Pedagoji ve Sürdürülebilirlik Öğretimi Konusunda Yüksek Lisans

Genel

Program açıklaması

Sürdürülebilirlik için Pedagoji ve Öğretimde iki yıllık Yüksek Lisans Programı, eğitim yoluyla sürdürülebilirliği teşvik etmek için pedagojik yaklaşımlara odaklanan çok disiplinli bir programdır. Program oryantasyon çalışmaları, metodolojik çalışmalar, konu çalışmaları ve diğer çalışmalara ayrılmıştır. Programın müfredatı küresel bir odağa sahiptir ve ekolojik, kültürel ve / ve sosyal yönlerden pedagojik bir bakış açısıyla sürdürülebilirlik hakkında bilgi edinmek için geniş bir fırsat sunar. Ele alınan temalar, farklı konularda ve eğitim bağlamlarında öğretme ve öğrenme ile ilgilidir.

Program, küresel ve güncel sürdürülebilirlik konularını ele alıyor ve dünya çapında tanınan Fin eğitim uzmanlığının çekirdeğini oluşturan öğretim ve pedagoji bakış açısından değerlendirilecektir. Program, öğrencilerin teorik ve ampirik sürdürülebilirlik anlayışını geliştirmek ve öğretimde bunu kabul etmek için akademik araçlar sağlar. Çalışmaları sırasında, öğrenciler bilgi ve becerilerini ilk ve ortaokulda farklı öğrenme etkinliklerini planlama, uygulama ve değerlendirmede nasıl uygulayacaklarını öğreneceklerdir.

Sponsored by Google Chromebooks

Anahtar bilgi

 • Derece seviyesi: Yüksek Lisans derecesi
 • Program süresi: 2 yıl / 120 AKTS kredisi
 • Öğretim Dili: İngilizce
 • Başvuru dönemi: 1.12.2020 - 20.1.2021
 • Program başlangıcı: Eylül 2021
 • Öğrenim ücreti: AB / AEA vatandaşları öğrenim ücreti yok; AB / AEA vatandaşı olmayanlar 8,000 € / akademik yıl
 • Herkes için öğrenim muafiyeti mevcut
 • Eğitim kampüsü: Joensuu

Neden bizimle çalışıyorsun?

 • Bu programda, pedagojik bir bakış açısıyla ekolojik, kültürel ve / ve sosyal yönlerden sürdürülebilirlik hakkında bilgi edineceksiniz.
 • Fin eğitim uzmanlığı dünya çapında tanınmaktadır. Küresel bir odaklanma ile eklenen sonuç, ilk ve orta okullarda sürdürülebilirliği teşvik etme konusundaki uzmanlığını geliştirmek isteyen herkes için mükemmel bir kombinasyondur.

Kabul şartları

Uygunluk

Uygunluk için, eğitimdeki çalışmaları da içeren geçerli bir Lisans derecesi (veya daha yüksek) gereklidir.

Program geçici bir derece sertifikasını kabul edecektir. Geçici derece sertifikası, teknik veya idari nedenlerle çalışmalar tamamlandıktan hemen sonra öğrencilere verilememesi durumunda gerçek derece sertifikasının yerine verilir. Geçici derece sertifikası, gerçek derece sertifikasıyla aynı bilgileri içermelidir. Program, yalnızca dereceye dahil olan tüm çalışmalar başarıyla tamamlandığında geçici bir sertifika kabul edecektir.

Program, başvuru süresi sona erene kadar mezun olamayacak kişilerin başvurularını şartlı olarak kabul edecektir. Koşullu olarak kabul edilen adayların, başvurularında beklenen mezuniyet tarihlerini belirtmeleri ve son transkriptlerinin resmi olarak onaylı bir kopyasını başvuru döneminin sonuna kadar sunmaları gerekmektedir. Koşullu başvuru sahiplerinin, 6 Ağustos 2021 tarihine kadar son derece sertifikalarını ve kayıtlarının son transkriptini program koordinatörüne sunmaları gerekmektedir.

İngilizce yeterlilik

Resmi dil testleri ile doğrulanan dil becerileri için minimum gereksinimler aşağıdaki gibidir:

 • IELTS Academic: Yazma bölümünde 5.5 olmak üzere toplam 6.5 puan
 • TOEFL iBT: yazma bölümünde 22 olmak üzere toplam 92 puan
 • TOEFL rPDT: okuma bölümünde 20, dinleme bölümünde 20 ve yazma bölümünde 22
 • PTE Academic: yazma bölümünde 54 olmak üzere toplam 62 puan
 • C1 Advanced (eski adıyla CAE): yazma bölümünde 162 olmak üzere toplam 180 puan
 • C2 Proficiency (eski adıyla CPE): yazma bölümünde 162 olmak üzere 180 genel puan
 • Ulusal Dil Yeterlilik Sertifikası (YKI): okuduğunu anlama, yazma ve konuşma bölümlerinde seviye 5

Dil sınavı sertifikaları, verildikleri günden itibaren iki yıl geçerlidir ve başvuru süresi boyunca geçerli olmaları gerekir.

Aşağıdakileri tamamlayan başvuru sahiplerinden dil testi gerekli değildir:

 • Avustralya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri veya bir İskandinav ülkesinde İngilizce üst orta eğitim.
 • Avustralya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, İsviçre veya bir AB / AEA ülkesinde İngilizce bir üniversite diploması.
 • Finlandiya'da ana konu olarak İngilizce olan bir üniversite diploması.

Başvuru süreci

Başvuru dönemi
 • Başvuru dönemi: 1 Aralık 2020 - 20 Ocak 2021, 15.00 (GMT + 2).
Başvuru prosedürü
 • Başvurular ulusal Studyinfo portalı (studyinfo.fi) üzerinden 20 Ocak 2021'e kadar teslim edilir. Online başvuru doldurulduktan sonra, gerekli eklerin 27 Ocak 2021 15.00 (GMT + 2) tarihine kadar elektronik olarak başvuruya yüklenmesi gerekir.
Gerekli belgeler

Başvuru sahipleri aşağıdaki belgeleri sunmalıdır:

 • Derece sertifikaları. Derece sertifikası, dereceyi veren kurumun adını, veriliş tarihini, derecenin adını ve derece sahibinin adını içermelidir.
 • Akademik kayıtların transkripti. Transkript, öğrencinin derece için tamamladığı birimlerin tam başlıklarını ve tamamlanma süresini (veya en azından kurumdaki genel çalışma süresini), notları ve kredi puanlarını, o sırada kullanılan derecelendirme ölçeğine ilişkin bilgilerle birlikte içermelidir. çalışma sırasında kurum. Transkript, çalışmaların tamamını kapsamalıdır.
 • İngilizce yeterlilik belgesi. Dil testi raporlarının gönderilmesi hakkında ayrıntılı bilgi için, dil gereksinimlerine bakın.
 • Pasaportun kimlik sayfasının kopyası.
 • Motivasyon mektubu. Mektup, başvuru sahibinin University of Eastern Finland için eğitim hedeflerini ve çalışma hedeflerini tasvir etmeli ve bu özel programı seçmek için kişisel gerekçelerini açıklamalıdır.

Lütfen ülkeye özgü koşulların yalnızca kabul edilen başvuru sahipleri için geçerli olduğunu unutmayın. Başvuru süresi boyunca, sadece orijinal belgelerin taranmış kopyaları gereklidir.

Eğitim belgeleri İngilizce, Fince veya İsveççe dışında bir dilde düzenlenmişse, bunların bu dillerden birine resmi tercümesi gereklidir. Ayrıca orijinal belgelerin resmi olarak onaylı kopyaları da sunulmalıdır. Tüm eğitim belgeleri resmi olarak onaylanmış veya yasallaştırılmış olmalıdır.

Eksik başvurular işleme alınmayacaktır.

Kabul kararı

Seçim sonuçları, 26 Mart 2021 tarihine kadar başvuru sahiplerine duyurulacaktır. Tüm başvuru sahiplerine, kabul / ret durumları e-posta ile bildirilecektir. Başarılı adayların 3 Mayıs 2021, 15.00 (GMT + 2) tarihine kadar öğrenim yerlerini kabul etmeleri gerekmektedir. Öğrenciler eğitimlerine Eylül 2021'de başlayacaklar.

Öğrenci seçimi

Program 15 öğrenci alacaktır.

Adaylar, daha önceki akademik performanslarına, motivasyon mektuplarına ve daha önceki çalışmalarına göre programa uygunluklarına göre bir sıralama sırasına göre yerleştirilecektir. Programa uygun olmak için, değerlendirilen tüm öğeler akademik mükemmellik kriterlerini karşılamalıdır.

Öğrenim ücretleri ve muafiyetler

Program, AB / AEA ülkeleri ve İsviçre vatandaşlarına ücretsiz olarak sunulmaktadır. Diğer öğrenciler için yıllık 8000 avro öğrenim ücreti vardır.

2021'de tüm yeni öğrenciler, öğrenim ücretinin% 70'ini kapsayan bir burs alırlar.

Son Güncelleme Eyl 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

With approximately 15,000 students and 2,500 members of staff, the University of Eastern Finland is one of the largest universities in Finland. The university’s campuses are located in Joensuu and Kuo ... Devamını oku

With approximately 15,000 students and 2,500 members of staff, the University of Eastern Finland is one of the largest universities in Finland. The university’s campuses are located in Joensuu and Kuopio Daha Az
Joensuu , Kuopio + 1 Daha fazla Daha az