Tarih ve Sosyokültürel Analiz Yüksek Lisans Derecesi

Genel

Program açıklaması

Kariyer fırsatları

Derecenin, bu doğrultuda periyodik olarak çalışmakta olan idareler, şirketler, kurumlar ve sosyal hareketler ile ilgili araştırma ve sözleşmelere özel bir talebi karşılaması planlanmaktadır. Bu talebin ana kısmı, Eğitim Bakanlıkları veya Bilim ve Teknoloji tarafından üstlenilen ulusal araştırma planlarından gelmektedir; Özerk İdarelerin, ya doğrudan Başkanlıktan, ya da ilgili Bakanlıklardan (Eğitim ve Kültür, ya da Konut ve Sosyal Refah tercihi), özerk doğanın organizma ve araştırma kuruluşlarından (FICYT, Prensipler Hükümeti Üniversiteleri Genel Müdürlüğü) Asturias), meslek kuruluşları (örneğin Basın Derneği), sosyal, politik veya sendikal hareketler (CCOO, PCE, Juan Muñiz Zapico Vakfı), şirketler (HUNOSA), Müzeler (Asturias Halkı Müzesi) veya yerel yönetimler ( Şehir konseyleri, yerel tarih ya da farklı türlerin ephemeridleri ile bağlantılı yeterli sözleşmelerin ve projelerin sıradan fon verenleridir).


müfredat

konular

İLK YARIYIL

MODÜL 1: Zorunlu dersler (30 ECTS kredisi)

 • Sosyokültürel analiz için metodoloji ve tarihçilik (6 AKTS)
 • Sosyolojiye giriş (6 AKTS)
 • Alan antropolojisi ve etnohistoryaya giriş (6 AKTS)
 • Fransa ve Büyük Britanya'da sosyokültürel tarih (6 AKTS)
 • Sosyokültürel tarih kaynakları üzerine seminer (6 AKTS)


İKİNCİ YARI

MODÜL 2: Seçmeli dersler (önerilenler arasından seçim yapmak için 15 ECTS kredisi)

 • İnsan beslenmesi ve sosyal değişim (3 AKTS)
 • Kolektif belleğin kültürel yapısı (3 AKTS)
 • Aydınlanmış seçkinler ve ülkenin arkadaşlarının ekonomik toplulukları (3 AKTS)
 • On yedinci ve on sekizinci yüzyıl. Elitler, İspanya ve Avrupa'da sosyal ağlar ve sosyalleşme (3 AKTS)
 • Avrupa ve İspanya'daki Refah Devletinin doğuşu ve tarihsel gelişimi (3 AKTS)
 • 1939'dan beri İspanya'da sosyal hareketler ve sendika kültürleri (3 ECTS)
 • Sosyokültürel elitler ve İspanyol üniversite öğrencilerinin eğitimi (3 AKTS)
 • Okuma tarihi, yazılı üretim ve çağdaş gazetecilik (3 AKTS)
 • Sosyokültürel Araştırma Semineri (3 AKTS)

MODÜL 3: Final Yüksek Lisans Projesi (15 ECTS)


Erişim gereksinimleri

Resmi bir İspanyol üniversite diplomasına sahip olan veya EHEA'nın yüksek lisans kurumu tarafından verilen ve resmi master derecelerine erişim derecesini veren ülkeye yetki veren herhangi bir kişi. Yabancı bir yeterliliğe sahip öğrenciler (EESS'in dışında), eğitim seviyesinin derece başlıklarına eşdeğer olması ve yayınlayan ülkenin resmi yüksek lisans derecelerine erişmesine izin vermesi koşuluyla, bu Yüksek Lisans derecesi alabilir veya onaylanamaz.

Bu Üstat, tarih, medeniyet ve sosyo-kültürel gelişmeye ve özellikle İspanyol ya da Ibero-Amerikan tezahürlerine ilgi duyan ve tarihsel mirasın politik ya da kurumsal eyleminden, geliştirmeye ilgi gösteren öğrencilere yöneliktir. sosyal, yerel ve bölgesel topluluklar veya azınlıklar veya meslek grupları, sendikalar veya cinsiyet, yaş veya sosyal sınıfın özel çağrışımları.

En çok belirtilen erişim profilleri şunlardır:

Mezunlar, sosyal bilimler ve beşeri bilimler alanında, özellikle Tarih, Sosyoloji, Beşeri Bilimler, Filoloji veya Gazetecilik gibi alanlarda. Bilim, sosyokültürel çalışmalarda başlamak isteyen, tam, deneysel veya fiziksel-doğa bilimleri alanında mezunlara da yer olacaktır.


Modalite: Yerinde

Saatler: Pazartesiden cumaya, 04: 00-16: 00

Öğretim Yılı: Oviedo Felsefe ve Edebiyat Fakültesi

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Oviedo is a public institution of higher education and research in the Principality of Asturias. With over 400 years of history, it offers a full range of undergraduate degrees adapt ... Devamını oku

The University of Oviedo is a public institution of higher education and research in the Principality of Asturias. With over 400 years of history, it offers a full range of undergraduate degrees adapted to the European Higher Education Area (EHEA) in all branches of knowledge and postgraduate degree programmes in collaboration with national and international universities and more than 250 companies. Daha Az