Mimarlık için Endüstriyel Tasarımda Uzmanlaşma Ustası

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Gelecekteki tasarımcılar, mimarlar ve mühendisler, sürekli değişen tasarım ve inşaat sektörünün yerel ve küresel düzeyde rekabet, gelişme ve modernleşme açısından büyük zorluklarla karşı karşıya kalacak.

Gelişmiş yapı bileşenlerini yerleştiren ve yenilikçi düzen tasarımları sergileyen çözümler tasarlayarak gayrimenkul alanında yeni fikirler geliştirebileceklerdir. Özellikle, ilgi alanı geçici binalar ve olaylar, binaların geri dönüşümü ve bina bileşenlerinin tasarımı ile ilgilidir.

Bu açıdan, Mimarlık için Endüstriyel Tasarım Konusunda Uzmanlaşmış Usta şunları hedeflemektedir:

  • Gelişmiş müfredat oluşturmak için multidisipliner yetkinlikleri birleştirin.
  • Şirketleri ve profesyonelleri eğitim deneyimini mümkün olduğunca pratik hale getirmek için dahil edin.
  • Tasarım yeterliliklerini zenginleştirmek için İtalyan kültürel ve ekonomik varlıklarına başvurun.
  • Gerçek şirketler tarafından verilen tasarım özetlerine dayalı olarak son derece yenilikçi konseptlerin nasıl geliştirileceğini öğretin.
  • Küresel sorunların anlaşılmasını geliştirmek için çok kültürlü bir ortam sunun.

Hedefleri

Program, yapılı çevre ile etkileşime girebilecek veya entegre olabilecek endüstriyel ürünlerin tasarımına uygulanan tasarım becerilerine sahip profesyonelleri veya binalar gibi gittikçe sanayileşen makro sistemlerin bileşenlerini eğitmek için tasarlanmıştır.

Programın amacı, İtalya'da iki mükemmellik sektöründen gelen bilgiyi bir araya getirmektir: inşaat endüstrisi için bileşenlerin tasarımı ve üretimi, zaten en iyi seviyede uluslararası olarak tanınan alanlar, ancak her ikisi de İtalya'da daha fazla gelişme fırsatı bulabilen ve yurtdışı.

Ülkemizin inşaat için bitmiş elemanların üretiminde yüksek kaliteli bir geleneğe sahip olması, özellikle inşaat malzemeleri (tuğla, agrega vb.) Ve kaplamalar (seramik, mozaik vb.) yanı sıra, yapı ve sistem üretiminde mükemmel şirketler var. Bu nedenle program, uluslararası pazara uygulanabilecek İtalyan tasarım / üretim kalitesine dayalı Endüstriyel Tasarım becerileri sunmaktadır. Bu programda eğitim almış profesyoneller, endüstriyel ürünün inşa edilmiş çevre için tasarım karmaşıklığını, binaya dahil edilmesine bağlı olarak, çok çeşitli inşaat bileşenlerinin, hafif, çeşitli inşaat bileşenlerinin üretimini içeren şirketlerde yönetebileceklerdir. ve ağır prefabrikasyon, bina zarfı için inşaat ürünleri, kurulum sistemleri ve yapılı çevrenin fonksiyonel ekipmanları. Öğrenciler, iş dünyası ile etkileşimlerini isteyen şirketlerde veya tasarım ve mühendislik firmalarında çalışabilirler. Bu Yüksek Lisans tarafından verilen eğitim, derslerin, seminerlerin, alıştırmaların ve atölyelerin yürütülmesini içerir.

İş tanımı ve son değerlendirme

Öğrenciler, yeni ürünlerin geliştirilmesine ve yapılı çevreye dahil olmalarına dahil olan, multidisipliner bir yapıya sahip, inşaat endüstrisine uygulanan önemli deneyimlerle birleştirilen teorik bilgilerle ve ürün müdürüyle, uzman tasarımcılar olacaklar.

Kabul şartı

ID4A İhtisas Yüksek Lisans, eğitimini genişletmek ve özel bir proje alanında beceri kazanmak isteyen Endüstriyel Tasarım, Mühendislik ve Mimarlık mezunları için tasarlanmıştır.

Uzmanlık Yüksek Lisansı, üniversite diploması veya Üniversite Derecesi (eski İtalyan sistem derecesi) veya Lisans veya Bilim Ustası (yeni İtalyan sistem derecesi) olan adaylara, teknik okul disiplinlerinde yer almaktadır. Yurtdışında mezun olan adaylara gelince, ilgili eğitim kurumlarında eşdeğer çalışma başlıkları dikkate alınacaktır.

İyi derecede İngilizce gereklidir.

Kabul prosedürü

Seçim sürecinde yer almak için başvuru formunun aşağıdaki süreler içerisinde çevrimiçi olarak doldurulması gerekmektedir:

  • 8 Ağustos 2020'de İtalya'da alınan niteliklere sahip İtalyan / yabancı vatandaşlar için .
  • 8 Temmuz 2020'de Ekstra UE vatandaşları için.

Öğrenim ücretleri

Yüksek Lisans'a göre, Sanatçının toplam maliyeti 12.000 KDV'sizdir . 10 Dpr 633/72.

Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

POLI.design operates in the field of design acting as an interface between universities, companies, and professional organizations, institutions, and bodies.

POLI.design operates in the field of design acting as an interface between universities, companies, and professional organizations, institutions, and bodies. Daha Az