Uluslararası havayolu taşımacılığı ve operasyon yönetimi alanında MBA

Genel

Program açıklaması

Uluslararası Hava Taşımacılığı ve Operasyon Yönetimi Yüksek Lisans


Bu Yüksek Lisans derecesi Kapsamı

Hava taşımacılığı sisteminin operasyonlarını organize edebilen üst düzey yöneticileri, tüm yönleriyle komple bir komuta ile eğitmek.

içindekiler

Yüksek Lisans IATOM, küresel havacılık ve havacılık endüstrisinin ihtiyaçlarını karşılamak için dört yarıyıl uluslararası bir programdır. ENAC ve ortakları, dört eğitim pisti sunuyor: Hong Kong Bilim Üniversitesi (HKUST), Sorbonne Üniversitesi Abu Dhabi. Ayrıca, Çin'deki Beihang Üniversitesi ve Endonezya'daki Institut Teknology Bandung ile aynı anlaşmalar imzaladık. MSc IATOM, havacılık ve havacılık endüstrisi için güncel mühendislik ve yönetim kavramlarının veya yöntemlerinin uygulamasını vurgulamak üzere tasarlanmıştır. Tam zamanlı iki yıllık master IATOM, uluslararası bir şirkette gelecekteki bir yöneticiye gerekli teknik ve yönetim uzmanlığı sağlamayı amaçlamaktadır.

Yüksek Lisans IATOM, havacılık mühendisliği, havacılık proje yönetimi, havaya elverişlilik ve işlerini güçlendirmek ve geliştirmek için ihtiyaç duydukları yenilikçi mühendisler açısından havacılık endüstrisinin taleplerine cevap verecek bakım konularında derinlemesine bilgi sahibi mezunlar sağlar. Yüksek Lisans IATOM, mezunlarının havacılık endüstrisinde, havayollarında, havalimanlarında veya sivil havacılık otoritelerinde küçük bir yönetim pozisyonu elde etmesini sağlayan, bilimsel bir geçmişe, havacılık ve havacılık mühendisliğine, operasyonlara, yasal, sosyal çevreye, ekonomiye ve proje yönetimine sahip kapsamlı bir öğretim programı sunmaktadır. İstihdam ar arıza operasyonları mühendisi, uçuş emniyet mühendisi, uçak performans mühendisi, Bakım müdürü, havayolları operasyon planlaması, pazarlama müdürü, Müşteri Destek Mühendisi, Proje Yöneticisi Nihai Montaj Hattı hattı vs.

Aslında proje yönetimi, ana IATOM endişelerinin belkemiğini oluşturur.

Dört eğitim pisti sunulmaktadır:

  • Yüksek Lisans Aerospace - IATOM ENAC: Toulouse'da ENAC'de bulunan tam 4 dönemlik yüksek lisans programından oluşur
  • Yüksek Uzman - HKUST-ENAC, BEIHANG, ITB veya Sorbonne AD-ENAC ile IATOM: öğrencileri uluslararası havacılık ortamlarına maruz bırakmak için ortak üniversitelerimizde 1. yarıyıl ve ENAC'da 3 son dönem ile ortak master programından oluşmaktadır. HKUST-ENAC, BEIHANG-ENAC, ITB-ENAC ve Sorbonne AD-ENAC akışları olmak üzere dört programda öğrenciler, esasen Havacılık Bakım ve Uçakluk Mühendisliği üzerine odaklanan ikinci bir yarıyıl programına katılırlar.

Ön şartlar

Bu program, havacılık, uzay, makine mühendisliği veya fizik veya dengi bir lisans derecesine sahip herhangi bir başvuru sahibine açıktır.

Son Güncelleme Ara 2017

Okul Hakkında

ENAC was founded in 1949 in Paris-Orly, and moved to Toulouse in 1968. The «Ecole Nationale de l’Aviation Civile» (ENAC)is a unique example: it is the only aviation-oriented university in France and i ... Devamını oku

ENAC was founded in 1949 in Paris-Orly, and moved to Toulouse in 1968. The «Ecole Nationale de l’Aviation Civile» (ENAC)is a unique example: it is the only aviation-oriented university in France and in Europeoffering a wide and complete panel of aeronautics-oriented training programs and activities, serving the aeronautical world, and particularly the air transport sector. Daha Az