Rusya

Rusya Eğitim

Rusya'da Eğitim Sistemi

Rusya gibi bir lise sonrası yüksek öğretim kurumları içine Anayasası, kabul ile güvence altına tüm vatandaşlar için ücretsiz eğitim sağlasa da son derece rekabetçi. Eğitim sistemini düzenleyen sorumlu Rus devlet sektöründe çalışmanın teknolojik ve bilimsel alanlarda derece kazanç güçlü önem vermektedir ve bu alanlarda önemli isteyen öğrenciler bir çalışma alanı bu tip olağanüstü yetenek yanı sıra mükemmel sınıflarda sahip olmalıdır, çünkü amacıyla bir Rus üniversite kabul edilecek.

Öğrenci katkı payları için fon tahsis ek olarak, Rusya da yurt dışındaki öğrenciler bir Az bir para öder ve onlar için de ücretsiz konut sağlar. Ülke ayrıca bir Rus üniversite katılıyor gelen yabancı öğrenciler önlemek veya geciktirmek için kullanılan kırmızı bant çok ortadan kaldırdı.Şimdi uygulama sistemi daha akıcı olduğunu, Amerikan Almanca, Danca, Çin, İtalyan ve Japon üniversite katıldı öğrencilerin bir Rus üniversiteye transfer konusunda hiçbir sorunları için en az yaşayacaksınız.

Rusya çok daha Batı tipi akademik derece uyumlu bir için geleneksel yüksek öğrenim modeli geçiş sürecinde şu anda. 2003 yılında, Rusya hükümeti, ABD derece sistemi benzeyen birine eski, beş yıllık lisans modeli kaldırıldı bir yasa yürürlüğe yolunu açan Bologna Deklarasyonu imzalandı - yöneticisi tarafından takip edilen dört yıllık lisans 'derecesi. Ancak, doktora sonrası araştırma derecesi hala yaklaşık 90 yıl önce kurulan geleneksel, Sovyetler Birliği desen korur. Temel olarak, Rusya'da doktora bir öğrencinin derinliğine göre tanımlanmış ve kazanılır 'ın bilimsel araştırma kişisel başarıları (bilim doktor nauk, ya da doktor) veya akademik araştırma.

 

Popüler Rus Üniversiteler

Rusya'nın en büyük ve en eski üniversitelerinden Saint Petersburg Devlet Üniversitesi ve Moskova Devlet Üniversitesi. 2000'li yıllarda, hükümet kurdu "federal " üniversiteler zaten var ve onlara özel finansman hibe tahsis yüksek öğretim kurumları birleştirerek bir program başlattı. Bu yeni üniversitelerin bazıları Kazan Volga Federal Üniversitesi, Sibirya Federal Üniversitesi ve Kuzey-Doğu Federal Üniversitesi bulunur.

 

Rusya'da bir üniversite Katılan

Rus üniversitelerin çoğunluğu Rusça dersleri öğretmek için, öğrencilerin en az önce bir üniversite için geçerli için dil bir temel bilgiye sahip olmalıdır. Tüm yabancı öğrencilerin müfredatın bir parçası olarak bir Rus dil kursu almak için onlar buna ihtiyacı yoktur kanıtlayabilirim sürece, zorunludur.

Bir lisans programına kayıtlı iken Uluslararası öğrenciler part-time çalışabilirsiniz. Uluslararası öğrencilerin işverenler öğrencilere yasal olarak onlar için çalışmak için önce yabancı öğrenci işe izin gösteren özel bir lisans olması gerektiğini unutmayın.

 

Bir Rus üniversite Başvuru aşağıdaki belgelerin sunulması gerekir:

  • Çalışmanın istenen alan gösteren başvuru formu
  • Öğrenci gösteren bir diploma veya diğer eğitim belgesinin onaylı örneği bir yükseköğretim programına kayıt için uygundur
  • Rus Konsolosluğu tarafından akredite bir sağlık sigorta şirketi tarafından verilen HIV kan testi sonucu yetkili sağlık sertifikası ve kopyalama
  • Bir doğum belgesinin onaylı örneği
  • 4 x 6 boyutunda vesikalık fotoğraf (bu fotoğrafları en az altı dahil)

 

Neden Rusya'da Eğitim?

Rusya 'ın yüksek eğitim sistemi, titiz rekabetçi ve sürekli yüksek UNESCO ve WHO oyu kendi derece için dünya çapında kabul edilmektedir. Özellikle uluslararası öğrenci çekmek için, Rus üniversitelerinde yüzde 100 öğrenim ücreti taviz yanı sıra cömert burs sağlamak. Buna ek olarak, Rusya yabancı öğrencilerin yeni ve zenginleştirici deneyimler bir zenginlik sunan, büyüleyici çeşitli ve tarihsel etkili ülkedir.

Rusya hakkında

Rusya Federasyonu "federal konularda " olarak bilinen 83 farklı bölgesindeki içeren bir yarı-başkanlık, federal bir cumhuriyettir. Rusya Norveç, Çin, Polonya, Finlandiya ve Kuzey Kore dahil çok sayıda ülke ile komşudur. Bu dünyanın en büyük ülke ve Dünya 'ın yaşanabilir alanlarından biri sekizde kapsayan, dokuz ayrı zaman dilimleri kapsayan ve Kuzey Asya'nın bütün bölge üzerinde uzanan.

Şu anda, Rusya Federasyonu 'ekonomisi satın alma gücü en büyük altıncı gelişmiş ülke olarak sıralamasında, dünyanın en zengin biridir. Bu doğal gaz ve petrol en büyük manufacterers biri haline getirmiştir geniş enerji ve maden kaynakları atfedilir. Alternatif olarak, Rusya da kitle imha silahları (kitle imha silahlarının) büyük bir stok sahip olduğu bilinmektedir ve nükleer silah sahibi olmak için tanınan beş devlet biridir.Rusya Federasyonu G8, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Avrupa Konseyi ve Dünya Ticaret Örgütü üyesidir.

 

Rusya hakkında Temel Bilgiler

  • Rusya olarak adlandırılır ve bir Başbakan, "devlet başkanı ". "Devlet başkanı" olarak kabul edilir bir başkanı vardır
  • Yasama, Yürütme ve Yargı: Federal hükümet üç bölümden oluşmaktadır.
  • Yaklaşık 165 farklı indigneous halklar ve etnik gruplar Rusya'da yaşıyor. Rusya 'nüfusunun yüzde sekseni etnik Ruslar.
  • Rus Tatar ve Ukrayna izledi vatandaşların, çoğunluğu tarafından konuşulan dildir. Rus Arapça, Çince, Fransızca, İngilizce ve İspanyolca dilleri ile birlikte, Birleşmiş Milletler resmi dilidir.
  • Rusya'da birincil para ruble olduğunu.

 

Rusya 's İklim

Rusya gibi Sibirya'nın büyük Tundralar gibi birçok uzak bölgelerde içeren toprak büyük bir parçasıdır. Sibirya içeren Kuzey Rusya, ciddi soğuk kışlar ve ağır kar sunan bir yarı arktik iklime sahiptir. Moskova ve kuzey bölgelerinde yer almayan Rusya'nın birçok yerinde sıcak yazlar ve soğuk, uzun kışlar sıcak ile nemli karasal iklim var. Tipik Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında sıcaklık 75 derece Fahrenheit (Celsius 24) etrafında gezdirin ama 90 derece sıcak hava dalgaları sırasında Fahrenheit (32 santigrat) kadar yüksek gidebilirsiniz. Kışın sıcaklıklar donma noktasının altındaki kalmasını bekliyoruz (32 santigrat derece Fahrenheit / 0) ve genellikle uzun süre sıfırın altında kalan.

 

Rusya'da Dinler

Ortodoks Hıristiyanlık, Yahudilik, Budizm ve İslam Rusya'nın en sık yapılan dinler vardır.Tüm ülke 'ın tarihi mirasın yasal olarak bir parçası olarak kabul edilir. Neredeyse tüm Rus vatandaşları tarafından kutlanan en popüler dini tatil onlar Kulich (Paskalya ekmek) ve paskha, peynir ve bir piramit gibi şeklinde içeren bir yemek yaparak tanımak Paskalya vardır.