Sosyolojide ma

Corvinus University of Budapest, Faculty of Social Sciences and International Relations

Program Açıklaması

Resmi açıklamayı okuyun

Sosyolojide ma

Corvinus University of Budapest, Faculty of Social Sciences and International Relations

Eğitiminiz sadece Yüksek Lisans'dan daha fazla olacaktır. İşverenleri oturup dinleyecek bilgi, beceri ve tecrübeyi hızla geliştireceksiniz .

Budapeşte Corvinus Üniversitesi Sosyolojisinde Yüksek Lisans (MA)

Küreselleşme ve göç, girişimciler ve iş dünyası seçkinleri, erkeklerle kadınlar arasındaki iktidar ilişkileri, esnek çalışma hayatı girişimleri ve doğurganlık, etnik azınlıkların sosyal dışlanması, uyuşturucu ve alkol kullanımının etkileri dahil kalıcı sosyal sorunları anlamak için her zaman isteklidiriz. gençlik. Bu konuları anlamak, sosyal ve ekonomik kurumların ve kamu politikası bağlamının dikkatli bir şekilde incelenmesini ve ikna edici kanıtlar sunmak için sağlam ampirik araştırmalar yapılmasını gerektirir.

Bu dört yarıyıl Yüksek Lisans programı, çağdaş kavramların, kuramların, analitik sosyolojik modellerin derin anlayışına odaklanır ve öğrencilere sosyal süreçlerin ve problemlerin eleştirel analizinin önemini öğretmek üzere tasarlanmıştır. Program sosyal ve ekonomik çevrelerimizden kaynaklanan zorlukları incelemek için ekonomik ve örgütsel sosyoloji konusunda uzmanlık içermektedir.

Programımız araştırma odaklıdır. Öğrenciler, bilgisayar destekli nitel kaynak analizleri, büyük ölçekli anket ve sosyal ağ verilerini analiz yöntemleri ve etki değerlendirme yöntemleri gibi güncel araştırma yöntemleri hakkında derin bilgi kazanacaklardır. Son sömestredeki öğrencilerimiz, stajlarını yaptıkları tecrübelerini genişletip tez çalışmasının son tezini geliştirdiler.

Çalışmaları boyunca öğrencilerimiz uluslararası bir öğrenci ortamında öğrenirler ve Erasmus Mundus çerçevesinde ve diğer değişim programlarında başka bir Avrupa üniversitesinde eğitim olanağı bulurlar.

Kendi araştırma projesindeki gelişmelere bağlı olarak, öğrenciler Öğrenci Bilimsel Araştırma Yarışmalarına katılabilir, sosyolojik dergilerde yayınlayabilir ve Sosyoloji programındaki doktora programımıza devam edebilirler.

Öğrencilere İngilizce dilinde gelişim ve metodolojik iyileştirme kursları verilecek.

Kariyer fırsatları

  • Yerel, ulusal veya küresel kuruluşlar
  • Hükumet yetkilileri
  • Araştırma enstitüleri
  • STK'lar
  • Kamu veya özel sektör şirketleri
Bu okul şu programları sunmaktadır:
  • Ingilizce


Son Güncellenme Tarihi November 30, 2017
Süre ve Fiyat
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Başlangıç tarihi
Eyl. 2019
Duration
Süre
4 dönem
Tam zamanlı
Price
Fiyat
Contact school
Information
Deadline
Contact school
Locations
Macaristan - Budapest
Başlangıç tarihi : Eyl. 2019
Son başvuru tarihi Contact school
Bitiş tarihi Contact school
Dates
Eyl. 2019
Macaristan - Budapest
Son başvuru tarihi Contact school
Bitiş tarihi Contact school