Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler master

Genel

Program açıklaması

Program

Ermenistan Amerikan Üniversitesi psiA programı siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler çalışma ile gelişmiş analitik akıl, eleştirel düşünme ve problem çözme becerileri öğrencilere donatıyor.

PsiA iki yıllık yüksek lisans derecesi siyaset teorisi, metodoloji, uluslararası ilişkiler, karşılaştırmalı siyaset, kamu yönetimini, kamu politikası, kalkınma politikası ve siyasi ekonomi içeren bir müfredat sunuyor. Program boyunca öğrenciler analizi, araştırma, yazma, ve liderlik eğitimi meşgul olarak bir yerel ve global bir bakış açısı hem konular hakkında eleştirel düşünmeye teşvik edilmektedir. Dersler araştırma ve karşılaştırmalı metodoloji, analiz güçlü bir vurgu yer ve sınıfa teorinin pratik uygulamalarını getiren.

1

programından mezun siyaset, hükümet ve Ermeni hükümeti içinde uluslararası ilişkiler, sivil toplum örgütleri ve uluslararası örgütlerde kariyer.

Kabul ve Mezuniyet Şartları

Başvuru Koşulları

PsiA kabul için dikkate alınması için, AUA genel kabul gereksinimlerini karşılaması gerekir bir başvuru ve psiA-programın özel gereksinimleri, hangi şunlardır:

 • dört ya da beş yıllık programından bir lisans
 • 79 en az TOEFL IBT puanı ya da minimum 6.5 IELTS puanı ile kanıtlanmış İngilizce yeterlilik. Test puanları başvuru anda birden fazla 2 yaşında olamaz.
 • GRE sayısal muayenede en az 25 persentil puan.
 • Yüksek lisans not ortalaması (GPA).
 • İki referans mektubu.
 • Bir özlü ve bilgilendirici kişisel beyanı.

Bu gereksinimlere ek olarak, iş ve gönüllü deneyimi de dikkate alınır. Program ayrıca başvuru ile görüşmeler gerekebilir.

Mezuniyet koşulları

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans ile mezun öğrencilerin memnuniyeti çevre çalışmalarda bir capstone Yüksek Lisans Essay, Politika Staj Projesi, veya Politika Belgesi de dahil olmak üzere kurs 54 kredi saat, ve en az bir kredi tamamlamak zorundadır üniversite çapında çevre çalışmaları gereksinimi. 3.0 veya daha yüksek bir genel not-puan ortalaması derece verilmesi için gereklidir.

4

Öğrenci Öğrenme Çıktıları

Öğrenciler mümkün olacak

AMAÇ 1 - içselleştirmek ve (soyut ve ampirik) kavram ve teorileri contextualize

 1. Tanır ve kavram ve kuramları açıklar
 2. Soru ve kuram ve yorumların tartışılması
 3. kanıtlardan sonuçlar çıkarmak

AMAÇ 2 - analiz yapmak öğrenin

 1. Organize filtre ve bilgi büyük bir vücut sentez
 2. onun parçalarının içine bir sorun teşrih
 3. , Karşılaştırın kontrast ve çeşitli olaylar arasında ayrım

AMAÇ 3 - Usta konu (ders konuları ve malzemeler)

 1. Hatırlayın ve ders materyallerinin başkalarına anlatmak
 2. Tanıdınız konular 'çalışılmış ve kurslar arasındaki ilişki

AMAÇ 4 - geliştirin (a) Araştırma, (b) Problem Çözme, (c) Yazı, (d) Haberleşme, ve (e) Tartışma Becerileri

 • Kütüphane keskinliği uygula
 • Construct ve uygun araştırma tekniklerini kullanabilme
 • Tanır ve politik problemleri formüle
 • siyasi problemlerin analizi için uygun araçları seçin
 • Açıkça düzenlemek ve kağıtları, raporlar, ve araştırma bulgularını hazırlamak
 • Gruplarla çalışmak
 • Düzgün kaynaklardan alıntı
 • Belirli atamalara Terzi yazma
 • gruplara mevcut
 • Geliştirmek ve sunum araçları kullanmak
 • Farklı destekleyen argümanlar ayırt
 • mantıksal sonuçlarına gerekçeli argümanlar yapmak
2

Müfredat

politik teori, metodoloji, uluslararası ilişkiler, karşılaştırmalı siyaset, kamu yönetimi, kamu politikası, kalkınma politikası ve ekonomi: psiA Yüksek Lisans müfredat disiplin aşağıdaki alt alanlardan dersler oluşmaktadır. Dersler çalışmanın öğrencilerin iki yıl boyunca bu alanların her birinde sunulmaktadır. Çoğu kurslar öğrenci tarafından haftada sınıf katılım yaklaşık üç saat temsil etmektedir.

Müfredat birinci ve ikinci sınıf dersleri ayrılmıştır. İlk yıl tüm dersleri öğrencilerin beş ders her dönem alarak, gereklidir. İkinci yılÖğrenciler capstone gereksinimi seçenekleri bir dizi ve son dönem sekiz seçmeli ders (dört her dönem) seçin.

Tam zamanlı öğrenciler dönem başına 12 ya da 15 kredi birimleri taşıyacak. Part-time öğrenci AUA çalışmanın öğrencinin ilk dönem boyunca Başkanı ile çalışmanın onaylanmış bir programı geliştirmek zorundadır. öğrencilerin çoğunluğu iki yıl içinde tüm okul gereksinimlerini tamamlamak ederken, tamamlanması için azami süre tam zamanlı üç akademik yıldır. Bu dönemi ve öğrencilerin diploma olmayacak sonra Derecesi adaylığı otomatik sukut edecek. 15'den fazla kredi birimleri veya daha az 12 kredi birimlerinin bir ders yükü Programı Başkanı önceden onay gerektirir.

İki Takip Sistemi

Uluslararası İlişkiler veya Kamu Politikası: Çalışmaların ikinci yılında, öğrenciler iki parça birini takip seçebilirsiniz. Seçmeli dersler onlar uzmanlaşmak isteyen pistte en az beş seçmeli ders almalı iki parça ve öğrencilerin birine tahsis edilir.

Çevre Çalışmaları Gereği

Öğrenciler ayrıca, üniversite çapında çevre çalışmaları gereksinimi memnuniyeti çevre çalışmalarında bir kredi tamamlamak zorundadır. PSIA347 Çevre Politikası bu gereksinimi için sayar, ama öğrenciler Çevre AUA en Acopian Merkezi'nden bir ders seçmek isteyebilirsiniz eğer.

Son Güncelleme Haz 2016

Okul Hakkında

Founded in 1991, AUA provides a high-quality, graduate and undergraduate education that encourages civic engagement and promotes democratic values, fostering scholarship in a setting that values and d ... Devamını oku

Founded in 1991, AUA provides a high-quality, graduate and undergraduate education that encourages civic engagement and promotes democratic values, fostering scholarship in a setting that values and develops academic excellence, free inquiry, integrity, scholarship, leadership, and service to society. Daha Az