Tayland'da Yüksek Lisans Dereceleri

Tayland'da Yüksek Lisanslar 2018

Tayland Çalışma

Neden Tayland Eğitim?

Tayland çok farklı ve açık bir tartışma teşvik kültür ve tartışma vardır ve ülke sorunlarına sürdürülebilir ve bütünsel çözümler teşvik etmektedir. Ülkede yaklaşık 400 yüksek lisans programları uluslararası öğrenciler yöneliktir ve İngilizce olarak öğretilir. Tayland birçok yüksek öğretim kurumları yüksek, özellikle çevre çalışmaları, tarım, enerji, hukuk ve Budist çalışmaları alanlarında, kabul edilmektedir. Ayrıca, birçok lisans programları iş ve yönetim var ve bunların çoğu İngilizce olarak öğretilir.

 

Tayland Üniversiteler

Tayland 80 devlet üniversitesi ve 71 özel yükseköğretim kurumları vardır. 80 kamu üniversitelerinin, 63 2 Budist üniversiteler dahil özerk üniversiteler, gibi açık kabul üniversite ve 15 gibi sınırlı kabul üniversiteler, 2 olarak sınıflandırılır.En yüksek öğretim kurumları uluslararası öğrenci kabul ve Tayland yaklaşık 20.000 yabancı öğrenci çalışma her yıl. Uluslararası öğrenciler için en popüler çalışma alanları Tay ve İngilizce dil, işletme ve uluslararası iş ve pazarlama.

 

Öğrenim ve Program Süresi

Harç ve ücretleri üniversite ve programları arasında değişir. Kamu üniversitelerinde yüksek lisans programları için ders genellikle yılda yaklaşık 1000 $ (ABD) ile $ 2,000 (ABD) 'dir. Özel üniversitelerde ders kredi saat başına yaklaşık 75 $ (ABD) için 125 $ (ABD) 'dir.

Master programları genellikle iki yıl ve 36 krediyi tamamlamak gerekir. Öğrenciler normalde 9-15 kredi saat her dönem kazanmak.

 

Akademik Yıl

En okullarda eğitim-öğretim yılı 16 haftalık iki dönem ve yaz dönemi oluşmaktadır.İlk dönem Ekim'e Haziran çalışır, ikinci dönem Kasım'dan Mart'a kadar çalışır ve yaz dönemi Mayıs ile Nisan arasında çalışır. Bazı üniversiteler Mayıs ile Aralık ve Ocak ile Eylül Batı dönem takvim kullanmak ve bazı üniversiteler trimesterde kullanın. 2014, bu Tayland tüm üniversiteler daha iyi uluslararası toplumla uyum için Batı dönem sistemi kullanmak beklenmektedir.

 

Yüksek Lisans Olanakları

Özellikle çok uluslu şirketler için, mezuniyet sonrası Tayland çalışmak için birçok fırsat vardır. Tayland çok farklı bir ekonomiye sahip; büyük sanayi turizm, tekstil ve konfeksiyon, tarım işleme, içecek, tütün, çimento, mücevher gibi hafif imalat, bilgisayar, entegre devreler, mobilya, plastik ve otomobil içerir.Çalışmak Tayland kalmasını isteyen öğrenciler kendi ülkelerinde Tay konsolosun bir Göçmen Olmayan Vize için başvurmalıdır.

Tayland doktora çalışmaları devam etmek isteyen öğrenciler de daha fazla çalışma için birçok fırsat bulacaksınız ve katılmak ilgilenen özel kurum ile çalışması gerekir.

 

Vize

Uluslararası öğrenciler Tayland öğrenim için vize gerektiren, ancak, birçok durumda öğrenci katılmak için planladığı okul evrak ile yardımcı olabilir. Tayland gelmeden önce, öğrencilerin kendi ülkelerinde Tay konsolosun bir Eğitim Vize (Göçmen Olmayan ED vize) almak zorundadır. Eğitim Vize böylece gerektiği gibi ek bir yıllık süre uzatılabilir bir yıllık öğrenci vizesi için başvurmalıdır Tayland öğrenci geldikten sonra, 90 gün boyunca sadece iyidir. Vize ücreti THB 1,900 (yaklaşık 60 YTL) 'dir.Vize aldıktan sonra, öğrenciler Göçmenlik Bürosu, mevcut adres her 90 gün bildirmek zorundadır; THB 2.000 güzel bir bu bildirim sonuçları kayıp.

Öğrenciler ayrıca kendi çalışmaları sırasında Tayland ikamet için yeterli mali olduğunu göstermek gerekmektedir. Tek öğrenciler THB 20.000 var (yaklaşık 650 USD) ve aileler ile öğrencilerin THB 40.000 (yaklaşık 1300 YTL) olması gerekir göstermelidir.

 

Sağlık Sigortası

Tayland devlet sağlık hizmetleri, sivil toplum örgütleri ve özel sağlık hizmetleri içeren bir çok modern bir sağlık sistemine sahiptir. Genellikle Evrensel Kapsama Sağlık kartı tutan Tay vatandaşları ücretsiz sağlık hizmeti alırsınız. Ancak, tüm diğer kamu ya da özel tesislerinde elde olup olmadığını, hizmet için ödemek zorundadır.Birçok özel hastane sağlık sigortası kanıt olmadan hastaları tedavi olmayacak gibi öğrenciler, Tayland gelmeden önce kendi ülkelerinde sağlık sigortası almak gerekir.

 

İpuçları

Seyahat çekleri, Visa ve MasterCard en iyi döviz kurları sağlar. ABD doları da kolayca kabul edilir, ancak, gezginler nakit 20.000 'den fazla USD ile ülkeye giriş olmayabilir.

Devrilme gerekli değildir; hiçbir değişiklik gereklidir bu yüzden insanlar faturayı yuvarlak ancak, sunucular ve taksi sürücüleri takdir.

Tayland Hakkında

Tayland Güneydoğu Asya'da bulunan ve Burma ile sınırları, Laos, Kamboçya ve Malezya ve Tayland Körfezi ve Malakka Boğazı her iki boyunca kıyıları vardır. Modern ülkenin misafirperverliği, lezzetli yemekler, büyüleyici şehir ve tarihi tapınağı ile ünlüdür, kolonize asla. Ülkenin plajlar ve tropik manzara dağlardan arazi ve sahne geniş bir yelpazede sahiptir. Tayland dünyanın en büyük ülkeden uluslararası uçuşlar ile, küreselleşen bir ekonomiye sahiptir. Birçok uluslararası şirket ülkede ofisleri var ve Tayland da Birleşmiş Milletler bir bölgesel merkezi ev sahipliği yapmaktadır. Para birimi Baht ve ülkenin tungsten ve kalay üçüncü büyük üreticisi, dünyanın ikinci en büyük üreticisidir.

 

Iklim

Tayland Aynı yıl boyunca yaklaşık kalır sıcaklıkları nispeten ılıman bir iklime sahiptir.Ancak, ülkenin üç sezon deneyimleri - yağışlı, sıcak ve soğuk. Mart ve Nisan 38 C derece ve yüzde 80 civarında nem ile birlikte 28 dereceye kadar yakın sıcaklıklar etrafında yüksek sıcaklık ile en sıcak aylardır. Yağmur alan ay Ekim-Haziran ve havalı ay Kasım ve Şubat ayları vardır.

 

Kültür

Tayland'ın en büyük şehri, Bangkok, gece hayatı ve Grand Palace, Wat Arun ve Wat Pho gibi tarihi mekanlarına hem de, bir popüler yabancı bir turistik yer. Güneydoğu Asya'da Tayland merkezi konumu da kolay Vietnam, Laos, Kamboçya, Çin ve diğer yakın Asya ülkelerine seyahat kolaylaştırır.

 

Yaşam Maliyeti

Tayland yaşam maliyeti çok düşüktür. Küçük daireler ayda yaklaşık 60 $ (ABD) ile $ 215 anket (ABD) için kiralanabilir. Öğrenciler yemek için her ay sadece $ 30 (ABD) ödeme bekleyebilirsiniz.

 

Üniversiteler Tayland

Üniversiteler Tayland

Bilgiler Tayland

Tayland Güneydoğu Asya'da Malay Yarımadası'nın Çinhindi yarımadasının batı yarısında ve kuzey üçte iki kaplar. Komşuları güney kuzey ve kuzeydoğu, Kamboçya doğu ve Malezya ile kuzey ve batı, Laos Burma (Myanmar) 'dir. Tayland Fransa büyüklüğündedir.

 

Sermaye: Bangkok
Resmi Diller: Thai
Hükümet: Üniter parlamenter anayasal monarşi
Nüfus: 66.720.753
Gayri Safi Yurtiçi Hasıla: 701 $.554 milyar dolar
Para birimi: Baht (฿) (THB)
Zaman dilimi: (UTC 7)