Portekiz

Portekiz Eğitim

Portekiz Yükseköğretim

Portekiz özel veya devlet üniversiteleri, üniversite enstitüleri ya da politeknik enstitüleri tarafından sağlanmaktadır politeknik ve üniversite tipi eğitim vermektedir. Hükümet tarafından işletilen Üniversiteler numerus clausus adlı bir rekabet sistemi ile öğrenci kabul, ya da "Kayıt kısıtlamalar ". Öğrenciler belirli konularda üzerinde bunları test ve yasal olarak üniversitelere başvuru için izin verilmeden önce en az sınıflarda almak sınavları geçmek gerekir. Devlet üniversitelerinde öğretilen birçok lisans ve yüksek lisans programları için kabul kriterleri genel politeknik veya özel üniversiteler tarafından beklenen kriterler çok daha zorlu ve seçici.

Portekizce yüksek öğretim sisteminin, psikoloji, hukuk, ekonomi, tıp ve doğa bilimleri gibi profesyonel alanlarda derece kazanma şansı son derece araştırma odaklı ama politeknik teklif öğrenciler.Eğitim, teknolojik, mühendislik ve sosyal bilimler kariyer kapsayan derece politeknik kurumları ve üniversiteler her iki tarafından sağlanmaktadır. Onlar Portekiz 'ın Ministerio da Ciência, Tecnologia e Ensino Üstün (Bilim, Teknoloji ve Yüksek Eğitim Bakanlığı) tarafından kabul edilmiştir sürece tüm özel ve kamu yüksek öğrenim tesisleri çalıştıramazsınız.

Portekizli bir üniversite katılmak isteyen uluslararası öğrenciler bir ABD lise diploması, hem de belgeler gösteren giriş sınavı test puanları benzer Ensino Secundári, de bir diploma eşdeğer gerekir. Portekiz Bologna Süreci için Avrupa Birliği ve yapışır bir parçası olduğu için, öğrencilerin recieve lisans 's (Licenciatura), yüksek lisans ' s (mestrado) ve doktora (Doutoramento) ABD'de verilen bu karşılaştırılabilir derece ve çoğu Avrupa.

Öğrenci Vize

AB öğrenciler Portekizli bir üniversitede ders başlamak için izin verilmeden önce kendileri destekleyebilir göstermek gerekir rağmen Avrupa Birliği öğrenciler, Portekiz okumak için vizeye gerek yoktur. Alternatif olarak, AB üyesi olmayan öğrenciler en fazla üç ay Portekiz'de devam planlıyorsanız öğrenci vizesi almak zorunda kalacak. Doldurulmuş bir başvuru,, bir pasaport fotoğraf, üniversite kabul mektubu, bir seyahat programı ve uçak bileti kopyasını, sağlık sigortası ve banka kanıtı ya da öğrencinin diğer kanıtı 'finansal vize başvuru süreci başlatmak için gerekli evrak geçerli bir pasaport içerir durumu.

Yükseköğretim Portekiz ücretsiz değil ama burs ve diğer mali yardım uygun öğrencilere kullanılabilir. Lisans 's ve yüksek lisans ' ın lisans programları için yıllık öğrenim ücreti ortalama maliyeti yaklaşık $ 1300 $ 1800 ABD olduğunudolar, ya da 950-1300 Euro. Doktora derecesi daha yüksek maliyet.

Neden Portekiz Eğitim?

Alanı, biyoteknoloji ve yenilenebilir kaynaklar, Portekizce üniversiteler diğer birçok kurum daha fazlasını sunuyor olduğunu göreceksiniz bu sektörlerde kariyer peşinde ilgilenen öğrenciler alanlarında teknoloji ve araştırma odağını artan Portekiz 'ın yüksek öğretim sistemi ile. Buna ek olarak, Portekiz 'ın kırsal deneyim ve keşfetmek için öğrenciler için kıyı şeridi güzel dağlar, güzel otlaklar ve mil sunan, coğrafi ve iklim çeşitlidir.

Portekiz Hakkında

Portekiz İber Yarımadası bitişik ve doğu ve kuzey ve güney ve batısında Atlantik Okyanusu İspanya ile sınırlanmıştır güneybatı Avrupa'da bir Cumhuriyettir. Portugual Madeira ve Azor takımadaları üzerinde egemenlik tutar ve Porto, ülkenin 'ın ikinci büyük şehri almıştır. Bir Avrupa Birliği üyesi ve HDI, ya da İnsani Gelişme Endeksi'nde yüksek yer, Portekiz de Birleşmiş Milletler, Latin Birliği, NATO ve İbero-Amerikan Devletleri Örgütü ait huzurlu, küreselleşmiş bir ülkedir.

1976 yılında mevcut anayasanın onaylanması ardından, Portekiz başkenti ve en büyük şehri olarak Lizbon ile demokratik bir cumhuriyet olarak faaliyet göstermektedir. Cumhuriyet Meclisi, Cumhurbaşkanı, Hükümet ve Başbakan Portekiz 'nin dört temel devlet kurumları vardır. US benzerve Avrupa, Portekiz vatandaşları adaylar tercih ve seçme hangi birçok siyasi parti vardır. Iki baskın taraf Ekolojist Parti ve düzenli olarak her seçim sırasında oy on yaklaşık yüzde toplayan Portekiz Komünist Partisi ile Sosyal Demokrat Parti ve Sosyalist Parti vardır.

Portekiz ile ilgili Temel Bilgiler

  • Portekiz Alentejo kentinde, 2006 yılında dünyanın en büyük güneş enerjisi fabrikası açıldı.
  • Portekiz ve Brezilya yanı sıra, Portekizce de Ekvator Ginesi, Angola, Mozambik ve Cape Verde konuşulmaktadır.
  • Portekiz bir derece kazanmak için tercih Öğrenciler Avrupa'da mevcut en uzun köprüsü görmek isteyecektir - Vasco de Gama Köprüsü - yaklaşık 11 mil ya da 17.3 kilometre yayılan ve Lizbon yakın Tagus Nehri geçerek bu.
  • Boğa güreşi Portekiz yasal kalır.
  • Portekiz Lizbon ve Porto yılında nüfusun üçte biri ile, yaklaşık 11 milyon kişiye ev sahipliği yapmaktadır.
  • Coimbra, Portekiz Avrupa 'en eski üniversitelerinden biri 1290, MS kurulan Coimbra Üniversitesi, ev sahipliği yapmaktadır
  • Katolikliğin ağır etkisi nedeniyle, Portekiz sosyal normlar ve fikir açısından Avrupa 'en muhafazakâr ülkelerinden biri olabilir. 2007 yılında kürtaj yasallaştırma son derece tartışmalı ve sadece bir referandum geçti oldu.
  • Portekizce dünyadaki diğer insanlardan daha fazla balık yemek.


Portekiz 's İklim

Portekiz Akdeniz, bozkır ve yarı-kurak iklim sunar ve Avrupa'da en sıcak sıcaklık bazı sunuyor. İspanya 's sınırına yakın Guadiana havzası ziyaretçileri 100 derece Fahrenheit (38 santigrat) gibi yüksek ulaşan yaz sıcaklıklarda cehennem olabilir. Ancak, kar kış sıcaklıkları 25 derece Fahrenheit veya -9 santigrat ortalama ile, Portekiz 'ın kuzey ve orta bölgelerinde Ekim ve Mayıs ayları arasında düzenli olarak düşer.

Portekiz 'Döviz

Avrupa Birliği üyesi olmak, Portekiz 'ana para birimi Avro olan ve Banco de Portugal AMBS (Avrupa Merkez Bankaları Sistemi) önemli bir bileşeni temsil eder. Portekiz çoğunluğu s metropol alanlarda 'finansal ve ticari kuruluşlar Porto ve Lizbon dayanır'.

1.974 'ın Karanfil Devrimi'nden bu yana, Portekiz özel yatırımlar, ihracat ve teknolojik yenilikleri vurgulamaktadır ki bir kamu tüketiminin bir önceki ekonomik modeli değiştirerek hızla gelişen küresel ekonomiye uyum çalışırken edilmiştir. Sonuç olarak, ayakkabı, ahşap, giyim ve mantar gibi geleneksel sanayi iş hizmetleri için bir arka koltuğa almış. Şu anda, Portekiz mali 78000000000 € değerinde bir AB yardım programı tarafından yardım edilmiştir ciddi bir durgunluk ile acı çekiyor. Ekonomistler Portekiz en kötü yıl s işsizlik oranı 2014 yılında azalan başlamalıdır 's durgunluk üzerinde ve ülkenin olduğunu' düşünüyorum.