Program Detayları

 • Öğretim Dili: İngilizce
 • Süre: 2 yıl
 • ECTS: 120
 • Giriş Sınavları: İngiliz Dili, Sosyoloji
 • Bölüm: Sosyal Bilimler Fakültesi

genel bakış

Sosyoloji, Uluslararası İlişkiler Teorisi, Siyaset Bilimi, Siyaset Psikolojisi - Tüm bu bilimlerin teorik yaklaşımları ve araştırma yöntemleri, Sosyal Bilimler Fakültesi - Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Fakültesinde yürütülen eşsiz bir yüksek lisans programı ile birleştirilir.

Profesyonellik, yüksek bilimsel yeterlilik, karmaşık araştırma yürütme becerisi, geniş ölçekli sosyal ve politik süreçlerin ve bunların modern dünyadaki konularının karşılaştırmalı analizi, küreselleşmenin sosyal ve ekonomik yönleri, bu yüksek lisans profilini mezunu modern alanda popüler bir uzman yapar işgücü piyasası.

Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Sosyolojisi dalında yüksek lisans derecesi, bir bilim kariyeri inşa etmede önemli bir adımdır, yüksek lisans dersine adayın tez ve doktora tezi ile devam etmesi için bir fırsattır. derecesi.

Müfredat ve çalışma programı, uluslararası öğrencilere yönelik bu kursun kendine özgü doğası dikkate alınarak geliştirilmiştir. Profesörler ve öğretmenler, uluslararası öğrencilerin sosyoloji, politik çalışma ve uluslararası ilişkiler konusundaki bilgi düzeylerini dikkate alır.

Program yüksek Avrupa ve uluslararası standartları karşılar ve diploma Avrupa'daki işverenler tarafından tanınır ve diğer yükseköğretim kurumlarında Doktora programlarına başvurmayı kolaylaştırır.

Kariyer

Karmaşık politik ve kültürel meseleleri, sıklıkla sürekli değişen ortamlarda anlamanız, hem işletme hem de kamu sektörü atamalarıyla ilgili olabilir. Programın mezunları devlet ve belediye yönetimi, uluslararası kuruluşlar, uzman, araştırma, bilimsel ve eğitim yapıları alanında çalışabilirler.114975_Image_021.jpg

Lisansüstü kabul

Adım 1. Bir program seçin ve giriş gereksinimlerini kontrol edin

Lobachevsky University 140'ın üzerinde Akademik Lobachevsky University kariyerinizi ve ana Lobachevsky University .

Adım 2. Kabul için başvur

 • ONLINE Kabul için başvur. (Sorun yaşarsanız, lütfen Giriş ekibimizden PDF formunu isteyin.)
 • Uluslararası pasaportunuzun bir kopyasını gönderin (tüm sayfalar tamamlandı)
 • Orijinal yüksek lisans sertifikanızın (diploma derecesi veya yüksek lisans derecesi veya Uzmanlık diploması) ve transkriptinin taranmış kopyalarını gönderin
 • Sağlık sertifikanızın taranmış kopyalarını gönderin (TB testi dahil).
 • Dokümanlar İngilizce veya Fransızca değilse, Rusça'ya sertifikalı çeviri yapılması gerekebilir.

3. Adım. Kaydınızı tamamlayın

 • Bir lisans programına kabul edildikten sonra, yüksek lisans programına kayıt koşullarını ve şartlarını açıkça belirten ayrıntılı bir Kabul mektubu alacaksınız. UNN kabul teklifini kabul ederseniz, imzalamanız ve Uluslararası Öğrenci Ofisine geri göndermeniz gereken bir Öğrenme Sözleşmesi gönderilecektir. Üniversite, Öğrenme Sözleşmesinin 2 nüshasını imzalar, mühürler ve tescil ile tasdik eder. Daha sonra, imzalı Öğrenme Sözleşmesinin bir kopyasını e-posta ile alacaksınız.

Adım 4. Öğrenim ücretlerini ödeyin

 • Öğrenim ücretleri, Üniversiteye gelişinizden önce ödenmelidir. Bu, Üniversite hesabına banka havalesiyle yapılabilir (hesap numarasını Faturada bulabilirsiniz). Bu durumda, yerel bankanızdaki kayıtlı çalışma sözleşmesi uyarınca ücreti ödersiniz ve makbuzun bir kopyasını Üniversiteye gönderirsiniz.

Adım 5. Bir davet ve vize alın

 • Öğrenim Anlaşmasında öngörülen tüm işe alımların yerine getirilmesi ve ücret ödemenizin onaylanması durumunda, Üniversite davet sürecini başlatmak için Rusya İçişleri Bakanlığına (MIA) hitap eder. MIA, Üniversitenin resmi talebinden yaklaşık 5 hafta sonra elektronik bir davet mektubu çıkarır. Rusya Büyükelçiliği'nde öğrenci vizesi almak için elektronik davet mektubu gereklidir.

Adım 6. Nizhny Novgorod'a geliyor

 • Şimdi kayıt işlemini tamamladığınıza göre, Nizhny Novgorod'daki konaklamanız için hazırlık zamanı. Konut, sigorta, vize ve diğer önemli konular hakkında daha fazla bilgi edinmek için pratik konulardaki bölümü ziyaret edin.
 • Vize aldıktan ve uçak biletlerini Nizhni Novgorod'a götürdükten sonra, lütfen varış tarihinizi Üniversiteye bildiriniz. Ek talep üzerine (lütfen kabul memurunuza başvurun), Nizhny Novgorod havaalanında veya tren istasyonunda karşılanıp Üniversiteye yönlendirilebilir.
 • Öğrenciler, bu vize süresini uzatmak için yeterli zamana sahip olmak için ilk üç aylık vizenin bitiminden en geç bir ay önce Rusya'ya gelmelidirler. İçişleri Bakanlığı, bu tarihten daha sonra Rusya'ya gelirseniz vizenizi uzatmayı reddedebilir.
 • Not: Varışınızdan sonraki ilk iş gününde Uluslararası Öğrenci Ofisine (UNN, yapı 2, ofis 306) ve Vize ve Göçmenlik Destek Ofisine (UNN, yapı. 2, ofis 305) gelmeniz gerekir Nizhny Novgorod, MIA'da kayıtlı olmak için.

114977_Image_009.jpg

Program dili:
 • Ingilizce

Lobachevsky University için 1 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Mayıs 10, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Eyl 2019
Duration
2 yıl
Tam zamanlı
Price
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eyl 2019
End Date
Ağu 31, 2022
Son başvuru tarihi

Eyl 2019

Location
Son başvuru tarihi
End Date
Ağu 31, 2022