Multimedya Gazetecilik Sanat Ustası (Maryland Kampüsü)

Genel

Program açıklaması

Multimedya Gazetecilik uzmanlığı ile İletişim Yüksek Lisans, dijital çağın gereksinimleri ve iletişim alanında mevcut yeni dijital platformları kullanmak için bilgi ile gazetecilik ürünleri üretme yeteneğine sahip gazetecileri hazırlar. Değişen ve küresel bir dünyada gazeteciliğin yeni eğilimlerini ve gereksinimlerini anlamalarını sağlar. Müfredat gazetecilik teorisi ve pratiğine odaklanmaktadır.

Öğrenciler iletişim alanındaki çeşitli alanlarda uzmanlaşacak ve çok sayıda multimedya platformunda bölgesel sınırları aşacak ve küresel bir erişime sahip olacak yeni ürünler geliştirebileceklerdir. Geleneksel haber formatlarına hakim olacaklar ancak multimedya formatlarının kullanımına odaklanacaklar. Aynı zamanda, modern iletişim pazarlarının ihtiyaçlarını ve ifade ve basın özgürlüğünü koruyan yasal, etik temelleri anlayacaklardır.

İletişim-Multimedya Gazetecilik derecesi Yüksek Lisans Sosyal Bilimler ve İletişim Okulu tarafından sunulan çoklu disiplin bir bileşenidir.

Program Hedefi

Tüm okul müfredatlarının ve programlarının genel hedefleri:

 1. Çalışma, öğretim ve sosyal araştırma yoluyla akademik mükemmelliği koruyun.
 2. Yerel, ulusal ve evrensel kültürel değerlerin bilgisini ve korunmasını teşvik etmek.
 3. Disiplinler, kurumlar, topluluklar ve uluslar arasında fikir paylaşımını sağlamak için işbirliğinin gerekli olduğu anlayışını geliştirin.
 4. Sorunları analiz etme ve çözüm aramak için kapasite geliştirin.
 5. İnsan durumunu anlamanın teşvik edilmesi, öğrencilerin dünyayı merhametle görmesine ve sorumlu ve etik davranışı teşvik etmesine yardımcı olmak.
 6. Modern toplumu ve birincil toplumsal sorunlarını anlamayı mümkün kılan disiplinler arası bilgi ile öğrenciye bilgi verin.
 7. Öğrenciye, analitik ve insan ve organizasyonel davranışın gözlemciliğini yaparak bilimsel ve felsefi bir eğitim almaları için yardımcı olun.
 8. Bugün Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ekonomik, sosyal ve politik durumun eleştirel analizini ve araştırmasını teşvik edin ve alternatif modeller ve çözümler aramaya olan ilgiyi teşvik edin.
 9. Öğrenciyi sosyal bilimler ve iletişim alanlarında yüksek lisans çalışmalarına devam etmeye hazırlayın.

Sosyal Bilimler ve İletişim Okulu (SSCC) hedeflerine dayanarak İletişim Multimedya Gazeteciliği Yüksek Lisans aşağıdaki hedeflere sahiptir:

 1. İfade, basın ve toplanma özgürlüğünü koruyan ilke ve yasaları ulusal ve uluslararası düzeyde uygular.
 2. Toplumdaki iletişim tarihçesini ve gelişimini ve bu alanda çalışan profesyonellerin rolünü analiz edin.
 3. Topluma nüfuz eden toplumsal saygı ve çeşitlilik ilkelerini uygulayın ve küresel bir toplumdaki iletişim ve kültür çeşitliliği ile olan ilişkisini anlayın.
 4. Yazılı ve görsel-işitsel haberlere sosyal iletişim ilkelerini, teorilerini, kavramlarını ve temel modellerini uygulayabilir.
 5. Mesleğin etik ilkelerini uygulayın, doğruyu, doğruluğu, tarafsızlığı ve çeşitliliği göz önünde bulundurun.
 6. Eleştirel düşünme, yaratıcılık ve bağımsız düşünme becerilerini sergileyin ve çatışmaları ve sorunları çoklayıcı gazetecilik alanında yaratıcı bir biçimde çözmek için kullanın.
 7. Gazetecilik alanındaki sorunları tanımlamak için gerekli bilgileri edinmek için araştırma tekniklerini uygulayın ve bunları çözmek için gerekli stratejileri oluşturun.
 8. Multimedya haberciliği alanındaki form ve stillerde doğru ve açık bir şekilde yazın.
 9. İletişimlerin en yeni araçları ve teknolojilerini uygulayın ve etkisini bugünün dijital çağında tanımayın.

İngilizce ve İspanyolca kullanımında doğruluk, kesinlik ve netlik için kendi çalışmalarını ve başkalarının çalışmalarını eleştirel olarak değerlendirin.

Müfredat Sırası Kredi
Temel Profesyonel Kurslar 15
Başlıca Dersler 15
Seçmeli dersler 3
Toplam 33

128553_photo-1504711434969-e33886168f5c.jpgAbsolutVision / Unsplash

Müfredat

Temel Mesleki Kurslar (15 Kredi) *

 • COMM 51O-O Çağdaş İletişim Kuramları
 • COMM 511-O Medya İşletmelerinin Geliştirilmesi ve Yönetimi
 • COMM 515-O İletişimde Araştırma Yöntemleri
 • COMM 517-O İletişim ve Yeni Medya
 • COMM 520-O Medya için İleri Düzey Yazma

Başlıca Dersler (15 Kredi)

 • COMM 540-O Gazetecilik ve Küreselleşme
 • COMM 541-O Multimedya Gazeteciliğinin Temelleri
 • COMM 542-O Multimedya için Gazetecilik Yazımı
 • COMM 545-O Multimedya için Gazeteciliği Araştırın
 • COMM 550-O Projesi

Seçmeli Dersler (Öğrenciler aşağıdaki derslerden birini seçecektir) (3 Kredi)

 • COMM 512-O İletişimin Yasal ve Etik Yönleri
 • COMM 543-O Gazetecilik ve Halkla İlişkiler
 • COMM 544-O Çevre, Çatışma ve Kriz Haberleri

* İngilizce ve İspanyolca dil becerileri bir yerleştirme sınavı ile değerlendirilecektir. Öğrencinin yerleştirme sınavı puanına göre ek dil kursları gerekebilir. Öğrenciler Hazırlık Dil Kurslarına veya gelişimsel Dil Kurslarına hak kazanırlarsa, dilde akademik performansı artırmak için derhal derslere kayıt yaptırmalıdırlar. Öğrenciler staj deneyimleri için devlet ve yerel eğitim kurumları tarafından belirlenen asgari saat ve politikalara uymak zorundadır. Öğrenciler, derece için eyalet ve yerel eğitim sertifikası gerekliliklerine uymalıdır.

Son Güncelleme Oca 2020

Okul Hakkında

La Universidad Ana G. Méndez, Recinto Online hace accesible a la comunidad local e internacional una educación superior con los más altos estándares de calidad. Para lograr este propósito, hemos utili ... Devamını oku

La Universidad Ana G. Méndez, Recinto Online hace accesible a la comunidad local e internacional una educación superior con los más altos estándares de calidad. Para lograr este propósito, hemos utilizado tecnologías innovadoras para ofrecer un servicio ágil y eficaz al estudiante. Creamos programas académicos y cursos de educación continua que siguen un modelo educativo y un diseño instruccional que busca promover la formación integral del estudiante. Daha Az
San Juan , Maryland City , Dallas + 2 Daha fazla Daha az