Tesolun efendisi

Genel

Program açıklaması

Dil Eğitimi programında Yüksek Lisans (MEd) öğrencileri, en son uygulamalar, programlar ve eğitim yasalarındaki değişiklikler hakkında öğrencileri bilgilendirir .

New Hampshire'da ve eğitimli dil öğretmenleri için ülke genelinde giderek büyüyen bir ihtiyaç var. New Hampshire Department of Education, TESOL'i kritik eksiklik alanı olarak listeliyor.

Program aşağıdaki konsantrasyonları sunmaktadır:

  • Diğer Dilleri Konuşanlara İngilizce Eğitimi (TESOL) Eğitimi, K-12 Sertifikasyonu
  • Başka Dilleri Konuşanlara İngilizce Öğretimi (TESOL) Eğitim (sertifikasız)

TESOL Eğitim K-12 Sertifikası

Diğer Diller Konuşanlara İngilizce Öğretme (TESOL) Eğitimi K-12 Sertifika yoğunluğu, öğrencileri İngiliz dili öğrencilerini Birleşik Devletler'de ve denizaşırı ülkelerdeki her yaştan ve gücünden öğretmeye hazırlar. Programı tamamlayan öğrenciler, New Hampshire Department of Education lisansı için K-12 İngilizce dil öğrenenlere lisans gereksinimlerini karşılıyorlar.

Programın odak noktası, sınıflarda öğrendiklerini genel olarak dünyaya uygulamayı vurgulayan deneysel ve uygulamalı. Programın sınıfları teori ve pratiği harmanlamakta ve dil öğretimi metodolojileri, dil değerlendirmesi, okuryazarlık, dil edinimi ve dil öğretmenleri için dilbilim konularında eksiksiz bir temel sağlamaktadır. Program, 21. yüzyıl dersliklerinin ihtiyaçlarını karşılamak için bir teknoloji bileşeni de içeriyor. Amacımız, öğrenci merkezli iletişimsel dil derslerini ön planda tutan dil öğretmenlerini yetiştirirken alternatif uygulamaları teşvik etmektir.

Programın sınıfları yıl boyunca çevrimiçi ve harmanlanmış (çevrimiçi ve kişiye özel) formatlarda sunulmaktadır. Öğrenciler ayrıca yarı zamanlı olarak ders alabilirler. Akşamları ve hafta sonları kişi içi ve harmanlanmış sınıflar sunulmaktadır.

TESOL Eğitim (belgelendirme dışı)

Diğer Diller Konuşmacılarından İngilizce Öğretimi (TESOL) Eğitim Sertifika Programı, K-12 sertifikasyon seçeneği gibi dil bilimi, dil edinimi, TESOL metodolojisi, çok kültürlü öğrenme, dil değerlendirme ve okur yazarlık ve aynı zamanda teknoloji temel alınarak hazırlanmıştır. öğretim ve müfredat tasarımının temelleri. Program, öğrencilerin ilgi alanlarına bağlı olarak, yetişkin eğitimi, teknoloji, değerlendirme, okuryazarlık, özel ihtiyaçlar, sınıf uygulamaları veya sınıf temelli araştırmalara odaklanmalarını sağlar.

Son Güncelleme Oca 2018

Okul Hakkında

Plymouth State University is a regional comprehensive university offering a rich, student-focused learning environment with an enrollment of approximately 4,300 undergraduate and approximately 3,000 g ... Devamını oku

Plymouth State University is a regional comprehensive university offering a rich, student-focused learning environment with an enrollment of approximately 4,300 undergraduate and approximately 3,000 graduate students. Daha Az