siyaset, ekonomi sanatları ustası ve iş (mapeb)

Genel

Program açıklaması

Siyaset, Ekonomi ve İşletme of Arts Master (â € œMAPEBâ €?) Kamu sektörü ve kar amacı gütmeyen yönetimi ile doğrudan ilgili yerel ve uluslararası endişeleri bir üstün perspektif sağlayan benzersiz bir disiplinler ötesi lisans programıdır.

Claremont anda, eşsiz ve değerli lisans programı sunan yönetim, siyaset ve ekonomi iyi çizmek edememek imrenilecek bir konumda bulunmaktadır. MAPEB Peter F. Drucker ve Yönetim Masatoshi Ito Enstitüsü ve Siyaset Okulu ve İktisadi arasında sinerji etrafında gelişmiştir. Bu işbirliğinin başarılı bir kamu sektörü ve sivil toplum yönetimi ile ilgili çok disiplinli çalışma yapmaya öğrencilerimize sağlar. Diğer üniversitelerin üreten birimde de izolasyon bu disiplinleri, her biri üzerinde yoğunlaşırken, biz alanlar arasındaki ilişkilerin anlaşılması mesleki başarı ve gelecek fırsatları açısından son derece önemli olduğunu bulduk.

Bu yenilikçi lisans programında, öğrencilerin analitik beceri, pratik deneyim ve teknik eğitim birçok ortamlarda yararlı karışımı kazanç. Siyaset yanıt ve bütün işletmelerin faaliyette bulundukları çevre şekilleri ve süreçleri ve kararlarının etkileri hakkında yararlı bilgiler sağlar. ekonomi ve yönetim esasları Bilgi, kâr amacı gütmeyen, kamu, özel ve araştırma ortamlarda anahtar istihdam için rekabet avantaj ile öğrenci sağlar. biz ekonomi ve istatistik sağlayan analitik araçlar giderek iş dünyası, hükümet ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar pozisyonların çeşitli başarının temelidir.

Iş ve hükümet ilişkileri daha iki ve küresel düzeyde yerel düzeyde karmaşık hale gelmektedir. Büyük Los Angeles Claremont olduğu benzersiz öğrenme ortamında araştırdı kavramların hem yerel hem de uluslararası uygulamalar için sağlayan bol topluluk merkezli olanakları gibi Pasifik ve Latin Amerika erişim sağlar. pratik uygulama için Fırsatlar ilginç staj ve araştırma projelerinin çeşitli aracılığıyla geliştirilebilir.

Son Güncelleme Nis 2011

Okul Hakkında

Neden Drucker? Ne gelecek yapan biri Okulda farklı? Yaşadığımız inanıyoruz okul o sizin grad felsefesini tanımlamak ve sonuçta insanlar olacaktır. Ve bizim felsefe sanat liberal bir kuruluş olarak in ... Devamını oku

Neden Drucker? Ne gelecek yapan biri Okulda farklı? Yaşadığımız inanıyoruz okul o sizin grad felsefesini tanımlamak ve sonuçta insanlar olacaktır. Ve bizim felsefe sanat liberal bir kuruluş olarak insan yönetim olarak bir kişilik dayalıdır. Eğer Drucker Okulu'nda buluşacağım kişi yansıtan bu felsefe-öğretim personelinden, için, için diğer öğrenciler-her etkileşim içinde. Eğer, saygı olacak sizin bireysellik için övdü ve akademik topluluğun meslekdaşlar sinerji ile kucakladı. Burada rehberlik uzmanı olacağım bulmak yüksek beklentileri ve zorlu programları ve cesaret değil, aynı zamanda kelime. Bugünün en acil sorunları hakkında canlı tartışmalar sizi meşgul istekli kendi alanlarında önde gelen kitap yayınlama profesör bulacaksınız. Bir şirketin en değerli kaynak olarak insan potansiyeli ekimi değerleri bir yönetim tarzı bulacaksınız. samimi ve yeterli sizin için doğru olan yolu keşfetmek için esnek Siz,, farklı, küresel ve kaynakları ile zengin bir okul bulacaksınız. Burada Okulu'nda Drucker, farklı bir şey olacak bulabilirsiniz. Ama Okulu Drucker tutan de bunu yapamaz bizim sözümüzü-gelecek olasılıklar deneyiminiz keşfetmek fark birinci elden ve. Amacımız Yaptığımız hizmet verdiğimiz kurumlar kişilerle hayatını farkı bir de kime ve öğreniyoruz. Misyonumuz Biz gelişmekte olan ve öğrencilerimizin profesyonel yaşamlarında zenginleştirerek amacımız ulaşmak: , Titizlikle ve etik hakkında karmaşık, belirsiz konularda düşünmeye ses stratejik kararlar ve önderlik etmek ve ilham diğerlerinin ortak amaçlar başarı yeteneklerini arttırmak kişiselleştirilmiş ve pratik, henüz yansıtıcı öğrenme deneyimi sağlamak Instilling fikri cu anlayış ve açıklık yenilik ve değişim için bir ömür boyu arama sürdürecektir riosity ve öğrenme becerilerini Daha Az