Bugün Milan'da Ürün Tasarımcısı olmak, profesyonellikte tanınan bir değerdir. Ürün tasarımında usta olun!

Politecnico, ileri üretim sistemi ve birinci sınıf bir tarihi kültürle birlikte, yüksek lisans öğrencileri için bu değere ulaşmalarını sağlar.

Politecnico'nun , dünyanın 6. Tasarımında yer alan ve Marco Zanuso ve Achille Castiglioni gibi İtalyan tasarım ustaları tarafından desteklenen teknik ve tasarım kültürü, üretim geleneğini besleyen, üretim ve yenilikçi malzemeler alanındaki yüksek teknoloji ve mühendislik uzmanlığıyla bütünleşmiştir. Nobel Kimya Ödülü Ödülü Giulio Natta'dan günümüze kadar.

Tasarımcı ve ürün tasarım uzmanını, çağdaş teknoloji ve inovasyona uygun yerleştirmek, yaratıcılık ve yöntem konusundaki sağlam bir gelenekten yola çıkarak uzmanlaşan Uzmanlık amacı yüksek profilli bir profesyonelliktir .

genel bakış

Prof. Matteo O. Ingaramo tarafından yönetilen Endüstriyel Tasarım Mühendisliği ve İnovasyonu Konusunda Uzmanlaşmış Usta, yeni bir ürünün gelişimini ilk konseptten üretim aşamasına kadar yönetebilecek kalifiye tasarımcılar oluşturmak için kuruldu.

Bu Uzmanlık Ustası, tasarım kültürüne ait sanatsal ve hümanist becerileri, üretim teknolojisi, malzeme ve üretim maliyetleri ile ilgili teknik bilgi birikimiyle birleştirir. Tasarımcının, mevcut teknolojilerden yararlanan hem estetik hem de kullanılabilirlik açısından yenilikler yaparak bir ürünün değerini artırabileceği, dünya çapında artan rekabet ortamında çalışma ihtiyacını karşılamak için çaba göstermektedir. Amaç, yaratıcı kapasitesi teknik uzmanlık ve bir ürünün endüstriyel fizibilitesinde farkındalık ile eşleşen profesyonelleri yetiştirmektir.

Fakülte, Politecnico di Milano'nun içindeki ve dışındaki çeşitli alanlardaki öğretmenlerden oluştuğu için, Uzmanlık Ustası, eğitim süresince verilen çok disiplinli bir dizi beceri geliştirir. Vakıflara ve müzelere yapılan kültürel ziyaretler ile birlikte imalatçı firmalara yapılan teknik saha gezileri, eğitimi tamamlar ve eğitim hedeflerine ulaşılmasını teşvik eder. Önceki bölümlerden birçok mezun, aşağıdakiler de dahil olmak üzere başlıca imalat kaygılarında veya ünlü tasarım stüdyolarında başrol oynuyor: Whirlpool Europe, Chicco Artsana, 3M, Polti, Cini

Hedefleri

 • Hem küçük hem de büyük ölçekli ürünler için tasarım ve üretim süreçlerini yönetir
 • teknoloji, üretim ve maliyet konularında uzman görüşü geliştirmek

Bu program, profesyonelleri hem küçük hem de büyük ölçekli ürünler için tasarım ve üretim süreçlerini, teknoloji, üretim ve maliyet konularında uzman bir gözle ancak özelliklerinden veya ifade kalitesinden ödün vermeden yönetmeleri için eğitmeyi amaçlamaktadır.

Final Sınavı

Final sınavı, öğrencilerin staj sırasında geliştirilen projeleri sunmalarını gerektirir. Son sınıf, öğrenme atölyeleri sırasındaki değerlendirmeleri dikkate alır.

Derece Ödülü

Uzmanlık Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra, öğrenciler% 75 asgari devam şartını yerine getirmeleri şartıyla birinci seviye bir Politecnico di Milano Uzmanlık Yüksek Lisans derecesi kazanırlar.

Dereceye ek olarak, program ayrıca şunları da yayınlar:

 • McNeel'in yazılım üreticisi akreditasyonu ile Rhinoceros'ta kursu tamamlama sertifikası;
 • CREO’da kursu tamamlama sertifikası, PTC’den yazılım üreticisi akreditasyonu ile.

Profesyonel Çıktılar

 • Yerleştirme, konsept geliştirmeden mühendisliğe, ürün geliştirmenin çeşitli aşamalarında yardımcı olan tasarım stüdyolarında olabilir.
 • Ev aletleri, işletme ekipmanları, aydınlatma, mobilya, oyuncaklar ve çocuk bakım ürünleri gibi İtalyan endüstrisinin karakteristik pazarına sahip şirketlere yerleştirme.
 • Danışmanlığı tercih eden program mezunları, girişimcilik ortamı ile etkileşime girme kapasitelerinin artmış olduğunu göreceklerdir.

Görevleri, üretim süreçlerine uygulamada önemli başarıları eşleştirmek için teorik bir geçmişe sahip bir uzman ürün tasarımcısı ve proje yöneticisi olacaktır. Gerekli saha deneyimini elde ettikten sonra, mezunlar yeni ürünler geliştirmekle görevli bir ürün müdürü olarak rol oynayabilir.

kabul

Eski Laurea veya Diploma derecesi veya mevcut Laurea veya mühendislik, mimarlık veya endüstriyel tasarım alanında uzmanlık derecesi. Yabancı öğrenciler yurtdışında kazanılan eşdeğer dereceleri sunabilir.

En fazla 25 öğrenci kabul edilebilir.

Kabul prosedürü

Seçim sürecinde yer almak için başvuru formunun aşağıdaki süreler içerisinde çevrimiçi olarak doldurulması gerekmektedir:

 • İtalya’nın yabancı uyruklu vatandaşları için Ekim 2019’da
 • Eylül 2019’da Ekstra UE vatandaşları için

Öğrenim ücretleri

 • Uzmanlık Yüksek Lisans ücreti 11,800 € (Politecnico di Milano 500 € kayıt ücreti dahil).
 • 633/72 sayılı DPR'nin 10. maddesi uyarınca KDV'den muaf tutulmaktadır.
 • Uzmanlık Yüksek Lisans Programına kaydolma maliyeti, “Üniversite uzmanlık kursları” kapsamında olduğu gibi,% 19 vergi indirimi yapma hakkını verir.
Program dili:
 • Ingilizce

POLI.design için 8 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Haziran 11, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Kas 2019
Duration
15 ay
Tam zamanlı
Price
11,800 EUR
Uzmanlaşmış Usta için toplam ücretler (Politecnico di Milano 500 € kayıt ücreti dahil)
Deadline
Bilgi iste
for Italian / foreign citizens with a qualification obtained in Italy within October 2019; for Extra U.E. citizens within September 2019
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Kas 2019
End Date
Oca 2021
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
for Italian / foreign citizens with a qualification obtained in Italy within October 2019; for Extra U.E. citizens within September 2019

Kas 2019

Location
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
for Italian / foreign citizens with a qualification obtained in Italy within October 2019; for Extra U.E. citizens within September 2019
End Date
Oca 2021