Suudi Arabistan'da Yüksek Lisans Dereceleri

Suudi Arabistan'da Yüksek Lisanslar 2018/2019

Suudi Arabistan Eğitim

Suudi Arabistan Yüksek Öğretim

Suudi Arabistan'da Yükseköğretim ABD yüksek eğitim sistemi ile tutarlı, ancak İslami gelenek ve göreneklerine karşılamak için değiştirilmiş. Ilk üniversite, Kral Suud Üniversitesi, 1957 yılında Riyad yılında kurulmuştur. Yüksek Eğitim Bakanlığı, hükümetin üniversitelerde bilimsel araştırma özel bir odaklanma ile, ülkedeki tüm yükseköğretim denetler. 200.000 'den fazla öğrenci şu anda Suudi üniversite ve kolej de kayıtlı, öğrencilerin yaklaşık yarısı kadındır.

 

Neden Suudi Arabistan Eğitim?

Uluslararası öğrenciler Suudi Arabistan'da sıcak bir ortam bulacaksınız, ve hükümetin bile olmayan Suudi öğrenciler için özel olarak özel burs programları sağlar. Suudi Arabistan İslami çalışmalarda yüksek lisans programları için dünyanın en iyi yerlerden biridir.Ülkede eğitim değil, aynı zamanda Orta Doğu ya da yerli olmayan Arap hoparlörler için öğrenciler için tam bir Arap kültür ve dil daldırma sağlar. İslami çalışmalara ek olarak, modern bir Suudi kurumlar sanat, bilim, yüksek lisans lisans programları geniş bir yelpazede mühendislik, tarım, tıp, eğitim, bilgisayar bilimi ve bilgi bilimi sağlar. Birçok yüksek lisans programları özellikle İngilizce, mühendislik gibi teknik alanlarda bu öğretilir.

 

Üniversiteler

Yükseköğretim sistemi 21 devlet üniversiteleri, erkekler için 19 öğretmen okulları, kadınlar için 80 öğretmen okulları, sağlık için 37 yüksekokul ve enstitüleri, 12 teknik kolej ve 24 özel üniversite ve kolej bulunmaktadır. Üniversite ve kolej hem de yüksek lisans ve doktora dahil lisans programları sunmaktadır.Özel üniversiteler ve kurumlar devlet üniversiteler tamamlamak kar amacı gütmeyen kuruluşlardır. Çoğu hükümet üniversite genel üniversiteler, ancak bazı, petrol ve sağlık gibi belirli alanlarda uzmanlaşmak.

 

Öğrenim ve Program Süresi

Suudi Arabistan vatandaşları ücretsiz eğitim ve kitaplar ile sağlanır. Birçok uluslararası öğrenci de ücretsiz eğitim. Örneğin, Bilim ve Teknoloji Kralı Abdullah Üniversiteye kabul tüm öğrencilerin bir okul kapsayan burs, barınma, sağlık ve diş kapsama ve yaklaşık $ ABD 30.000 yıllık yaşam giderleri ile sağlanır.

 

Akademik Yıl

İlk dönem dersleri genellikle erken Eylül ayında başlayacak ve final sınavları takip Aralık ayı başında, üzerinden çalıştırmak. İkinci dönem Şubat ayı başlarında başlar ve final sınavları takip, Mayıs ayı başlarında geçiyor.

 

Yüksek Lisans Olanakları

Suudi Arabistan, vatandaşlar ve uluslararası öğrenciler için hem içinde lisansüstü istihdam için birçok fırsat vardır. Bu çoğu el emeği pozisyonlarda olmasına rağmen Suudi Arabistan, yaklaşık 8 milyon yabancı işçi istihdam etmektedir. Yine de, petrol ve finans sektörlerinde yüksek lisans derecesi ile mezunları için birçok fırsat vardır. Uluslararası işçi için diğer güçlü sanayi bilgi teknolojileri, sağlık, eğitim, inşaat ve telekomünikasyon dahil. Istihdam için Suudi Arabistan'da kalmasını isteyen uluslararası öğrenciler ilk potansiyel işveren uygun çalışma izni için başvuruda hangi noktada, bir iş bulmak zorundadır.

 

Sağlık Sigortası

Suudi Arabistan tüm yabancı uyruklular sağlık sigortası olması gerekir.Kendi ülkelerinde bir sağlık sistemi kapsamında olmayan öğrenciler Suudi Arabistan'da gelmeden önce özel sağlık sigortası satın almanız gerekir.

 

İpuçları

Ülkenin Suudi Arabistan Krallığı kurucu kutluyor zaman Suudi Milli Gün 23 Eylül olduğunu.

Suudi Arabistan hâlâ büyük ölçüde bir nakit toplum ve, büyük oteller ve alışveriş merkezleri dışında, kredi kartları yaygın olarak kabul edilmez. Ancak, ATM yaygın olarak bulunmaktadır.

Şehir içinde, taksi ulaşım en iyi araçlardır.

Suudi Arabistan Hakkında

Suudi Arabistan Krallığı, Basra Körfezi'nde yer alan bir Arap ülkesi ve Arap Yarımadası'nın yüzde 80'i işgal, Orta Doğu'daki en büyük ülkesidir. Ülkenin Irak, Kuveyt, Ürdün, Yemen ve Umman ile sınır komşusudur. Kızıldeniz boyunca batı sahil alanları ormanlık olmasına rağmen ülkenin en, çöl ya da yarı çöldür. Suudi Arabistan önemli ticaret yolları yakın stratejik konumu nedeniyle uzun bir geçmişi vardır ve en iyi İslam, Muhammed'in peygamber doğum yeri olarak bilinir. Ülkede büyük şehirlerde Müslüman hacılar her yıl milyonlarca ziyaret Mekke ve Medine dahil. Dünya petrol rezervlerinin yüzde 25 ile, ülkenin dünyanın en zengin biridir ve önemli modern bir altyapı içerir. Para birimi Suudi Arabistan Riyali olduğunu.

 

Iklim

Suudi Arabistan gün boyunca yüksek sıcaklık ve gece daha düşük sıcaklıklarda, çoğunlukla çöl iklimi vardır.Riyad, ortalama yüksek 43 derece C ve ortalama yüksek 11 derece C, ortalama düşük Ocak ayında 19 derece C, ise ortalama düşük, Temmuz ayında 29 derece C Riyad düşük rekor -1 derece C ve rekor 53 derece C dir

 

Kültür

Müzik ve dans hem Suudi Arabistan'da güçlü gelenekleri var. Ülkenin ulusal dans Al Ardha ve Bedevi geleneklerine dayalı bir kılıç dansı. Kadınlar için oryantal dans da çok popüler. Dini yasaklar nedeniyle, şarkı normal bir capella söylenen (araçlar hariç) ve gitar yasaklandı. Ayrıca, alkollü içecekler ve domuz ürünleri yasaktır. Muhafazakar elbise erkekler hem de kadınlar için norm ve şort ve mayo kamu giyilmelidir asla. Gayrimüslimler de dahil olmak üzere tüm kadınların, kanunla Abayah giymelidir.

Spor, özellikle futbol ve basketbol çok popülerdir.

 

Yaşam Maliyeti

Suudi Arabistan'da yaşayan maliyeti oldukça yüksektir. Hatta sıkı bir bütçe, bir öğrenci muhtemelen ayda en az $ ABD 1.500 gerektirecektir. Öğrenci vize istihdam hakkı vermez.

 

Vize

Körfez İşbirliği Konseyi ülkelerinin vatandaşı olan öğrenciler Suudi Arabistan'da okumak için vizeye gerek yoktur, ancak diğer öğrenciler visa.To vize başvurusu olması gerekir, bir öğrenci yeni bir polis raporları ve bir sağlık raporu sertifika olmalıdır Öğrenci herhangi bir bulaşıcı hastalık vardır. Aileleri ile öğrenciler de aile üyeleri için evlilik ve doğum belgelerinin sunulması gerekmektedir. Öğrenciler kendi ülkelerinde Suudi elçilik ya da konsolosluk ile vize başvurusunda bulunabilir. Öğrenciler bir vize kez Suudi sistemi Batı güneş takvimi yerine ay takvimi kullanır, onlar, son kullanma tarihlerine özellikle dikkat etmelidir.

Üniversiteler Suudi Arabistan

Üniversiteler Suudi Arabistan

Bilgiler Suudi Arabistan

Resmi olarak Suudi Arabistan Krallığı olarak bilinen Suudi Arabistan, arazi ile Batı Asya'nın en büyük Arap devleti ve Arap dünyasında ikinci büyük. Suudi Arabistan büyük ölçüde Eastern Province yoğunlaşmıştır dünya 'nin en büyük petrol rezervlerine sahip. Ihracatın fazla% 95 ve devlet gelirlerinin% 70'ini petrol hesapları, petrol dışı ekonominin payı son zamanlarda artan olmasına rağmen. Bu dünya 'ın zengin ülkelerinden biri haline az gelişmiş bir çöl krallığı dönüşümü kolaylaştırmıştır.

 

Sermaye: Riyad
Resmi Diller: Arapça
Hükümet: Üniter İslam mutlak monarşi
Nüfus: 29.195.895
Gayri Safi Yurtiçi Hasıla: 906 $.806.000.000.000
Para birimi: Suudi Arabistan riyali (SAR)
Zaman dilimi: (UTC 3)