Endüstriyel Tasarım Mühendisliği ve İnovasyon Konusunda Uzmanlaşmış Usta

Genel

Program açıklaması

Bugün Milano'da Ürün Tasarımcısı olmak profesyonellik için tanınan bir değerdir. Ürün tasarımının ustası olun!

Politecnico, ileri üretim sistemi ve birinci sınıf bir tarihi kültürle birlikte, yüksek lisans öğrencileri için bu değere ulaşmalarını sağlar.

Politecnico'nun , dünyanın 6. Tasarımında yer alan ve Marco Zanuso ve Achille Castiglioni gibi İtalyan tasarım ustaları tarafından desteklenen teknik ve tasarım kültürü, üretim geleneğini besleyen, üretim ve yenilikçi malzemeler alanındaki yüksek teknoloji ve mühendislik uzmanlığıyla bütünleşmiştir. Nobel Kimya Ödülü Ödülü Giulio Natta'dan günümüze kadar.

Tasarımcı ve ürün tasarım uzmanını, çağdaş teknoloji ve inovasyona uygun yerleştirmek, yaratıcılık ve yöntem konusundaki sağlam bir gelenekten yola çıkarak uzmanlaşan Uzmanlık amacı yüksek profilli bir profesyonelliktir .

genel bakış

Prof. Matteo O. Ingaramo tarafından yönetilen Endüstriyel Tasarım Mühendisliği ve İnovasyonu Konusunda Uzmanlaşmış Usta, yeni bir ürünün gelişimini ilk konseptten üretim aşamasına kadar yönetebilecek kalifiye tasarımcılar oluşturmak için kuruldu.

Bu Uzmanlık Ustası, tasarım kültürüne ait sanatsal ve hümanist becerileri, üretim teknolojisi, malzeme ve üretim maliyetleri ile ilgili teknik bilgi birikimiyle birleştirir. Tasarımcının, mevcut teknolojilerden yararlanan hem estetik hem de kullanılabilirlik açısından yenilikler yaparak bir ürünün değerini artırabileceği, dünya çapında artan rekabet ortamında çalışma ihtiyacını karşılamak için çaba göstermektedir. Amaç, yaratıcı kapasitesi teknik uzmanlık ve bir ürünün endüstriyel fizibilitesinde farkındalık ile eşleşen profesyonelleri yetiştirmektir.

Fakülte, Politecnico di Milano'nun içinden ve dışından çeşitli alanlardan öğretmenlerden oluştuğu için Uzmanlık Yüksek Lisansı, eğitim boyunca çağrılan bir dizi multidisipliner beceri oluşturur. Vakıflara ve müzelere yapılan kültürel ziyaretler ile imalat şirketlerine yapılan teknik geziler, eğitimi tamamlar ve eğitim hedeflerine ulaşılmasını sağlar. Önceki sürümlerden birçok mezun, Whirlpool Avrupa, Chicco Artsana, 3M, Polti, Cini & Nils Lighting, V12 Design, Studio Volpi, Studio Luca Trazzi, Serralunga, Rupes spa, Zinc, Design dahil olmak üzere büyük üretim endişelerinde veya ünlü tasarım stüdyolarında başrol oynuyor. Group Italia, Oyuncaklar Oyuncaklar, Ditronetwork srl. Diğerleri kendi stüdyolarını kurup yönetti.

Hedefleri

 • Hem küçük hem de büyük ölçekli mamul ürünler için tasarım ve üretim süreçlerini yönetin.
 • Teknoloji, üretim ve maliyet konularında uzman bir göz geliştirin.

Bu program, profesyonelleri hem küçük hem de büyük ölçekli ürünler için tasarım ve üretim süreçlerini, teknoloji, üretim ve maliyet konularında uzman bir gözle ancak özelliklerinden veya ifade kalitesinden ödün vermeden yönetmeleri için eğitmeyi amaçlamaktadır.

Final Sınavı

Final sınavı, öğrencilerin staj sırasında geliştirilen projeleri sunmalarını gerektirir. Son sınıf, öğrenme atölyeleri sırasındaki değerlendirmeleri dikkate alır.

Derece Ödülü

Uzmanlık Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra, öğrenciler% 75 asgari devam şartını yerine getirmeleri şartıyla birinci seviye bir Politecnico di Milano Uzmanlık Yüksek Lisans derecesi kazanırlar.

Dereceye ek olarak, program ayrıca şunları da yayınlar:

 • McNeel'den yazılım üreticisi akreditasyonu ile Rhinoceros'ta kursu tamamlama sertifikası.
 • PTC'den yazılım üreticisi akreditasyonu ile CREO'da kursu tamamlama sertifikası.

Profesyonel Çıktılar

 • Yerleştirme, konsept geliştirmeden mühendisliğe, ürün geliştirmenin çeşitli aşamalarında yardımcı olan tasarım stüdyolarında olabilir.
 • Ev aletleri, işletme ekipmanları, aydınlatma, mobilya, oyuncaklar ve çocuk bakım ürünleri gibi İtalyan endüstrisinin karakteristik pazarına sahip şirketlere yerleştirme.
 • Danışmanlığı tercih eden program mezunları, girişimcilik ortamı ile etkileşime girme kapasitelerinin artmış olduğunu göreceklerdir.

Görev tanımları, üretim süreçlerine uygularken önemli başarıları eşleştirmek için teorik bir arka plana sahip uzman bir ürün tasarımcısı ve proje yöneticisi olacaktır. Gerekli alan deneyimini elde ettikten sonra, mezunlar yeni ürünler geliştirmekten sorumlu bir ürün yöneticisi olarak rolleri isteyebilirler.

kabul

Eski Laurea veya Diploma derecesi veya mevcut Laurea veya mühendislik, mimarlık veya endüstriyel tasarım alanında uzmanlık derecesi. Yabancı öğrenciler yurtdışında kazanılan eşdeğer dereceleri sunabilir.

En fazla 25 öğrenci kabul edilebilir.

Kabul prosedürü

Seçim sürecinde yer almak için başvuru formunun aşağıdaki süreler içerisinde çevrimiçi olarak doldurulması gerekmektedir:

 • Ekim 2020'de İtalya'da alınan niteliklere sahip İtalyan / yabancı vatandaşlar için.
 • AB üyesi olmayan vatandaşlar için Eylül 2020'de.

Öğrenim ücretleri

 • Uzmanlık Yüksek Lisans ücreti 11,800 € (Politecnico di Milano 500 € kayıt ücreti dahil).
 • 633/72 sayılı DPR'nin 10. maddesi uyarınca KDV'den muaf tutulmaktadır.
 • Uzmanlık Yüksek Lisans Programına kaydolma maliyeti, “Üniversite uzmanlık kursları” kapsamında olduğu gibi,% 19 vergi indirimi yapma hakkını verir.
Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

POLI.design operates in the field of design acting as an interface between universities, companies, and professional organizations, institutions, and bodies.

POLI.design operates in the field of design acting as an interface between universities, companies, and professional organizations, institutions, and bodies. Daha Az