Tarih ve Doğu Çalışmaları Yüksek Lisans: Küresel Kültürler

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

M adresinden geleceğini EET University of Bologna .

Alma Orienta Sanal Fuarı için kayıt olun ve 14 ve 15 Mayıs tarihinde çevrimiçi bize katılın.

Sakinleşeceğin talep bilgisine onlarla etkileşim ve soru sormak sıra sıra fakülte, öğretmenler ve profesyonel personel tarafından verilen canlı sunumlar katılma fırsatı bulacak.

href = "https://eventi.unibo.it/almaorientavirtualfair

__________________________________

Tarih ve oryantal çalışmalarda yüksek lisans: Global Kültürler beşeri bilimlere radikal biçimde yeni bir yaklaşım olarak düşünülmüştür. Öğrenciler, yaşamlarımızı ve toplumlarımızı şekillendiren “küresel şoku” eleştirel olarak incelemeye ve geleneksel Avrupa merkezli ve devlet merkezli yaklaşım ve metodolojileri terk etmeye davetlidirler. Metotlar ve araştırma alanları arasında melezleşme, akademisyenler ve öğrenciler arasındaki yeni etkileşim biçimlerinin denenmesi ve kültürlerarası ve ulus ötesi bağlantılara güçlü bir vurgu, geçmiş ve şimdiki akademik söylemin incelenmesinde yeni bir eleştirel bakış açısı için temel unsurlardır.

Lisans programına kayıt olmak için 5 neden

  1. Bir öğrenci topluluğu: GLOC'deki öğrenciler, uluslararası bir akademisyen ve arkadaş topluluğunun parçası olduklarını düşünüyorlar.
  2. Uluslararası çevre: GLOC'deki öğrenciler her yerden gelen akademisyenler, profesörler ve arkadaşlarla tanışma fırsatı buldu
  3. Ünlü öğretim kadrosu: GLOC'deki öğrenciler, İtalyan ve davet edilmiş uluslararası bilim adamları tarafından iyi bilinen kurslara katılabilirler.
  4. Geleneksel olmayan bir öğretim: GLOC'deki öğrenciler, sınıf içindeki ve dışındaki profesörleriyle yeni etkileşim biçimlerini deneyebilir
  5. Özel alanlar: GLOC'taki öğrenciler kendi sınıflarına, grup çalışmaları için bir toplantı salonuna ve sohbet edip dinlenmek için ortak bir odaya sahiptir.

Kabul şartları

Her lisans programı için özel kayıt prosedürleri vardır. Href = "https://corsi.unibo.it/2cycle/GlobalCultures/how-to-enrol" adresinden nasıl başvurabileceğiniz, öğrenim ücretleri ve son tarihler hakkında ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.

Çalışma hibeleri ve sübvansiyonları

Üniversite öğrencileri, Emilia Romagna Bölgesi, University of Bologna ve diğer dış kuruluşlardan yaptıkları çalışmalarda ekonomik destek alabilirler.

href = "https://www.unibo.it/en/services-and-opportunities/study-grants-and-subsidies

Öğrenim ücretleri istisnaları

Tam muafiyet ve özel sübvansiyonlar için başvuruda bulunmak için gereken belgelerin hangisi olduğunu bilmek için web sitemizi kontrol edin.

href = "https://www.unibo.it/TuitionFees

Son Güncelleme May 2020

Okul Hakkında

Meet your future at the University of Bologna. Sign up for Alma Orienta Virtual Fair and join us online on 14 and 15 May. You will have the opportunity to join the live presentations given by facult ... Devamını oku

Meet your future at the University of Bologna. Sign up for Alma Orienta Virtual Fair and join us online on 14 and 15 May. You will have the opportunity to join the live presentations given by faculty, tutors and professional staff as well as to interact with them to request information and ask questions. https://eventi.unibo.it/almaorientavirtualfair The Alma Mater Studiorum, the oldest university in the Western world, paves the way for innovation through an increasingly rich programme catalogue, cutting-edge research and a constant and increasingly broad international perspective. Daha Az
Bologna , Cesena , Forli , Ravenna , Rimini , Buenos Aires , Modena , Dakar , Lizbon , Moskova , Mulhouse , Bombay , Strasburg , bir iskambil oyunu , Cádiz + 14 Daha fazla Daha az