Kurs

Uluslararası Boş Zaman, Turizm ve Etkinlik Yönetimi Yüksek Lisans Programı, mezunlarını eğlence ve turizm sektöründe, gelecekteki lider olmak için hazırlamaktadır. küresel ekonominin önemli sektörleri. Bu dinamik ve hızla değişen endüstrinin, yeni zorluklarla başa çıkabilen ve bir sonraki seviyeye çıkabilen yenilikçi ve yaratıcı uzmanlara ihtiyacı var. Geçmiş, şimdi ve gelecek bağlamında sürdürülebilirliğe ve yaşam kalitesine odaklanır. Öğrenciler, eğlence ve turizm ile ilgili geçmiş teorileri (geçmiş) araştırırlar, mevcut durumları tartışırlar (mevcut) ve senaryo planlamasını gelecekteki eğilimleri ve gelişmeleri tanımlamak için bir araç olarak kullanırlar. Kurslar, seminerler, atölye çalışmaları, konferanslar, sunumlar, grup ödevleri ve konuk dersleri gibi farklı eğitim yöntemleri içerir.

Programın amacı:

  • Öğrencinin zihinsel becerilerini ve yetkinliklerini geliştirmek, yani öğrencinin eğlence ve turizm alanında akademik, profesyonel ve uluslararası uzmanlığa dayalı, bağımsız düşünme ve çalışma biçimini geliştirmesine yardımcı olmak.
  • Öğrencilere uluslararası eğlence ve turizm endüstrisinin gelişiminde önemli bir rol oynamaya hazırlıklı olmak için gerekli olan derinlemesine bilgi ve uzmanlık becerileri kazandırmak.
  • Öğrencinin kişisel niteliklerinin gelişimini teşvik etmek. Bu, ortalamanın üstünde kişilerarası becerilerin gelişimini, yüksek derecede kendine güven, inisiyatif ve girişimciliği ve çalışmaya uygun bir tutumu içerir.

Yüksek lisans öğrencilerinin çalışmalarının% 25'ini Hollanda'da tamamlamaları gerekecektir.

Yüksek lisans

Sınırlarınızı genişleterek, ne başarabileceğinizi söyleyemezsiniz. Bu nedenle, her gün öğrencilerimize, çalışanlarımıza ve ortaklarımıza, kendi profesyonel alanlarının ve yakın çevrelerinin sınırlarını aşan bir yolculuğun parçası olarak yeteneklerini keşfetmek ve geliştirmek için zorluyoruz. Gelecek, bilgilerini yenilikçi çözümlere nasıl dönüştüreceğini bilen ve kendi mesleki alanlarının ötesine bakmak için gereken vizyon ve cesarete sahip girişimci ve becerikli profesyoneller için çağrı yapar.

ILTEM'de yüksek lisans derecesi

Uluslararası Boş Zaman, Turizm ve Etkinlik Yönetimi Yüksek Lisans derecesi, geçmiş - şimdiki - gelecek bir yapı altındadır. Oluşturulan teori (geçmiş) araştırılacak ve mevcut durumlar ve çağdaş konular incelenecek ve tartışılacaktır (mevcut). Gelecekteki bir bakış açısı sağlamak için senaryo planlama, eğlence ve turizm alanında politika ve planlamanın geliştirilmesinde yer alacak. Sektörün gelecekteki yönü ve kariyeriniz hakkında yaratıcı bir şekilde düşünmek için teşvik edilirsiniz. Mesleki bilginizi derinleştirecek ve kariyer ve kişisel gelişim için yeni fırsatlar tanımlayacaksınız.

Yarının dünyası için tasarlanmış bir program

Avrupa'da misafirperverlik ve turizm konusunda en saygın yükseköğretim kurumlarından birinde eğitim alma şansınız budur. Çok kampüslü uygulamalı bilimler üniversitemiz, size uluslararası deneyimler sağlayan uluslararası bir odağı kapsamaktadır. Bu programın bir parçası olarak Hollanda'daki ana kampüste bir modül çalışma şansına sahipsin. Bu, öğrenciler ve mezunların turizm endüstrisinde kendilerini ayırt etmeleri için benzersiz bir yoldur ve uluslararası ağlarını genişletmek için harika bir fırsattır.

Genel bilgi

Kabul şartları

a) Resmi bir kopya veya derece belgenizin aslı

Akademik: Lisans (uluslararası kabul görmüş), tercihen Boş zaman

b) İngilizce Dil Yeterliliği

  • Akademik IELTS 6.0 (her beceri için en az 5.0 ile)
  • TOEFL 550 (kağıt tabanlı), 213 (bilgisayar tabanlı) ve 80 (internet tabanlı)
  • Cambridge ESOL FCE-C puanı (169 veya daha yüksek)
  • TOEIC 670 (Dinleme ve Okuma) ve 290 (Konuşma ve Yazma)
  • Resmi bir kopya veya İngilizce yeterlilik sınavının aslı gereklidir
  • Alternatif olarak, önceki eğitim kurumunuz tarafından verilen ve en az 3 yıldır İngilizce okuduğunuzu belirten bir mektup.

Giriş görüşmesi

Yazılı başvurunuzu işleme koyduktan ve genel şartları yerine getirdikten sonra Üniversite giriş görüşmesi için tarih verilecektir. Bu röportajın sonucu, SUAS-Q'daki Yüksek Lisans Programımıza girip girmeyeceğinizi belirleyecektir. Giriş görüşmesinden sonra bir giriş teklifi alacaksınız.

Program

Sektörün ön saflarında yer alan projeleri ve gelişmeleri yöneten bir eğlence, turizm ve etkinlik uzmanı olmak ister misiniz? Yaratıcı, yenilikçi, bir iş yaratma fırsatını tanımlamada veya insanların yaşam kalitesini arttırmada iyi misiniz? Sektörün geleceğini yönlendirmek için gerekli becerileri öğrenmek ister misiniz? Bu program sizi tam da bunu yapmaya hazırlar.

Uluslararası Boş Zaman, Turizm ve Etkinlik Yönetimi Yüksek Lisans derecesi (ILTEM) uluslararası kariyer perspektifinizi geliştirmek için derinlemesine bilgi sağlar. Boş zaman, turizm ve etkinlikler, iş ve gelir yaratma gücü verilen ekonomik ilerlemenin kilit itici güçleri olarak kabul edilir. Sosyal ve çevresel etkiler göz ardı edilmemelidir: turizm, turistlerin ve yerlilerin yaşam kalitesini etkiler. Program sizi sorumlu bir gelecek lideri olmaya hazırlar. Programda, eğlence ve turizme yönelik sürdürülebilir bir yaklaşım ve eğlence ve turizmin yaşam kalitesi üzerindeki etkileri vurgulanmaktadır.

Neden ILTEM?

Program, Hollanda ve Flaman Akreditasyon Kurumu tarafından iyi bir derece ile akredite edilmiştir. Bu, programı alanındaki en iyilerden biri yapar.

Avrupa Turizm Vadeli İşlemler Enstitüsü (ETFI) kapsamında gerçek araştırma projelerine aktif katılım. ETFI, Avrupa'da benzersiz bir konuma sahip lider bir kurumdur ve gelecekteki çalışmalar ve eğlence ve turizm için senaryo planlama alanında uzmandır. ETFI, turizm endüstrisini gelecek için stratejiler, iş modelleri ve konseptler tasarlamaya yönelik araştırmalarla desteklemektedir.

Eğlence ve turizm yöneticileri için temel bir beceri olan senaryo planlaması ile nasıl çalışılacağını bilmek.

Programa genel bakış

Boş Zaman ve Turizm Konulu Kuramsal Yaklaşımlar

Bu modülde felsefe, psikoloji, sosyoloji, coğrafya ve ekonominin eğlence ve turizm alanına yaptığı katkıları keşfetmeyi ve açıklamayı öğreneceksiniz. Modül eğlence ve turizm ve sürdürülebilirlik arasındaki ilişkiye güçlü bir şekilde vurgu yapmaktadır.

Boş Zaman ve Turizm Kalitesi

Yaşam kalitesi kavramı, eğlence ve turizm alanında giderek daha önemli hale gelmiştir. Eğlence ve turizm ile ilgili yaşam kalitesini değerlendirmek ve yorumlamak eleştirel ve analitik düşünmeyi gerektirir. Yaşam kalitesinin karmaşıklığı, modülün merkezi yönüdür ve bunu eleştirel bir şekilde analiz etmek zorunda kalacaksınız.

Politika ve Planlama

Bu modül eğlence ve turizm kamu politikasını ve planlama süreçlerini, bağlamlarını ve ortamlarını anlama ve eleştirel analizine odaklanmaktadır. Eğlence ve turizm endüstrisindeki gelecekteki karar vericilerin politika ve planlamanın geliştirilebileceği kuram ve yaklaşımların net bir şekilde anlaşılması; eğlence ve turizm politikası, planlama ve kalkınmayı şekillendiren güçler; ve etki politikasının toplum ve siyasi sistem üzerindeki etkisi.

Araştırma (1–3)

Üç araştırma modülü, çağdaş bir eğlence ve turizm araştırması konusunu nasıl tanımlayacağınızı, iyi dengelenmiş ve ayrıntılı bir araştırma önerisi yazmayı ve uygun veri toplama ve analizini nasıl gerçekleştireceğinizi araştırıp sizi bağımsız tezinizi yazmaya hazırlar.

Seçmeli Dersler

İki seçmeli seçeneğiniz olacak:

Girişimcilik

Bu girişimcilik, yenilikçi kavramlar ve iş perspektiflerini içerir. Bu modül hızlandırılmış bir araştırma tabanlı bir programdır. Girişimci ve yenilikçi girişimler uygulayarak, hizmet odaklı kuruluşlarda veya yeni şirketlerde iş fırsatları oluşturmak için gerekli becerileri, çerçeveyi ve öğrenme deneyimlerini edinme fırsatı sunmak için tasarlanmıştır.

Etkinlik Organizasyonlarını Yönetme

Bu seçmeli, bir organizasyonun nasıl yönetileceğini ve başarı için zorunlu olan rekabetçi avantajların nasıl yaratıldığını anlamaya yardımcı olan temel kavramları ele almaktadır.

Eğitim Koçu

Programın başlangıcında, program boyunca sizi kişisel olarak yönlendirecek ve kendiniz, öğrenme şekliniz ve gelecekteki kariyeriniz hakkında eleştirel düşünmenize yardımcı olacak bir koç atanır.

Stenden University Of Applied Sciences - Qatar gücü budur Stenden University Of Applied Sciences - Qatar : Hızla değişen bir dünyada insanlarımız imkansızı mümkün kılar.

Program dili:
  • Ingilizce
Stenden University Of Applied Sciences - Qatar

Stenden University Of Applied Sciences - Qatar için 1 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Nisan 23, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Eyl 2019
Duration
40 hafta
Tam zamanlı
Price
86,000 QAR
Deadline
Ağu 31, 2019
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eyl 2019
End Date
Eki 1, 2020
Son başvuru tarihi
Ağu 31, 2019

Eyl 2019

Location
Son başvuru tarihi
Ağu 31, 2019
End Date
Eki 1, 2020