Mimarlık için Endüstriyel Tasarımda Uzmanlaşma Ustası

Genel

Program açıklaması

Gelecekteki tasarımcılar, mimarlar ve mühendisler, sürekli değişen tasarım ve inşaat sektörünün yerel ve küresel düzeyde rekabet, gelişme ve modernleşme açısından büyük zorluklarla karşı karşıya kalacak.

Gelişmiş yapı bileşenlerini yerleştiren ve yenilikçi düzen tasarımları sergileyen çözümler tasarlayarak gayrimenkul alanında yeni fikirler geliştirebileceklerdir. Özellikle, ilgi alanı geçici binalar ve olaylar, binaların geri dönüşümü ve bina bileşenlerinin tasarımı ile ilgilidir.

Bu açıdan, Mimarlık için Endüstriyel Tasarım Konusunda Uzmanlaşmış Usta şunları hedeflemektedir:

  • Gelişmiş müfredatlar oluşturmak için multidisipliner yetkinlikleri birleştirin;
  • Eğitim deneyimini mümkün olduğunca pratik hale getirmek için şirketleri ve profesyonelleri dahil etmek;
  • Tasarım yeterliliklerini zenginleştirmek için İtalyan kültürel ve ekonomik varlıklarına bakın;
  • Gerçek şirketler tarafından verilen tasarım özetlerine dayanarak oldukça yenilikçi konseptlerin nasıl geliştirileceğini öğretmek;
  • Küresel sorunların anlaşılmasını geliştirmek için çok kültürlü bir ortam sunun.

Hedefleri

Program, yapılı çevre ile etkileşime girebilecek veya entegre olabilecek endüstriyel ürünlerin tasarımına uygulanan tasarım becerilerine sahip profesyonelleri veya binalar gibi gittikçe sanayileşen makro sistemlerin bileşenlerini eğitmek için tasarlanmıştır.

Programın amacı, İtalya'da iki mükemmellik sektöründen gelen bilgiyi bir araya getirmektir: inşaat endüstrisi için bileşenlerin tasarımı ve üretimi, zaten en iyi seviyede uluslararası olarak tanınan alanlar, ancak her ikisi de İtalya'da daha fazla gelişme fırsatı bulabilen ve yurtdışı.

Ülkemizin inşaat için bitmiş elemanların üretiminde kaliteli bir geleneğe sahip olması, örneğin inşaat malzemeleri (tuğla, agrega vb.) Ve kaplamalar (seramik, mozaik, vb.) Alanlarında özellikle ilgi çekicidir. yanı sıra, yapı ve sistem üretiminde mükemmel şirketler. Bu nedenle, program uluslararası pazarda uygulanabilecek İtalyan tasarım / üretim kalitesine dayanan Endüstriyel Tasarım becerileri sunmaktadır. Bu programda eğitim almış profesyoneller, binaya dahil olmalarıyla ilgili olarak endüstriyel ürünün yapılı çevre için tasarım karmaşıklığını, çok çeşitli inşaat bileşenlerinin üretilmesini içeren farklı üretken sektörlerdeki şirketlerde yönetebileceklerdir. ve ağır prefabrikasyon, bina zarfları için inşaat ürünleri, montaj sistemleri ve yapılı çevrenin fonksiyonel ekipmanı. Öğrenciler şirketlerde çalışabilir veya iş dünyası ile etkileşimlerini isteyen tasarım ve mühendislik firmalarını tasarlayabilir. Bu Yüksek Lisans tarafından verilen eğitim, derslerin, seminerlerin, alıştırmaların ve atölye çalışmalarının yürütülmesini içerir.

İş tanımı ve son değerlendirme

Öğrenciler, yeni ürünlerin geliştirilmesine ve yapılı çevreye dahil olmalarına dahil olan, multidisipliner bir yapıya sahip, inşaat endüstrisine uygulanan önemli deneyimlerle birleştirilen teorik bilgilerle ve ürün müdürüyle, uzman tasarımcılar olacaklar.

Kabul şartı

ID4A Uzmanlık Yüksek Lisansı, eğitimlerini genişletmek ve uzmanlaşmış bir proje alanında becerilerini kazanmak isteyen Endüstriyel Tasarım, Mühendislik ve Mimarlık bölümlerinden mezun olanlara yöneliktir.

Uzmanlık Yüksek Lisansı, üniversite diploması veya Üniversite Derecesi (eski İtalyan sistem derecesi) veya Lisans veya Bilim Ustası (yeni İtalyan sistem derecesi) olan adaylara, teknik okul disiplinlerinde yer almaktadır. Yurtdışında mezun olan adaylara gelince, ilgili eğitim kurumlarında eşdeğer çalışma başlıkları dikkate alınacaktır.

İyi derecede İngilizce gereklidir.

Kabul prosedürü

Seçim sürecinde yer almak için başvuru formunun aşağıdaki süreler içerisinde çevrimiçi olarak doldurulması gerekmektedir:

  • 8 Ağustos 2020'de İtalya'da elde edilen niteliklere sahip İtalyan / yabancı vatandaşlar için
  • 8 Temmuz 2020’de Ekstra UE vatandaşları için

Öğrenim ücretleri

Yüksek Lisans'a göre Yüksek Lisans’in toplam maliyeti 12.000 € KDV’dir. 10 Dpr 633/72.

Son Güncelleme Aralık 2019

Okul Hakkında

POLI.design operates in the field of design acting as an interface between universities, companies, and professional organizations, institutions, and bodies.

POLI.design operates in the field of design acting as an interface between universities, companies, and professional organizations, institutions, and bodies. Daha Az