Sosyal entegrasyonu ma

Eötvös Loránd University (ELTE)

Program Açıklaması

Resmi açıklamayı okuyun

Sosyal entegrasyonu ma

Eötvös Loránd University (ELTE)

Çoklu / kültürlerarası konular, politik, sosyal, kültürel ve günlük yaşamda giderek daha önemli hale gelmiştir. Bu sürekli sosyal değişimlere ve değişen kültürel ve eğitimsel olay yerine, küreselleşme ile ilgili süreçler kaynaklanmaktadır. Kültürel farkındalık böylece çoğu alanlarda profesyonel olmanın önemli bir parçası haline gelmiştir ancak topluluk çalışma ve eğitimde gerçekten vazgeçilmezdir. Bu alanlardaki uzmanların ihtiyacını karşılamak için, Kültürlerarası Psikoloji Enstitüsü ve Eğitim (IIPE) Eğitim Fakültesi ve Psikoloji ELTE ilk başlattı Kültürlerarası Psikoloji ve Eğitim Yüksek Lisans Programı 2009s içinde (4 dönem, 120 kredi). Eylül 2013 yılından bu yana, programın dünyanın çeşitli bölgelerinden öğrencilere İngilizce olarak teklif edildi.

Program antropoloji, sosyoloji, psikoloji ve eğitim içeren çok disiplinli bir yaklaşımla, vasıtasıyla kültürlerarası konular ve çoklu / çok-kültürlülük çok yönlü doğası hakkında öğrenme olanağı sağlar.

Program teoriye dayalı ve uygulamaya yöneliktir. Dersler, ilgili alanlardaki en son araştırmalara dayanmaktadır ve öğrenciler test etmek ve pratik durumlarda onların teorik bilgileri uygulama fırsatı verilir. Programın yaklaşık yarısı eğitim, seminer ve saha çalışması oluşur.

Program anlamak ve etkin çok uluslu şirketler küçük topluluklar arasında değişen farklı kurumlarda kültürel farklı toplumları ve farklı ortamlarda çalışmaya hazırlar. kültürlerarası psikoloji ve eğitim içindeki ses bilgi ve yeterliliklere sahip programın mezunları bilinçli sosyal eşitlik, insan hakları, sosyal entegrasyon ve farklı azınlık ve çoğunluk gruplarının işbirliğini teşvik etmek yardımcı değişik toplumlarda değerlerin çeşitliliğini tedavi mümkün olacaktır. programını tamamlayan öğrenciler, hem de doktora eğitimini sürdürmek için hazırlanacaktır.

Programın Güç

Avrupa'da türünün birkaç biridir programı, psikolojik ve eğitsel konularda odaklanarak disiplinlerarası çalışmalara alınmasına bağlıydı. ayrıca küresel bağlamda için yeterli göz verirken, kültürlerarası konular ve etkileşimlerin insani boyutlarda üzerinde yoğunlaşırken, Program makro tarihsel, makro-politik veya makro-sosyolojik yaklaşımları ayırır.

Kariyer fırsatları

Mezunlar kültürlerarası ilişkiler ve özelliklerini anlamak mümkün olacaktır iletişim ve etkili çeşitli alanlarda hem kamu yönetiminde ulusal ve uluslararası düzeyde farklı kültürlerden gelen insanların çalışmalarını koordine, azınlık özyönetim, azınlık ve ana akım medya, okullar olarak diğer örgün ve yaygın eğitim kurumları, çok uluslu ve sivil örgütler olarak. yüksek lisans aldıktan sonra, öğrenciler bizim doktora programında öğrenimlerine devam etmek için başvurabilirler.

İş örnekler

Sosyal Entegrasyon danışman

Kabul şartları - Dil şartı

İngilizce çok iyi bir komut sözlü giriş sınavı sırasında ve bütün program boyunca gereklidir. dil bilgisi değerlendirildi ve görüşme sırasında değerlendirilir.

Bu okul şu programları sunmaktadır:
  • Ingilizce
Eötvös Loránd University (ELTE)
Süre ve Fiyat
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Başlangıç tarihi
Eyl. 2019
Duration
Süre
2 yıl
Tam zamanlı
Price
Fiyat
2,900 EUR
dönem başına.
Information
Deadline
Locations
Macaristan - Budapest
Başlangıç tarihi : Eyl. 2019
Son başvuru tarihi Bilgi iste
Bitiş tarihi Bilgi iste
Dates
Eyl. 2019
Macaristan - Budapest
Son başvuru tarihi Bilgi iste
Bitiş tarihi Bilgi iste