Uluslararası ilişkiler ve diplomasi alanında usta

Genel

Program açıklaması

Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi Yüksek Lisans

Uluslararası İlişkiler diplomasi tarihi, uluslararası hukuk, dünya ekonomisi ve askeri stratejinin farklı yönlerini öğrenir bilimin ayrılmaz bir parçasını bu mu. uluslararası ilişkileri-hem sosyal ve sosyal olmayan ortamın dinamiklerine çevre etkileri. Sigara sosyal çevre, insan toplumunun yaratılması önce var olan her şeyi ifade eder.

Uluslararası İlişkiler - devletler birbirleriyle ve uluslararası hükümetler arası örgütler (BHT) ile olan ilişkilerinde öğrenmelerinin siyaset biliminin bir dalı, çok uluslu şirketler (TMK) ve diğer sivil aktörler.

İlk defa, dönem "Uluslararası İlişkiler" XVIII-XIX yüzyıllarda İngiliz filozof Jerami Bentam tarafından bilimsel dolaşımda dahil.

Modern anlamda ilk defa, diplomasi kavramı kitabında «cetvelle görüşmelerin Yöntemleri» Fransız diplomat François Kalyerin tarafından kullanılmıştır 1716 yılında basılmış.

Diplomasi - özel koşullar ve çözülen problemlerin konuların mahiyetini dikkate alarak, devletin dış politikasını aldatıcı olmayan askeri pratik önlemler, yöntem ve tekniklerin bir dizi oluşan bir araçtır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Nakhchivan State University occupies a special place among other universities in Azerbaijan. The university campus of 108 hectares area includes modern teaching buildings with all kinds of facilities ... Devamını oku

Nakhchivan State University occupies a special place among other universities in Azerbaijan. The university campus of 108 hectares area includes modern teaching buildings with all kinds of facilities. The electronic rooms, labs, internet centers, and an electronic library, equipped with modern information technologies at the university serve teaching staff and students. WI –Fi wireless internet system is available in the whole area of university. Daha Az