Sürdürülebilir Süreç Mühendisliğinde Mühendislik Liderliği Yüksek Lisansı (MEL)

Genel

Program açıklaması

* Başvuru sistemi 1 Ocak 2020'de açılır.

Sürdürülebilir Süreç Mühendisliğinde Mühendislik Liderliği Yüksek Lisansı (MEL), tasarımla sürdürülebilir ürünler ve süreçler geliştirmek, ticarileştirmek, çevreyi korumak ve mevcut kaynakları en iyi şekilde kullanmak isteyen mühendisler için profesyonel bir derecedir. Bu hibrit yüksek lisans programı, dünyanın önde gelen araştırmacıları tarafından sürdürülebilirlik konusundaki yüksek lisans mühendislik kurslarını UBC Sauder'in Robert H. Lee Yüksek Lisans Okulu kurslarıyla birleştiriyor - kariyerinizi yeni yönlere taşıyabileceğiniz beceri ve güveni size veriyor.

Hızlı Bilgiler

 • Derece: Mühendislik Liderliği Yüksek Lisansı
 • Konu: Mühendislik
 • Teslim Şekli: Kampüste
 • Uzmanlık: Sürdürülebilir Süreç Mühendisliği
 • Program Bileşenleri: Sadece kurslar
 • Fakülte: Uygulamalı Bilimler Fakültesi

Ekonomik ilerlemeyi ve çevresel sorumluluğu sürdürmenin ikiz zorluklarına değinmek, endüstriyel ekonomimizde bir paradigma değişikliğini gerektirmektedir. Sürdürülebilir Süreç Mühendisliğindeki MEL, gelecek nesil mühendislik liderlerini ve girişimcilerini, yenilenebilir hammaddeler ve temiz enerji kullanarak daha temiz ürünler ve süreçler geliştirmek ve karbon ve enerji ayak izlerini azaltmak için mevcut endüstriyel prosesleri yeniden yapılandırmak üzere eğiterek, bu değişimi kolaylaştıracaktır.

Mühendislik ve İşletme Seçin

Sürdürülebilir Proses Mühendisliği'nde yer alan MEL, teknik ve işletme kurslarının eşsiz bir kombinasyonunu sunar - size teknolojik başarılar ve yeşil kimyadaki ve sürdürülebilir üretimdeki yeniliklerin yeni girişimlere dönüştürülmesi için bir taslak sunar. Mühendislik kursları, reaksiyon ve reaktör mühendisliği, proses sistemleri mühendisliği ve sürdürülebilir operasyonları kapsayan kimyasal prosesleri ve biyoteknolojileri araştırır. En üst düzey UBC Sauder School of Business tarafından sunulan iş kursları, size iş stratejisi ve yenilik, operasyonlar ve lojistik, proje yönetimi ve kurumsal liderlik konularında sağlam bir temel sağlar.

Rekabet üstünlüğü elde edin

Bu 12 aylık programda şunları yapacaksınız:

 • Moleküler bilimlerde ve mühendislikte ileri kavramları uygulayarak gelişmiş özellikleri ve performansı ile yeni kimyasallar, malzemeler ve yakıtlar tasarlamayı öğrenmek
 • Endüstri değer zincirinin tüm aşamalarını kapsayan ve uygulamalı öğrenme fırsatlarını içeren proje tabanlı bir müfredatla teknik ve analitik becerilerinizi geliştirin.
 • Sürdürülebilirlik araştırması için dünyanın en iyi 40 üniversitesinden birinde ve dünyanın önde gelen kurumunda ünlü fakülte ve endüstri uzmanları altında eğitim
 • diğer MEL öğrencileri ile işbirliği yaparken profesyonel ağınızı genişletin
 • kariyerinizi ilerletmek ve artan sorumluluk veya girişimcilik pozisyonlarını güvenle almak için temel iş, proje yönetimi ve kişilerarası becerileri kazanma

Genel Gereksinimler

 • Lisans derecesi ile genel ortalama% 76
 • Mevcut vatandaşlığınızı (genellikle ülkenizden bir pasaport veya başka bir vatandaşlık belgesi) veya Kanada daimi ikametinizi kanıtlayan belge

Programa Özel Gereksinimler

 • Lisans, Kimya ve Biyoloji Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Malzeme Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, İmalat Mühendisliği, Mühendislik Fiziği, Çevre Mühendisliği.
 • Üç veya daha fazla yıllık ilgili iş tecrübesi

İngilizce dil gereksinimleri

Derecenizi İngilizce dışındaki eğitim dili İngilizce olmayan Kanada dışındaki bir üniversitede tamamladıysanız, başvurunuzun bir parçası olarak İngilizce dil yeterlilik sınavının sonuçlarını vermelisiniz:

 • Lisans veya yüksek lisans dereceniz İngilizce konuşulan bir üniversitede Kanada dışında tamamlanmışsa, dereceniz için ana eğitim dilinin İngilizce olduğunu belirten resmi bir İngilizce yeterlilik belgesi olduğunu kabul edeceğiz.
 • Lisans veya yüksek lisans dereceniz İngilizce öğretilmemişse geçerli bir İngilizce dil yeterlilik puanı vermelisiniz:
  • TOEFL (Yabancı Dil Olarak İngilizce Testi):
   • En az 90 puan (internet üzerinden sınav), en az 22 puan [okuma, dinleme] ve en az 21 puan [yazılı olarak konuşma]
   • Yazılı İngilizce Testinde (TWE) 4.0 ile okuma, dinleme ve yazma için (kağıda dayalı testte) en az 55 puan.
  • IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Sınavı Hizmeti): 6.5 genel not ortalaması, başka bir bileşen puanı yoktur.
 • İngilizce dil yeterlilik sınavları son 24 ay içinde başvurunuzu teslim alırken yapılmalıdır. Eğer İngilizce dil yeterlilik sonuçlarınız yakında sona erecekse, resmi sonuçları (çevrimiçi başvurunuzla birlikte gönderilen resmi olmayan sonuçlara ek olarak) British Columbia Üniversitesi, Enstitü Kabul Bölümüne (IELTS) veya 0965 kodunu kullanarak göndermeniz gerekir. (TOEFL). Resmi test sonuçları, 24 aylık son kullanma tarihinden önce doğrudan veren kuruluştan alınmalıdır. Bölüm, süresi dolduktan sonra sonuçlarını sunamayan öğrencilerden sorumlu değildir.
 • Öğrenciler, başvurunuzun tamamlanabilmesi için resmi test sonuçlarını doğrudan Dokümanlarınızı Gönderme talimatı yoluyla UBC sunmalıdır.

Derece Faydaları

Mühendislik Liderlik (MEL) derecesi A Yüksek Lisans UBC kendi girişimci girişim, daha fazla sorumluluk pozisyonları üstlenmesi yeni sanayi sektörünün içine kayması yapmak veya başlatmak size güvenle kimlik bilgilerini ve bilgiyi verir.

Teknik Becerilerinizi Geliştirin

Düşük karbon ve enerji ayak izleriyle yenilikçi süreçler geliştirmek, ayrıca yaşam kalitesini ve çevreyi iyileştiren ürünler geliştirmek için kimya mühendisliği ve ilgili biyoteknoloji anlayışınızı derinleştireceksiniz.

İşletme Dilini Öğrenin

Teknik bilgi yeterli değil. UBC Sauder'in Robert H. Lee Graduate School tarafından sunulan kurslarla, geniş kapsamlı yönetim kavramlarını daha iyi anlamanız için temel işletme ve girişimcilik becerileri kazanacaksınız.

Kendine güvenen Lider Olun

Liderlik gelişimi program boyunca gömülü olarak size ekipler ve projeler yönlendirme ve kişilerarası becerilerinizi güçlendirmek için sürekli fırsatlar sunuyor.

Birinci Sınıf Bir Üniversiteden Profesyonel Yüksek Lisans Derecesi Kazanın

UBC dünyanın en iyi 40 üniversitesinden biridir ve programları ve profesörleri mükemmellik için küresel bir üne sahiptir. UBC Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Kuzey Amerika'nın önde gelen mühendislik okullarından birine ev sahipliği yapmaktadır. The Times Higher Education, geçtiğimiz günlerde UBC sürdürülebilirlik araştırmaları konusunda dünyanın önde gelen kuruluşu olarak derecelendirdi ve UBC , çevre bilimleri, su, biyoenerji, ormancılık ve iklim bilimlerinde araştırma ve eğitim için dünyanın önde gelen üniversiteleri arasında sürekli olarak sayılmaktadır. Sürdürülebilir Süreç Mühendisliğinde MEL.

UBC Sauder School of Business, iş dünyası ve yönetim çalışmaları için Kanada'da birinci, dünyada 38. sırada yer alır ve okul titiz, ilgili ve deneyimsel öğretime olan bağlılığıyla bilinir.

Ağınızı Genişletin

Sürdürülebilir Süreç Mühendisliği programında MEL'de bir öğrenci olarak, kişisel ve profesyonel ağınızı şu şekilde büyüteceksiniz:

 • kimya, kimya mühendisliği ve çevre bilimleri alanlarında önde gelen araştırmacılardan ve düşünce liderlerinden öğrenme
 • Programa çeşitli iş tecrübesi ve bakış açıları getiren motivasyonlu akranlarla birlikte çalışmak
 • Uygulamalı Bilimler Fakültesindeki diğer profesyonel yüksek lisans programlarından öğrencilerle iş kursları - multidisipliner MEL ve Sağlık Liderliği ve Politika Programları Yüksek Lisans ve iddialı profesyoneller
 • UBC en iyi araştırmacılarla etkileşime girme ve onlarla işbirliği yapma fırsatı, @ UBC girişimciliği, UBC , Creative Destruction Laboratories - West ve yeni girişimlere geniş kapsamlı destek sunan BioProducts Institute gibi UBC programları aracılığıyla yeni işletmeler kurmak için işbirliği yapma

“Mezunlarımızdan birçoğunun girişimci olacağını umuyoruz - paradigma değiştiren teknolojileri tanıtmanın en iyi yolunun ticarileştirme ve kurumsal girişimlerin başlatılması olduğuna karar vermelerini bekliyoruz.” - Dr. Vikramaditya Yadav

Daha ileri git

Teknik bir uzmanlığa hakim olan profesyoneller ve işin temelleri, ayrı bir rekabet avantajına sahiptir. Hem hükümet hem de sanayi işverenlerinin talebi üzerine, mezunlarımız başarıyla aranan pozisyonlara ve yeni sanayi sektörlerine doğru ilerlemektedir.

“Öğrencilerimiz hem yeni nesil süreçlerin nasıl tasarlanacağını hem de iş yapmanın daha iyi yollarını bulabilecekleri konusunda daha derin bir anlayışla mezun olacaklar.” - Dr. Vikramaditya Yadav

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Faculty of Applied Science oversees administrative procedures for the School of Architecture and Landscape Architecture, the School of Community and Regional Planning, the School of Nursing, and a ... Devamını oku

The Faculty of Applied Science oversees administrative procedures for the School of Architecture and Landscape Architecture, the School of Community and Regional Planning, the School of Nursing, and all engineering activities at the Vancouver campus and the School of Engineering at the Okanagan campus. Daha Az