bir öğreticinin çevrimiçi öğrenme platformu şeklinde kullanılması, bireysel öğrenme ihtiyaçlarına ve ilerlemesine göre en uygun şekilde değiştirilebilen ve uyarlanabilen esnek ve ağ benzeri bilgi aktarımına olanak tanır.

Web seminerleri veya çevrimiçi dersler gibi tüm interaktif canlı tekliflerin ve elektronik formdaki tüm öğrenme materyallerinin korunmasının sağlanması, farklı profesyonel çerçeve koşulları ve özgürlüğü olan bir öğrenme grubundaki öğrenciler için bilgi yönetimini ve eşzamansız öğrenmeyi kolaylaştırır. Buna ek olarak, daha kolay ve zamandan ve konumdan bağımsız dokümantasyon ve kurs içeriğinin tekrarlanması anlamına gelir.

müfredat

öncelikleri Eğitim:

Yüksek lisans programının içeriği ve yapısı, psikolojik tıbbın kanıta dayalı bir anlayışını desteklemektedir. Dersin temellerine giriş temelinde, psikolojik tıbbın içeriği ve becerileri sistematik olarak ifade edilmektedir. Aşağıdaki modüller, katılımcıların anlayışını genişletmek ve bir sonraki modüle hazırlamak için önceki modülde edinilen bilgileri analitik olarak ilişkilendirmeyi amaçlamaktadır.

Mesleki gerekliliklere ve sorumluluk alanlarına bağlı olarak, öğrenciler psikolojik tıp alanında teorik bir anlayış ve ilgili beceriler geliştirirler.

odak

Bir yıllık yüksek lisans programının içeriği aşağıdaki altı önceliğe dayanmaktadır:

 • Bilimsel çalışmanın temelleri
 • Akıl sağlığına giriş
 • Akıl sağlığı için psikolojik önlemler
 • Nörobilim
 • Beslenme ve Ruh Sağlığı
 • Hormon ve bağışıklık sistemi
Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

The ALP Akademisches Lehrinstitut für Psychologie GmbH offers modern, creative and innovative distance learning courses and further education in the field of psychology. And this for more than 14 year ... Devamını oku

The ALP Akademisches Lehrinstitut für Psychologie GmbH offers modern, creative and innovative distance learning courses and further education in the field of psychology. And this for more than 14 years. Online Master's programs with practical relevance and skilful didactics. Exciting, scientific and practice-oriented at the same time. In exceptional cases, professionals have the opportunity to be admitted to the Master's programs without a first degree (without a Bachelor's degree). Daha Az