Sosyal Bilimler Araştırmalarında Ma (Sosyal Politika ve Sosyal Hizmet)

Genel

Program açıklaması

genel bakış

Sosyal bilimler araştırmalarında geniş tabanlı eğitim sağlayan bu kurs, başarılı bir araştırma kariyerini yönetme ve daha geniş bir topluma çeşitli yollarla katkıda bulunma becerileri ile donatılacaktır.

Doktora eğitiminin kalbine en üst düzey uzmanlık bilgisinin getirilmesinin önemini kabul eden Midlands Graduate School ESRC Doktora Eğitim Ortaklığı'nın bir parçasıdır.

Çekirdek modüller, araştırma yöntemlerinde ileri eğitime ilerlemek için kapsamlı bir temel sağlar. Uzmanlık alanlarımızda, konuya özel gelişmiş eğitim alabilecek ve becerilerinizi derinleştirmek ve genişletmek için geniş bir yelpazede fırsatlar sunabileceksiniz.

Öncelikli olarak, bir doktora üzerine ESRC tarafından finanse edilen bir Pathway izleyen öğrencilere yönelik olan bu kurs, 3 ESRC fonuna (doktora programına) başvurmak veya geniş bir yelpazede sosyal bilimler araştırma becerileri geliştirmekle ilgileniyorsanız, bu kurs da uygun olabilir. Ayrıca akademik, gönüllü, özel ve üçüncü sektör ortamlarında araştırma görevlerine hazırlanacaktır.

Daha fazlasını bul.

Kurs ayrıntıları

Temel araştırma yöntemleri modüllerinin 100 kredisini, ayrıca 20 kredi ileri araştırma yöntemini veya konuya özel eğitimi ve 60 kredi 15.000 kelime tezini tamamlayacaksınız. İlerleyişinizi denetleyecek uygun bir tez danışmanı atanacaktır.

değerlendirme

Her modül bireysel olarak değerlendirilir ve size kritik analiz, rapor yazma, grup çalışması, sözlü sunumlar ve proje geliştirme ve tamamlama gibi bir dizi araştırma becerisini gösterme fırsatı sunar.

Giriş koşulları

Sanat, beşeri bilimler veya sosyal bilimlerdeki ilgili bir konuda 2.1 (veya uluslararası eşdeğer)

IELTS: 7.0 (herhangi bir elementte 6.0'dan az olmamalıdır)

Kariyer

Sosyal bilimler araştırmalarında ortaya çıkan etik ve politik sorunların net bir şekilde anlaşılmasıyla, bir dizi kariyer peşinde koşacaksınız. Bu, özel, kamu ve üçüncü sektör kuruluşları, sivil toplum örgütleri, akademi, kamu hizmeti ve gazetecilik alanlarında araştırma ve yönetim rollerini içerebilir.

Bu kurs, daha fazla akademik çalışma için mükemmel bir yol sağlar ve öğrencilerimizin çoğu, akademik bir kariyere devam etmeden önce doktora araştırmasını tamamlar.

Mezunlarımız, okuldaki zamanlarının ardından çok çeşitli kariyerlere girerler. Yüksek lisans düzeyinde çalışmak, yeni bilgi edinmenize ve yaşamsal becerileri geliştirmenize yardımcı olarak iş piyasasında bir başlangıç ​​yapabilir.

Son Güncelleme Şubat 2019

Okul Hakkında

Nottingham Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi, ticaret, ekonomi, eğitim, coğrafya, hukuk, siyaset ve uluslararası ilişkiler ile sosyoloji ve sosyal politika alanlarında çeşitli dersler sunmaktadır... Devamını oku