Uluslararası İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı

Genel

Program açıklaması

program

İskandinav pazarında veya Finansal Teknoloji sektöründe bir gelecek görüyor musunuz? Hem teorik bilgiyi hem de pratik becerileri vurgulayan bir program aracılığıyla yetkinliklerinizi geliştirmekle ilgileniyor musunuz? Mevcut kariyerinizi ilerletmek veya yeni bir işe başlamak için bir fırsat mı arıyorsunuz? Eğer öyleyse, o zaman bu sizin için program!

Uluslararası İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programı, tam zamanlı çalışmayla birlikte çalışmayı sağlayan 1,5 yıl (tam zamanlı çalışma) veya 3 yıl (yarı zamanlı çalışma) süren çalışmalarla 90 AKTS'dir. Tüm öğrenciler genel bir bilgi kursu modülünü okur ve daha sonra iki benzersiz parkurdan birini seçebilir - İskandinav pazarları ve Finansal teknoloji.

Öğrenci birliği ASK üyesi olmadığınız sürece, yüksek lisans öğrencilerinin HSL, VR veya Matkahuolto için indirimli biletler gibi eğitimle ilgili sosyal haklara sahip olmadıklarını unutmayın. Bununla birlikte, Kela Meal Sübvansiyon Kartı tüm derece öğrencilerine verilir.

Odak bölgeleri

İskandinav Piyasaları

Arcada , Nordic iş ortamına odaklanan İngilizce yüksek lisans programına sahip olan Finlandiya'daki tek Uygulamalı Bilimler Üniversitesidir. Siz veya işvereniniz İskandinav piyasasını kişisel gelişim veya ticari gelişim için ilginç bir fırsat olarak görüyorsanız, bu derece aradığınız şeydir. Nordik iş ortamı, Fin şirketlerinin uluslararası iş faaliyetlerini başlatmaları veya geliştirmeleri için doğal bir bağlamdır.

Fintech

Siz veya işvereniniz finansal hizmetlerdeki yıkıcı devrimle ilgileniyorsanız, bu parça sizin için özellikle uygundur. Fintech, ödemeler, mevduat, borç verme, sigorta, piyasa temini, sermaye artırımı ve yatırım yönetimi gibi bir dizi alana uygulanan teknolojiye dayalı finansal hizmetleri ifade eder. Program tüm konuları kapsamakla birlikte, özellikle finansal hizmetler endüstrisinde veri ve analitik kullanımına odaklanmaktadır.

Ne öğreneceksin

 • Müşteri İlişkileri ve Servis Yönetimi
 • Yönetim Bağlamında Finans
 • Dijital Pazarlama
 • eİş ve Dağıtım
 • Liderlik
 • Stratejik Yönetim
 • İskandinav iş ortamını analiz etmek (İskandinav pazarları)
 • Bir İskandinav ülkesinde pazara girişin planlanması ve hazırlanması (İskandinav pazarları)
 • Bir İskandinav ülkesinde pazar konumunuzu oluşturmak ve geliştirmek (İskandinav pazarları)
 • Fintech'e geçmiş, şimdi ve gelecekte bir bakış (Fintech)
 • Finansal işlemler için Fintech (Fintech)
 • Fintech (Fintech) için analiz ve veriler

Gelecek pozisyonlara örnekler

 • Pazarlama Müdürü / Direktörü
 • Müşteri İlişkileri Müdürü / Direktörü
 • Dijital Pazarlama Müdürü / Direktörü
 • Nordic Ülke Müdürü / Direktörü
 • Nordic İşletme Müdürü / Direktörü
 • Stratejik Pazarlama Müdürü / Direktörü

Öğrencinin bakış açısından

Kendi çıkarlarınıza göre uzmanlaşın

Yüksek Lisans tez projesi (30 AKTS), bir müşteri veya işvereniniz için bir tez raporunun ardından bir geliştirme veya araştırma projesinden oluşur. Tez projeniz üzerinde lisans programının ikinci yılında çalışmaya başlar ve pratik bir problemi olan bir projeyi sistematik olarak gerçekleştirme yeteneğinizi bir başlangıç noktası olarak gösterirsiniz. Müşterinin / işverenin gelişim ihtiyaçlarına dayanarak, tez projesini amirinizle ve komisyon şirketindeki irtibat kişisiyle yakın işbirliği içinde geliştirin.

Gelecekteki kariyeriniz için sağlam bir temel

Yüksek Lisans programı bugünün iş dünyasında son derece alakalı iki konuya odaklanıyor: Nordic iş ortamı şirketler için yeni fırsatlar sunarken, Fintech alanı önümüzdeki yıllarda büyük bir büyüme yaşıyor. Bu programa katılarak, kariyer gelişimi için fırsatlarınızı önemli ölçüde genişleteceksiniz.

Öğrenim Ücretleri

Lütfen, Avrupa Birliği / AEA bölgesi dışındaki ülkelerden başvuru sahiplerinin öğrenim ücreti ödemeleri gerektiğini unutmayın. 90 ECTS'den oluşan bu yüksek lisans programı 11 000 € tutuyor.

Yüksek Lisans düzeyinde çalışmalar için burs sunulmamaktadır.

Son Güncelleme Ağu 2019

Okul Hakkında

Arcada is a multi-professional university of applied sciences (UAS) with campus located in Arabianranta, Helsinki. We offer high quality practice-oriented higher education at both Bachelor’s and Maste ... Devamını oku

Arcada is a multi-professional university of applied sciences (UAS) with campus located in Arabianranta, Helsinki. We offer high quality practice-oriented higher education at both Bachelor’s and Master’s levels as well as further education in Swedish and English. Daha Az