Uluslararası ilişkiler ve bölgesel çalışmalarda ana

Genel

Program açıklaması

Anabilimdalı Uluslararası İlişkiler ve Bölgesel Araştırmalar dahil derinlemesine birinin anlayış ya da dünyanın çeşitli anahtar bölgeleri ile akademik bir disiplin ve siyasi pratik olarak uluslararası ilişkilerin kapsamlı bir çalışma birleştirir Avrupa Birliği, Rusya ve Avrasya, ve Baltık Denizi bölgesi.

Neden Tartu Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler okumak?

  • Tartu Üniversitesi , dünyanın en iyi üniversitelerinin% 1.2'sine (QS ve sıralamaları) aittir.
  • UT IR alanında araştırma ve eğitim uluslararası görülebilir ve Doğu ve Orta Avrupa'da en IR okulları arasında bize yerleştirerek tanınan.
  • ABD (George Mason Üniversitesi'nde, George Washington Üniversitesi) üniversitelerde, Avrupa'da çeşitli üniversitelerde, ortak kurum Rusya'da (Ekonomi, MGIMO Yüksek Okulu ve diğerleri), ve büyük uluslararası akademik ağlar (örn PONARS-Avrasya, EISA ile kapsamlı uluslararası işbirliği , CEEISA).
  • İlginç coğrafi konumu: Estonya Baltık Denizi Bölgesi merkezinde ve Rusya'nın kapılarına üzerinde yer almaktadır küçük AB üyesi ülkelerin biridir.
  • 1989 yılından bu yana, Estonya Doğu Avrupa'daki demokratik, ekonomik ve jeopolitik değişimin merkezinde olmuştur.
  • Gelişmiş çalışma olanakları, mükemmel kütüphaneler, iyi donanımlı bilgisayar laboratuvarı ve modern yurtları.
  • Etkileşimli ve yenilikçi öğretim ve öğrenme yöntemleri yaygın olarak kullanılmaktadır.
  • Fırsatlar çok çeşitli yurtdışında dahil incelemek için. Erasmus + anlaşmalar ve ISEP.
  • Aynı anda eski ve çok modern, doğaya yakın ve teknolojik açıdan gelişmiş, kendine özgü kültür ve geleneklerine gurur ve dünyaya açık hem bir ülkede düşük bir maliyetle yüksek kalitede eğitim - Tartu okuyan cazip ve uygun fiyatlı hem de.

Program uluslararası bir odak ile bir kariyer planı tüm olanlar için uygundur, diplomasi, kamu hizmeti, özel sektör veya sivil toplum örgütleri ile olacak.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The University of Tartu (UT) is Estonia’s leading centre of research and training. It is the only university in the Baltics ranked in the top 2% of the world’s best universities (QS World University R ... Devamını oku

The University of Tartu (UT) is Estonia’s leading centre of research and training. It is the only university in the Baltics ranked in the top 2% of the world’s best universities (QS World University Rankings 2016-17). Founded in 1632, UT is the only classical university in Estonia. There are more than 13 000 students studying at UT (incl. 1300 international students (2016)) and UT has 3800 employees (incl. 1800 academic employees (190 professors)). To support and develop the professional competence of its students and academic staff, the university has 71 partner universities in 27 countries. Daha Az