Performansta MA

Genel

Program açıklaması

Bu öncü Yüksek Lisans, uluslararası performansa disiplinlerarası bakış açıları sunar ve katkıda bulunduğu kültürle ilgili olarak performansı anlamayı amaçlar.

Kuyumcularda MA Performans ve Kültürü neden incelemelisiniz?

 • Program, çok kültürlü ve sokak tiyatrosu dahil olmak üzere çeşitli tiyatro biçimlerini ve bunun gibi uygulamaları alır:
  • performans sanatı
  • dans
  • ayin
  • sahaya özgü performans
  • çok çeşitli hibrit formlar
 • Sosyoloji, kültürel teori, antropoloji, tarih, felsefe, politika ve tiyatro ve performanstan analitik prensipleri kullanarak performansı bir sosyokültürel süreç olarak keşfedeceksiniz.
 • Yerel olarak ve uluslararası düzeyde, tümü araştırma olanaklarınızı artıran çok çeşitli tiyatro, şirket ve sanatçılarla çok sayıda bağlantımız var.
 • Program, sosyokültürel uygulamalar olarak performans süreçlerini analiz etmek, anlamak ve açıklamak için uygun düşünce kategorileri ve metodolojik prosedürler sağlayacaktır: belirli sosyo-kültürel ve tarihi zaman yer ve mekanlarından nasıl ve niçin ortaya çıktıları.

Ne okuyorsun

Sosyokültürel bir uygulama olarak performansla ilgili bir dizi konuya odaklanan üç zorunlu çekirdek modül vardır. Onlar içerir:

 • Kavramsal ve teorik materyaller, birbirleriyle iç içe geçmiş olmaları ve performansla ilişkileri
 • Tarihsel metodolojiler ve metinsel konular
 • Canlı performansların analizi
 • Kültürel farklılık, etnik köken ve kültürlerarasılık
 • Toplumsal kapsayıcılık açısından uygunluk, alternatif mekanlar ve performansla ilgili sorular

Bir seçenek veya bağımsız çalışma seçimi dördüncü bileşeni oluşturur ve bireysel araştırmanızla ilgili bir tez çalışmanızı tamamlar.

Çekirdek modüller

Üç çekirdekli modül şunlardan oluşur:

Kültürel Teori, Performans, Disiplinlerarası Perspektifler

Bu modül tüm programa bir giriş niteliğindedir ve canlı performansı anlamak için sosyoloji, antropoloji, tiyatro ve diğer alanlardaki teorilerin disiplinler arası kullanımına odaklanmaktadır. Bu modülün bir parçası olarak, mümkün olduğu kadar çok performans görmeniz bekleniyor.

Tarihsel Tiyatro

Bu modül, tiyatro tarihinin sorunlarını ve olanaklarını ve tiyatro, metin ve kültürel bağlam arasındaki ilişkiyi araştırmakla ilgilidir.

Tutarlılık, Düzenleme, Alternatif Mekanlar

Bu modül ritüeller, şamanizm, dans, melez formlar, sahaya özgü, çok etnik gruptan oluşan performans ve dışlama tiyatroları üzerine çalışmaları içerir.

değerlendirme

Her zorunlu modül ve opsiyon modülü, her biri toplam işaretin% 15'ini temsil eden eşit ağırlık taşır. Tez% 40 değerindedir.

122491_photo-1483842293911-b0f670601cdc.jpgDavid Schap / Unsplash

Giriş koşulları

İlgili / ilgili bir konuda en az ikinci sınıf standart bir lisans derecesine sahip olmalısınız (veya almayı beklemelisiniz).

Mezun değilseniz ya da derecenizin ilgisiz bir alanda olması durumunda, ancak ilgili deneyime sahipseniz ve lisansüstü düzeyde çalışabilme yeteneğiniz olduğunu gösterebilirseniz, bazı programlar için de düşünülebilir.

Uluslararası nitelikler

Çok çeşitli uluslararası nitelikleri kabul ediyoruz.

İngilizce ilk diliniz değilse, bu programı incelemek için 6.5 yazılı bir IELTS puanına (veya eşdeğer İngilizce dil yeterliliğine) ihtiyacınız olacak ve 6,0'dan daha düşük bir öğeye ihtiyacınız olmayacak. İngilizce dilinizle ilgili yardıma ihtiyacınız olursa, lisans üstü eğitim için hazırlanmanıza yardımcı olacak bir dizi kurs sunuyoruz.

Nasıl başvurulur?

Online başvuru sistemimizi kullanarak doğrudan Goldsmith'lere başvurabilirsiniz.

Başvurunuzu göndermeden önce şunlara sahip olmanız gerekir:

 • Tüm sınavların / değerlendirmelerin tarihleri ​​de dahil olmak üzere eğitim geçmişinizin ayrıntıları
 • Hakeminizin referansını isteyebileceğimiz e-posta adresi veya alternatif olarak akademik referansınızın elektronik kopyası
 • Kişisel bir ifade - bu bir Word Belgesi veya PDF olarak yüklenebilir veya çevrimiçi olarak tamamlanabilir
 • Mümkünse, eğitim transkriptinizin elektronik bir kopyası (bu özellikle Birleşik Krallık dışında eğitim aldıysanız, ancak zorunlu değildir)

Kullanıcı adınızı / e-posta adresinizi ve şifrenizi kullanarak giriş yaparak ilerlemenizi herhangi bir noktada kaydedebilir ve başvurunuza geri dönebilirsiniz.

Ne zaman başvurulur?

Bir sonraki Eylül ayına başlamak isteyen öğrenciler için 1 Ekim - 30 Haziran arasında başvuru kabul ediyoruz.

Mevcut çalışma programınızı tamamlamadıysanız bile, başvurunuzu mümkün olduğunca erken tamamlamanızı öneririz. Belirli bir nitelik kazanmanız için şartlı olan bir yer teklif etmek çok yaygındır.

Geç başvurular ancak müsait yerler varsa dikkate alınacaktır.

Finansman başvurusunda bulunuyorsanız, daha erken bir başvuru tarihine tabi olabilirsiniz.

Beceri

Bir dizi metodoloji kullanarak disiplinlerarası düşünme ve çalışma yeteneğini gösteren, yüksek akademik düzeyde yazma ve sözlü beceriler geliştireceksiniz. İşbirliği içinde çalışma ve grup tartışmalarına yardımcı olma ve katılma yeteneğiniz artacaktır.

Ayrıca, sosyo-kültürel, tarihi ve politik sorunları ve çeşitli performans türlerine özgü baskıları tanımlama becerilerini geliştireceksiniz.

Kariyer

Bu program, araştırma ve bağımsız araştırma yoluyla öğrenme ilkelerine güçlü bir temel sağlar. Yaratıcı, performans alanlarında daha fazla akademik çalışmaya devam etmek istiyorsanız özellikle uygundur.

Son Güncelleme Eki 2019

Okul Hakkında

We're a world-class university, ranked in the world's top 350 universities by the Times Higher Education World University Rankings 2016-17, and the world's elite by the QS World University Rankings 20 ... Devamını oku

We're a world-class university, ranked in the world's top 350 universities by the Times Higher Education World University Rankings 2016-17, and the world's elite by the QS World University Rankings 2016-17 Daha Az