Uluslararası Planlama ve Sürdürülebilir Kalkınma Yüksek Lisans

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Ders özeti

Bu kurs, ülkelerindeki kariyer olanaklarını geliştirmek veya uluslararası uygulamaya girmek için derinlemesine bir planlama ve sürdürülebilir kalkınma anlayışı kazanmak isteyen yerleşik çevre profesyonellerini ve ilgili geçmişi olan başkalarını hedeflemektedir. Kurs boyunca, hızla gelişen bir dünyada, şehirlerin, bölgelerin ve toplulukların karşı karşıya kaldığı ve artan iklim değişikliğine ve diğer çevresel, ekonomik ve sosyal baskı ve risklere bağlı olarak artan sürdürülebilirlik problemlerini inceleyeceksiniz.

Londra'da yerleşik olarak, sürdürülebilir kalkınma için uluslararası kabul görmüş mekansal planlama deneyimine erişebilecek ve hem gelişmiş hem de gelişmekte olan dünyalardaki planlamada çağdaş teorileri, kamu politikası düşüncesini ve iyi uygulamaları keşfedeceksiniz. University of Westminster , İngiltere’nin ilk Habitat Ortak Üniversitesi’dir. BM Binyıl Kalkınma Hedefleri'ne uygun olarak şehirlerin, şehirlerin ve bölgelerin sosyal ve çevresel açıdan sürdürülebilir kalkınmasını teşvik etmek için UN-HABITAT ve benzer düşünen kurumlarla çalışıyoruz.

Kurs Pathways

Kurs boyunca iki Kraliyet Kasabası Planlama Enstitüsü (RTPI) tarafından onaylanmış Pathways . Mekansal Planlama Pathway , güçlü bir kentsel tasarım bileşenine ve gelişim planlama sürecine vurgu yapmaktadır. Kentsel Esneklik Pathway , iklim değişikliğinin azaltılması ve adaptasyon planlamasına vurgu yapan, sürdürülebilir ve kalkınma odaklı bir rota sunar. Her iki Pathways tüm bu yönleri bir dereceye kadar kapsar.

Ders yapısı

Aşağıdaki modüller, bu kursta ne çalışacağınızın bir göstergesidir. Kursla ilgili öğrenme çıktıları olan diğer modüller ders çizelgeleme kısıtlamalarına ve Kurs ve Modül Liderlerinin anlaşmasına tabi tutulabilir.Çekirdek modüller - her iki Pathways

 • Tez veya büyük proje
 • Uluslararası mekansal planlama uygulaması
 • Küreselleşen dünyada planlama
 • Araştırma yöntemleri ve yapılı çevre
 • Planlama pratiği için beceriler
 • Sürdürülebilir şehirler ve mahalleler
 • Sürdürülebilir mahalle gelişimi ve yönetimi
Mekansal Planlama Pathway için Çekirdek modül
 • Kentsel tasarım ve planlama becerileri
Kentsel Esneklik Pathway için temel modül
 • Kentsel risk ve esneklik için planlama
İsteğe bağlı modüller
 • Çevre politikası, değerlendirme ve iklim değişikliği
 • Konut ve yenilenme
 • Kamusal alan: önemi, tasarım, deneyim

Ders akreditasyonu

Kurs, Kraliyet Şehir Planlama Enstitüsü (RTPI) tarafından "birleşik bir planlama programı" olarak onaylanmıştır.

KariyerKariyer yolu

Elbette öğrencilerin büyük olasılıkla ilgili bir inşa edilmiş ortamda veya sürdürülebilir kalkınma ile ilgili bir meslekte çalışıyor olmaları muhtemeldir. Yurtdışı öğrenciler devletten burs alıyor olabilir. Bu kursun mezunları, mevcut veya yeni bir ilgili çalışma alanı içerisinde terfi temin edebilir veya çalışmalarını tamamladıktan sonra 18 ay içinde daha sorumlu pozisyonlara geçebilir. Bu, yönetim görevlerini veya proje veya politika geliştirme sorumluluğunu içerebilir. Mezunların, kendi ülkeleri dışındaki kalkınma pozisyonları için dikkate alınma potansiyellerini arttırmaları beklenmektedir.

Bu kursun mezunları, özel danışmanlık, yerel ve ulusal hükümet ve uluslararası kalkınma ajansları da dahil olmak üzere kendi ülkelerinde veya uluslararası olarak sivil toplum sektörlerinde planlayıcılar veya şehir tasarımcıları, kentsel dönüşüm veya çevre yönetimi uzmanları olarak iş bulmayı bekleyebilirler.Kariyer geliştirme merkezi

Kariyer Gelişim Merkezimiz, 2017 Ulusal Lisans İstihdam Edilebilirlik Ödüllerinde En İyi Üniversite Kariyer Hizmeti için kısa listeye girdi.

Dünyada 3.000'den fazla işveren ağı ve deneyimli kariyer danışmanlarından oluşan bir ekiple, başarılı olmanıza yardımcı olmak için buradayız.

2015–16 döneminde, 1.500'den fazla öğrenciye, çeşitli sektörlerde işe yerleştirme bulmalarında yardımcı olduk, 250 işveren kampüste 14 beceri ve kariyer fuarına katıldı.

Westminster öğrencisi olarak, çalışmalarınız boyunca ve mezun olduktan sonra hizmetlerimize erişebileceksiniz.

Sana yardımcı olabiliriz:

 • Kursunuzla ilgili iş yerlerini bulmak,
 • gönüllü deneyim dahil yarı zamanlı / tatil, yerleştirme ve mezuniyet işleri bulmak,
 • İstihdam edilebilirliğinizi arttırmak için uluslararası fırsatlar bulmak,
 • Kendinizi işverenlere etkili bir şekilde pazarlamak,
 • daha iyi özgeçmiş ve başvuru formları yazmak,
 • Mülakat ve kurumsal becerilerinizi geliştirmek,
 • Kariyerinizi kariyer danışmanlarımızla planlayın,
 • İşverenlerle tanışın ve yıl boyunca işveren fuarlarımızda, kariyer sunumlarınızda ve ağ oluşturma organizasyonlarımızda kariyer seçeneklerinizi keşfedin.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Westminster is a dynamic international education institution with a distinguished 175-year history. With three campuses in central London (Cavendish, Marylebone and Regent) and one i ... Devamını oku

The University of Westminster is a dynamic international education institution with a distinguished 175-year history. With three campuses in central London (Cavendish, Marylebone and Regent) and one in Harrow, it is home to over 20,000 students from over 150 nations. Daha Az