Tarihte Usta: Tıbbi ve Sağlık Beşeri Bilimler

Genel

Program açıklaması

Disiplinlerarası Yüksek Lisans Programı Tarih: Tıbbi ve Sağlık Beşeri Bilimler, sağlık ve tıp tarihini çok çeşitli sanat ve beşeri bilimler yaklaşımlarıyla birleştirir. Sınıflar, bedenlerin ve zihinlerin araştırıldığı ve anlaşıldığı farklı yöntemleri ve bu çeşitli tanıma yöntemlerinin günlük yaşamı, tıbbi uygulamaları ve halk sağlığı politikasını nasıl şekillendirdiğini araştırır. Katılımcılar, zaman ve kültürdeki tıbbi fikirleri bağlamsallaştırmayı ve tarihsel eserler, çizgi roman ve filmler, tıbbi metinler ve sağlık gazeteciliği dahil olmak üzere çeşitli kaynakları analiz etmeyi öğrenirler. Disiplinler arası yöntemlerden faydalanan öğrenciler, bugünün geçmişine ve derslerine ve miraslarına ait sesleri, kokuları, geçmişini ve derslerini ve miraslarını da göz önünde bulundurmak için araştırma araçlarını yazılı kelimenin ötesine genişleteceklerdir.

 • Yüksek Lisans: Tarihçe
 • Uzmanlık: Tıbbi ve Sağlık Beşeri Bilimler

Çalışma programı

Bu ortak derece, VU Amsterdam Beşeri Bilimler Fakülteleri ve Amsterdam Üniversitesi ile Maastricht, Amsterdam ve Rotterdam Üniversiteleri Tıp Fakülteleri tarafından verilmektedir. Program her yıl Şubat ayından Haziran ayına kadar sürüyor ve İngilizce öğretiliyor. Seanslar, çeşitli Hollanda üniversitelerinden alimler tarafından yönetilir ve öğrenciler, çok çeşitli disiplinlerden gelirler - eğitimdeki tarihçiler veya doktorlar veya eski hastalar ve bakıcılar. Bu, dünya görüşlerini karşılaştırma ve kontrast oluşturma ve doğumdan ölüme kadar büyük öneme sahip olan konuları eleştirel olarak yansıtma fırsatı sunar.

Program Kültürel Tarih Başkanı (prof. Dr. Inger Leemans) ve Tıp Tarihi Kürsüsü (prof. Dr. Manon Parry) personeli tarafından verilmektedir.

Sizi profesyonel olmak için eğiten bir program
Bu program, Tarih, Yüksek Lisans programında öğrencileri uzmanlık bilgisi ve yazma, sunum ve analitik beceriler gibi aktarılabilir becerilerle profesyonel tarihçi olmaları için eğiten bir uzmanlıktır. Akademik personelin birileri tarafından çalışmaları boyunca şahsen mentorluk yapan öğrenciler, birkaç temel ders alırlar ve özel dersler seçerler veya staj yapmayı seçerler.

Zorunlu dersler ve uzmanlıkların birleşimi
Yüksek lisans programı VU Amsterdam Tarih, geniş bir müfredatın ve uzmanlıkların bir araya gelmesinden dolayı eşsiz bir karaktere sahiptir. Bütün öğrenciler giriş niteliğinde bir ana konuyu, iki araştırma konusunu ve 'Tarih ve Teori' ve 'Çağdaş Tarihsel Düşüncede Anahtar Çalışmalar' konularını takip eder.
Geniş yüksek lisans dersinin konuları, uzmanlık alabileceğiniz bir temel sunar. Giriş dersi ve aynı dönemde verilen 'Tarih ve Teori' dersi, disiplin geçmişiniz ne olursa olsun, hangi aşamada ilerleyeceğiniz konusunda ortak bir temel sağlar. 'Çağdaş Tarihsel Düşüncede Anahtar Çalışmalar' uzmanlığınızı geliştirmenize yardımcı olur. Araştırma kurslarında, belirli bir tarihsel sorunu derinlemesine inceliyor ve araştırma becerilerinizi geliştiriyorsunuz. Staj yapmak da mümkündür.

Genel konulara ek olarak uzmanlaşanlar araştırma seminerleri ve özel dersler alırlar. Çalışma programının bir parçası olarak staj yapmakla ilgilenen öğrenciler, üniversitenin onayına tabi, işbirliği yapan bir kurumla bir proje önerebilirler. Uzmanlık alanınızdan yüksek lisans tezinin konusunu seçersiniz. E-beşeri bilimlerin yeni yöntemleriyle tanışıyorsunuz ve tarihçilerin çalışma pratikleri ile düzenli olarak temas halindesiniz. Yüksek lisans tezi için konu seçimi ücretsizdir.

Kariyer olasılıkları

Sanat Ustası
Tarihte bir yüksek lisans unvanı sizi çekici bir istihdam olanakları haline getirir, çünkü geniş tabanlı bir bilgiye sahipsiniz ve analitik bir okuma ve yazma yöntemi geliştirdiniz. Diğer alanlarda devlet kurumları, iş dünyası veya uluslararası kurumlar için çalışabilirsiniz. Birçok tarihçi iş dünyasına girmiyor, politikaya ya da gazeteciliğe gidiyor. Ayrıca, uzmanlık alanlarından bir yıl daha uzmanlık alanlarından sonra, öğretmenlik veya araştırma alanında bir pozisyon bulabilirsin.

Akademik
Tarih yüksek lisans unvanı ile bir üniversitede veya araştırma enstitüsünde doktora araştırmasına başlayabilirsiniz. Akademik bir kariyer hedefliyorsanız, iki yıllık araştırma yüksek lisansının Tarih bölümündeki kursu takip etmeyi de düşünebilirsiniz. Bu yüksek lisans derecesi kursu sizi özellikle (üniversite) araştırmacı olarak eğitiyor.

Neden VU Amsterdam

Amsterdam
Amsterdam şehrinde okumak, eşsiz bir deneyim. Kentsel ortam ve Amsterdam halkının çok kültürlü zihin seti, gelişen bir kültürel şehir yaşamının varlığı ile birlikte eğitiminize özel bir boyut kazandırmaktadır.

Benzersiz program
Pist, Vrije Universiteit Amsterdam ve Vrije Universiteit Amsterdam Beşeri Bilimler Fakülteleri ve Maastricht, Amsterdam Üniversitesi Tıp Fakülteleri tarafından ortaklaşa sunulan İngilizce olarak öğretilen tıp ve sağlık alanındaki benzersiz bir disiplinlerarası Beşeri Bilimler programıdır. Rotterdam. Seanslar, ülke genelindeki üniversitelerden ve çevrimiçi ve müzeler dahil olmak üzere diğer yerlerdeki tıbbi geçmişe katılanlar tarafından yönlendiriliyor. Öğrenciler çok çeşitli disiplinlerden gelir - eğitimciler veya eğitimdeki doktorlar veya eski hastalar ve bakıcılar. Bu, dünya görüşlerini karşılaştırma ve kontrast oluşturma ve doğumdan ölüme kadar büyük öneme sahip olan konuları eleştirel olarak yansıtma fırsatı sunar.

Uluslararası öğrenciler

Kabul şartları

Kabul sıkı bir seçim prosedürüne dayanmaktadır. Fakülte'nin Kabul Kurulu, çevrimiçi başvurunuzu değerlendirdikten sonra kabulünüz hakkında karar verecektir.

Yüksek Lisans programlarımızdan birine kabul edilmek için, en az 180 ECTS veya eşdeğeri olan en az üç tam yıllık akademik çalışma içeren akredite bir araştırma üniversitesinden en az bir lisans derecesine sahip olmanız gerekir.

Yüksek Lisans programı için özel kabul şartları Tarihçe:
Yüksek Lisans Tarihi, tarihte akademik bir lisans derecesi olan öğrenciler için tasarlanmıştır. Ayrıca, Beşeri Bilimler'in diğer disiplinlerinde (teoloji veya felsefe dahil) veya antropoloji veya sosyolojide, en az 30 AKTS'ye eşit bir ana veya uzmanlıktan belli, önemli bir ilgi alanı olan akademik bir lisans dereceniz varsa kabul edilebilir.

Uluslararası öğrenciler için, çalışılan akademik teori seviyesinin, yurtdışında uygulamalı ve akademik üniversiteler arasındaki ayrım eksikliğinden dolayı, ders tanımına, literatür listesine ve akademik yazı örneğine dayanması gerekir.

İngilizce yeterliliğinizi kanıtlayan her zaman resmi test sonuçlarını sunmalısınız. Sadece İngilizce olarak tam bir lise / Uluslararası Bakalorya eğitimi almış veya Kanada, ABD, İngiltere, İrlanda, Yeni Zelanda veya Avustralya'da lisans derecesini almış öğrenciler muaf tutulabilir. Test sonuçlarını almadan zaten online başvuru yapabilirsiniz. Henüz bir sınava girmediyseniz, en kısa zamanda bir sınama tarihi planlamanızı öneririz. Aşağıda, Beşeri Bilimler Fakültesi'ndeki İngilizce dersleri için minimum İngilizce test puanlarını bulacaksınız:

 • TOEFL puanı (sınavların her birinde en az 55, TWE'de ise 4.0 puan alan kağıt , 250 bilgisayar tabanlı puan veya sınavların her birinde en az 20-23 puan alan 100 internet puan).
 • IELTS 7.0 genel grup puanına sahip (ayrı bölüm puanlarından hiçbiri 6.5 puanın altına düşmeden).
 • Cambridge English: Cambridge Yeterlilik Sınavı A, B, C veya Cambridge Advanced Sınavı A, B, C

Lütfen genel şartlar için Kabul ve dil gereksinimleri sayfasına bakınız.

Uygulama

Aşağıdaki kabul kriterlerini okuduysanız ve kabul edilmeye uygun olduğunuzu düşünüyorsanız, lütfen başvurunuzu göndermek için aşağıdaki adımları izleyin. İlk başvuru prosedürünün tamamen çevrimiçi olduğunu ve ilgili belgelerinizin taranması gerektiğini unutmayın.

1. Adım: Kabul kriterlerini karşılayın

2. Adım: Belgeleri hazırlayın ve çevrimiçi başvuruda bulunun
Lütfen aşağıdaki belgeleri hazırlayın. Her belgenin bir açıklamasını başvuru sayfasında bulabilirsiniz. Tüm belgeler İngilizce olarak sağlanmalıdır.

 • Geçerli pasaportunuzun veya kimliğinizin kopyası (yalnızca AB vatandaşları için kimlik belgesi)
 • Özgeçmiş
 • Motivasyon mektubu
 • İki Tavsiye Mektubu
 • Kayıtların transkripti
 • Tez (veya başka bir akademik yazı örneği, en az 5 sayfa ve kullanılan literatürlerin bir listesi)
 • Önceki yüksek öğreniminiz boyunca aldığınız ilgili derslerin ve tüm ana literatürlerin bir açıklaması

Gerekli belgeleri hazırladıktan sonra, lütfen çevrimiçi başvuru prosedürünü takip edin. Başvuruyu tamamladıktan sonra, uluslararası öğrenci danışmanlarımız e-posta yoluyla sizinle irtibata geçecektir.

Adım 3: Kabulle ilgili kararı bekleyin
Kabul kurulu başvurunuzu tamamlandığı anda gözden geçirecektir. Normalde bu yaklaşık dört hafta sürer, ancak yoğun dönemlerde daha uzun sürebilir, bu yüzden en kısa zamanda uyguladığınızdan emin olun. Kabul ederseniz, e-postayla bir şartlı kabul mektubu alacaksınız. Amsterdam'a taşınmanızı planlamaya başlayabilirsiniz!

4. Adım: Kaydınızı tamamlayın ve Amsterdam'a gidin!
Program başlamadan önce öğrenci olarak kaydınızı sonlandırdığınızdan emin olun. Burada kabulden sonra ne yapılacağına dair bir açıklama bulacaksınız. Tüm şartlar sağlandığında, programınıza VU Amsterdam başlamaya hazır olacaksınız!

Genel Bakış Tarihçe : Tıbbi ve Sağlık Beşeri Bilimler

 • EĞİTİM DİLİ: İngilizce, Hollandaca
 • SÜRE: 1 yıl
 • BAŞVURU DEADLINE: 1 Haziran, Hollandalı ve AB öğrencileri için. AB üyesi olmayan öğrenciler için 1 Nisan.
 • BAŞLANGIÇ TARİHİ: 1 Eylül
 • ÇALIŞMA TÜRÜ: Tam Zamanlı
 • İLGİ ALANLARI: Sanat, Kültür ve Tarih
Son Güncelleme Kasım 2019

Okul Hakkında

Vrije Universiteit AmsterdamVrije Universiteit Amsterdam (' VU Amsterdam '), 1880 yılında kurulan uluslararası bir araştırma üniversitesidir. Üniversite, dünyanın dört bir yanından 24.000'den fazla öğ... Devamını oku