Heyecan verici ve dinamik bir ortamdan hoşlanıyor musunuz? Serinliğini büyük baskı altında bile tutabilir misin? Empati ve hizmet fikirli bir tutum size doğal geliyor mu? Bu sizi ve sizi dünyanın her yerinden gelen insanlarla tanışmanın keyfini çıkarırsa, Uluslararası Konaklama Yönetimi programının sizin için mükemmel olduğunu göreceksiniz!

Kurs

Uluslararası Otelcilik ve Hizmet Yönetimi Yüksek Lisans Programı, öğrencilere çağdaş uluslararası misafirperverlik ve hizmet yönetimi uygulamalarını stratejik düzeyde derinlemesine ve profesyonel bir anlayışla sağlayacaktır. Uluslararası Otelcilik ve Hizmet Yönetimi Konusunda Yüksek Lisans derecesi, hizmet veya konaklama sektöründe başarılı bir kariyer için potansiyel mezunlar hazırlayacaktır. Bu endüstri, 2022 yılına kadar dünya genelinde işlerin% 30'undan daha fazla beklenen bir artış ile muazzam bir hızla büyüyor. Konaklama endüstrisi, yalnızca müşteri taleplerini değiştirerek değil, sürekli bir değişim geçiriyor. Bu değişiklikler misafirperverlik yöneticisinin rolünün karmaşıklığına katkıda bulunur ve bu kursun oldukça yetenekli mezunları tüm dünyada çeşitli şirketlerde yüksek talep görecektir.

Programın amacı:

 • Otelcilik ve hizmet yönetimi alanında giriş seviyesi ve kariyer gelişimi için yoğun ve dengeli bir akademik ve uygulayıcı ile ilgili çalışma programı sunmak.
 • Misafirperverlik ve hizmetle ilgili organizasyonların yönetimi için tanımlama, problem çözme ve stratejik ve operasyonel planlar geliştirme konusunda Yüksek Lisans düzeyinde beceri ve teknik geliştirin.
 • Otelcilik ve hizmet endüstrisinin doğasında var olan inovasyon, yaratıcılık ve pratik operasyonel becerilerin yanı sıra, bu endüstrinin gelecekteki büyümesi ve gelişimi için gerekli olan stratejik düşünce ve risk değerlendirmesi.
 • Özelleştirme ve metalaştırma ile ilgili olarak konukseverlik ve hizmet sektörünün giderek daha karmaşık yapısını keşfedin.
 • Ağırlama ve hizmet sektörünün uluslararası niteliğini hem küreselleşme hem de küreselleşme açısından tanımlayın.

Uluslararası Otelcilik ve Hizmet Yönetimi Yüksek Lisans Programı, bu amaçları, öğrencilerin seçtikleri kariyere devam etmelerini sağlayacak entelektüel, zorlu, lisansüstü bir öğrenme fırsatı sağlayarak ve en geniş organizasyon yelpazesinde ilerleme için fırsatlarını geliştirmeyi amaçlamaktadır. Yüksek lisans öğrencilerinin çalışmalarının% 25'ini Hollanda'da tamamlamaları gerekecektir.

Yüksek lisans

Sınırlarınızı genişleterek, ne başarabileceğinizi söyleyemezsiniz. Bu nedenle, her gün öğrencilerimize, çalışanlarımıza ve ortaklarımıza, kendi profesyonel alanlarının ve yakın çevrelerinin sınırlarını aşan bir yolculuğun parçası olarak yeteneklerini keşfetmek ve geliştirmek için zorluyoruz. Gelecek, bilgilerini yenilikçi çözümlere nasıl dönüştüreceğini bilen ve kendi mesleki alanlarının ötesine bakmak için gereken vizyon ve cesarete sahip girişimci ve becerikli profesyoneller için çağrı yapar.

IHSM’de yüksek lisans

Uluslararası Otelcilik ve Hizmet Yönetimi Yüksek Lisans derecesi, dinamik bir uluslararası endüstri ve lisans derecesine kadar ilerleyen lisans öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır. Ağırlama ve hizmet sektöründe, hızla değişen bir iş ortamının zorluklarını üstlenmeye istekli nitelikli çalışanlar için artan bir talep var. Program bu talebi sanayinin detaylı ve kapsamlı bilgisine sahip mezunlar sunarak karşılamaktadır.

Yarının dünyası için tasarlanmış bir program

Yüksek Lisans derecesi kazanmak, sizi ağırlama endüstrisinde ayırt etmenin benzersiz bir yoludur ve uluslararası ağınızı genişletmek için harika bir fırsattır. Otelcilik ve hizmet endüstrisinden, ilgili işletme ve araştırma becerilerine ve stratejik kabiliyete sahip yüksek lisans seviyesindeki mezunlar için talep vardır. Bu program konukseverlik ve daha geniş hizmet sektöründe sizi hemen istihdam etmenize olanak sağlayacak bilgi ve becerileri sağlamak için tasarlanmıştır.

Genel bilgi

Kabul şartları

a) Resmi bir kopya veya derece belgenizin aslı

Akademik: Lisans Derecesi (uluslararası kabul görmüş), tercihen Konaklama, Boş Zaman, Turizm, Ekonomi veya İşletme Araştırmaları. Diğer lisans dereceleri olan öğrenciler, durum bazında değerlendirilir. İlgili alanlarda iş tecrübesi gerekli değildir, ancak tavsiye edilir.

b) İngilizce Dil Yeterliliği

 • Akademik IELTS 6.0 (her beceri için en az 5.0 ile)
 • TOEFL 550 (kağıt tabanlı), 213 (bilgisayar tabanlı) ve 80 (internet tabanlı)
 • Cambridge ESOL FCE-C puanı (169 veya daha yüksek)
 • TOEIC 670 (Dinleme ve Okuma) ve 290 (Konuşma ve Yazma)
 • Resmi bir kopya veya İngilizce yeterlilik sınavının aslı gereklidir
 • Alternatif olarak, önceki eğitim kurumunuz tarafından verilen ve en az 3 yıldır İngilizce okuduğunuzu belirten bir mektup.

Giriş görüşmesi

Yazılı başvurunuzu işleme koyduktan ve genel şartları yerine getirdikten sonra Üniversite giriş görüşmesi için tarih verilecektir. Bu röportajın sonucu, SUAS-Q'daki Yüksek Lisans Programımıza girip girmeyeceğinizi belirleyecektir. Giriş görüşmesinden sonra bir giriş teklifi alacaksınız.

Program

Hizmet fikirli bir tavrınız var mı ve kritik ve meraklı mısınız? Her zaman müşterinin ilgisini göz önünde bulunduruyor musunuz? Konaklama endüstrisinde başarılı bir kariyer için mümkün olan en iyi hazırlığı mı arıyorsunuz? O zaman bu Uluslararası Ağırlama ve Servis Yönetimi Yüksek Lisans derecesinin sizin için mükemmel olduğunu göreceksiniz!

Uluslararası Otelcilik ve Servis Yönetimi Yüksek Lisans derecesi (IHSM) sizi hizmet veya ağırlama endüstrisinde başarılı bir kariyer için hazırlar. Bu endüstri, dünya çapında iş tahminlerinin artmasıyla birlikte muazzam bir hızla büyüyor. Ağırlama endüstrisi, müşteri taleplerinin değişmesi nedeniyle sürekli bir değişim geçiriyor. Bu değişiklikler misafirperverlik yöneticisinin rolünün karmaşıklığına katkıda bulunur ve bu kursun oldukça yetenekli bir mezunu olarak, tüm dünyada çeşitli firmalarda yüksek talep göreceksiniz.

Neden IHSM?

Program, Hollanda ve Flaman Akreditasyon Kurumu tarafından iyi bir derece ile akredite edilmiştir. Bu, programı alanındaki en iyilerden biri yapar.

Uluslararası Konaklama Araştırmaları Akademisi'nin (AIHR) bir parçası olarak gerçek araştırma projelerine aktif katılım. Hollanda, Güney Afrika, Bali ve Tayland'daki kampüsleriyle AIHR, araştırma yapmak için gerçekten uluslararası bir platformdur. AIHR'nin araştırma bulgularının konaklama endüstrisi üzerindeki etkisini ve konaklama eğitiminin geliştirilmesine katkıda bulunulması amaçlanmaktadır.

Programa genel bakış

Modül 1: Çerçevenin ayarlanması: geçmiş

Ağırlama İlkeleri

Bu modül misafirperverlik, hizmet kalitesi, müşteri memnuniyeti ve ağırlama endüstrisi ve daha geniş hizmet endüstrisi ile ilgili diğer ilkeler hakkındaki bilgilerinizi ve anlayışınızı arttırmayı amaçlamaktadır.

Modül 2: Çerçevenin işletime alınması: şimdiki

Hizmet Performansını İyileştirme

Performans, işlem analizi ve performans ölçümü konusuna geniş bir giriş sağlamak üzere tasarlanan bu modülün ana teması işlemlerin analizidir. Operasyonlarında, servis işletmeleri müşterileri için değer yaratıyor.

Konaklama İşletmelerinde Sürdürülebilir Değer Yaratma

Bu modül, sürdürülebilir kalkınmanın önemli yönlerini, kurumsal sosyal sorumluluğun içsel katkısını, etiğin kilit rolünü ve paydaşlık analizinin konaklama işletmelerinin yönetiminde sürdürülebilirliğe geçiş sürecinde zorunlu olarak kullanılmasını vurgulamaktadır.

Modül 3: Çerçevenin ötesinde: gelecek

Stratejik insan kaynakları yönetimi

Küresel misafirperverlik ve hizmet endüstrisinde Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi kavramları, bu modülde ele alındığından, planlama ve uygulama sektöre getirilen zorluklar bağlamında incelenmektedir.

Finansal Karar Verme

Finansal Karar Verme modülü, bir kuruluştaki finans fonksiyonunu anlamak ve uygulamak için gereken finansmanın temel prensiplerini sunar ve karar alma sürecini haklı gösteren finansal analizi yapar.

Araştırma (1–3)

Üç araştırma modülü, çağdaş bir konaklama / hizmet yönetimi araştırma konusunun nasıl tanımlanacağını, iyi dengelenmiş ve ayrıntılı bir araştırma önerisinin nasıl yazılacağını ve uygun veri toplama ve analizinin nasıl yapıldığını keşfederek bağımsız tezinizi hazırlamanızı sağlar.

Modül 4: Yüksek Lisans Tezi

Seçmeli Dersler

İki seçmeli seçeneğiniz olacak:

Girişimcilik

Bu girişimcilik, yenilikçi kavramlar ve iş perspektiflerini içerir. Bu modül hızlandırılmış bir araştırma tabanlı bir programdır. Girişimci ve yenilikçi girişimler uygulayarak, hizmet odaklı kuruluşlarda veya yeni şirketlerde iş fırsatları oluşturmak için gerekli becerileri, çerçeveyi ve öğrenme deneyimlerini edinme fırsatı sunmak için tasarlanmıştır.

Etkinlik Organizasyonlarını Yönetme

Bu seçmeli, bir organizasyonun nasıl yönetileceğini ve başarı için zorunlu olan rekabetçi avantajların nasıl yaratıldığını anlamaya yardımcı olan temel kavramları ele almaktadır.

Tez Analizi

Tez, programın ana aşamasını tamamlar ve bireysel olarak araştırılan çalışmaların önemli bir parçasıdır. Bu, önceki modüllerinizden türetilmiş ve planlanmış bir konu veya problem üzerine derinlemesine araştırma yapma fırsatınızdır.

Eğitim Koçu

Programın başlangıcında, program boyunca sizi kişisel olarak yönlendirecek ve kendiniz, öğrenme şekliniz ve gelecekteki kariyeriniz hakkında eleştirel düşünmenize yardımcı olacak bir koç atanır.

Stenden University Of Applied Sciences - Qatar gücü budur Stenden University Of Applied Sciences - Qatar : Hızla değişen bir dünyada insanlarımız imkansızı mümkün kılar.

Program dili:
 • Ingilizce
Stenden University Of Applied Sciences - Qatar

Stenden University Of Applied Sciences - Qatar için 1 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Nisan 23, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Eyl 2019
Duration
40 - 80 hafta
Yarı zamanlı
Tam zamanlı
Price
86,000 QAR
Deadline
Ağu 31, 2019
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eyl 2019
End Date
Eki 1, 2021
Son başvuru tarihi
Ağu 31, 2019

Eyl 2019

Location
Son başvuru tarihi
Ağu 31, 2019
End Date
Eki 1, 2021