Uluslararası ilişkilerde ma / MPhil

Genel

Program açıklaması

ULUSLARARASI İLİŞKİLER İÇİNDE MA DERS

Süre: Program 2 yarıyıl (12 ay) süreyle tam zamanlı bir

Giriş koşulları: İyi bir ilk derece. Adaylar seçim röportajda teslim ederim.

Kurslar

Bu derece için kurslar kayıt tarihinden itibaren 12 aylık bir süreyi kapsamaktadır. Öğrenciler iki dönem her 3 kredi taşıyan, her biri dört ders, en az almaları gerekmektedir. Öğrenciler ayrıca Araştırma Metodolojisi bir yirmi haftalık kurs sunulmaktadır. Part-time öğrenci kayıt tarihinden itibaren 24 ay içinde ders alacaktır.

M.Phil DERS ULUSLARARASI İLİŞKİLER

Uluslararası İlişkiler M.Phil derece adayların en az dört ders almak sırasında iki akademik yıl 'çalışma gerektirir. Part-time öğrenciler için, ancak, M.Phil Program DÖRT akademik yıl veya SEKİZ dönem üst üste en fazla sürer. Araştırma Metodolojisi ve İNTA 620;; Uygulamalı Saha Yöntemleri, ilk yarıyılda iki seçmeli minimum ek olarak 5 temel dersleri M.Phil adaylar inta 610 almakla yükümlüdürler. İkinci dönem, öğrenciler Siyaset Bilimi Bölümü'nde İNTA 604 ve Kamu Politikası Analizi olmak üzere dört seçmeli ders almaları gerekmektedir.

Üçüncü ve dördüncü yarıyıl tez adadık.

Buna ek olarak, M.Phil adaylar, İngilizce dışında bir yabancı dil, (Yeterlik ders) eğitim gerekmektedir. Adaylar ayrıca Lecia Çarşamba Seminerleri katılmaya teşvik edilmektedir.

  1. M.Phil (Uluslararası İlişkiler), normalde MA ders B + ortalama ile iş, veya daha iyi geçmek MA öğrencilere açık olacaktır. Bu tür adaylar M.Phil programının Bölüm II doğrudan geçebilirsiniz. Ancak, onlar eksik olduğu tespit alanlarda ek ders almaları gerekmektedir.
  2. Bir soydaş disiplin çok iyi bir ilk derece Tutucular bir seçim röportajda gönderdikten sonra M.Phil doğrudan kabul edilebilir.
  3. Bir tanınmış Üniversitesi Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans sahipleri de M.Phil programının ikinci bölümü için kabul edilebilir. Bu tür adaylar eksik olduğu tespit alanlarda ek ders almak için gerekli OLABİLİR.
  4. MA ilk iki yarıyıl sonra kabul M.Phil doğrudan başvuran olanlar ve bu programları biraz farklıdır.

TEZ

Bir Tez M.Phil derecesi için gereklidir.

Buna ek olarak, aday gereklidir:

), örneğin Fransızca, İspanyolca, Almanca, Rusça, Arapça, Svahili, Japonca ve Portekizce (bir yabancı dilde% 40 veya daha iyi) - a) yeterlilik testi ('C' geçmek için. , Ve, bir aday bir veya daha fazla dilde yeterlilik vardır Nerede, o / o bir başka dilde bir yeterlilik testi geçmek için gerekli olacaktır

b) Çağdaş Uluslararası İlişkiler ve Afrika, siyasi, ekonomik, kültürel, bilimsel ve sosyal problemler üzerine seminerlere düzenli olarak katılmak.

İNCELEME ŞEMA:

Dokuz 3 saatlik kağıtları programın ilk üç dönem içinde yazılmış olması ve fazla 40.000 kelimelik bir tez 18 ay daha erken ve tescil tarihinden itibaren en geç 24 ay değil, teslim edilecek. Sınav yüzden karar verirseniz bir aday aynı zamanda onun / tez madde üzerinde oral muayene edilebilir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

About UG The vision of the University of Ghana is to develop world-class human resources and capabilities to meet national development needs and global challenges through quality teaching, learning, r ... Devamını oku

About UG The vision of the University of Ghana is to develop world-class human resources and capabilities to meet national development needs and global challenges through quality teaching, learning, research and knowledge dissemination. Founded in 1948 as the University College of the Gold Coast, the institution was mandated to provide and promote University learning, education and research. It became the University College of Ghana on the attainment of Ghana’s independence in March 1957. However, by an Act of Parliament on 1st October 1961, the University College of Ghana attained sovereign university status with authority to award its own degrees. It is the oldest and largest of the six public universities in Ghana. Daha Az