Uygulamalı Yapay Zeka ve Veri Analitiği Msc

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Dünya her zamankinden daha fazla veriye dayalıdır ve uzman analitik, dijital, veri bilimi ve yapay zeka becerileri yüksek talep görürken, arz hala çok sınırlıdır. Veri bilimi ve yapay zeka konusunda uzman eksikliği var ve bu uzmanlık eksikliği, şu anda, sadece birkaç şirketin aslında veri kümelerinin tüm potansiyelini kullanabileceği ve bunları rekabetçi bir avantaja dönüştürebileceği anlamına geliyor.

Bu yeni MSc programı İngiltere'de Yapay Zeka (AI) ve Veri Analitiği (DA) uzmanlarının eksikliğine yanıt olarak tasarlanmıştır. Bu çeşitli ve hızlı büyüyen sektörlerde bir kariyer başlatmak için ihtiyaç duyduğunuz becerileri ve profesyonel bilgileri verecektir.

Öğrenci Ofisi (OfS), Kültür, Medya ve Spor Dairesi (DCMS), Yapay Zeka Ofisi tarafından 1.4 milyon £ 'luk yatırımın bir parçası olarak, bu programa katılan Ev / AB / Uluslararası öğrencilere * 60.000 £ burs verilecek. ve endüstri katkıları.

* Lütfen uygunluk kriterlerini kontrol edin.

Program size Yapay Zeka ve Veri Analitiği hakkında uygulamalı bir anlayış sağlayacaktır. Bu program tüm geçmişlere sahip adaylar için uygundur ve önceden teknik bilgi gerekli değildir . Programın bir parçası olarak ihtiyacınız olan ilgili teknik becerileri geliştireceksiniz.

Geliştireceğiniz teknik beceriler Python, R, Julia, Weka, AWS, MS Azure, SAS, SPSS ve Excel bilgilerini içerir. Veri odaklı karar verme, eleştirel düşünme, iş zekası ve girişimcilik ve iletişim, ekip çalışması ve liderlik becerileri de dahil olmak üzere gelişimi herhangi bir sektördeki uzun vadeli başarınız için anahtar olan teknik olmayan yumuşak beceriler.

Programın bir parçası olarak 3 aylık ücretli bir endüstri yerleşimi yapma fırsatına sahip olacaksınız, bu da size paha biçilmez gerçek dünya deneyimi ve endüstri ilişkileri kurma fırsatı sunuyor.

Entelektüel ve istihdam edilebilirlik becerileriniz Kariyer Güçlendirici profesyonel gelişim programımıza erişim yoluyla daha da geliştirilecektir. Buna ek olarak, önerilen müfredat size AWS Academy ve SAS aracılığıyla profesyonel sertifikalar alma fırsatı sunacaktır.

Kendine güvenen, yaratıcı, girişimci, bağımsız bir veri modelleri ve yorumlayıcı olarak mezun olacaksınız, belirli bir pratik sorun için uygun AI ve DS araçlarını seçebilecek ve veri odaklı karar verme sürecini besleyen ampirik analizler yapacaksınız.

Profesyonel akreditasyon

Equis, AMBA ve AACSB'nin “Üçlü Taç” olarak adlandırılan üçlü akreditasyonlarını tutmak için seçkin bir işletme okullarında olmaktan gurur duyuyoruz.

Öğrenciler, SAS içeriği ve Amazon Web Services içeriği aracılığıyla sunulan mikro rozetlerle entelektüel becerilerini daha da geliştirme ve istihdam edilebilirlik olasılıklarını artırma fırsatına sahip olacaklar. Bunlar, sizi daha fazla iş sorumluluğuna hazırlayan, sektörde tanınan çok değerli sertifikalardır - farklı istihdam seçeneklerinin kapılarını açacaklar ve dünyanın herhangi bir yerinde kullanabilirsiniz.

SAS, öğrencileri eğitmek için bu derecenin bir parçası olarak kullanılan, dünyanın önde gelen endüstri standardı veri analizi yazılımlarından biridir. SAS, stratejik ortaklarımızdan biridir. Bu programın bir parçası olarak, iş dünyasında yaygın olarak kullanılan yazılımla sertifika alan öğrencilerimizin savunucusudur.

Tüm öğrenciler, programın bir parçası olarak Amazon Web Services tarafından sunulan AWS Academy programı ile profesyonel sertifika alma fırsatına sahip olacaklar. AWS Akademisi'nin bir üyesi olan University of Bradford öğrencilerin AWS teknolojilerinin kullanımında yetkin ve sertifikalı olmalarına ve dinamik bulut BT iş gücüne katılmaya hazır olmalarına yardımcı olacaktır.

Giriş koşulları

A 2: 2 (veya üzeri) STEM veya STEM ile ilgili olmayan konularda İngiltere Onur derecesi veya eşdeğer uluslararası kabul görmüş bir yeterlilik. İş deneyimi gerekli değildir.

Olgun öğrenciler duruma göre değerlendirilecektir. Derecesi olmayan niteliklere sahip adaylar, ilgili iş deneyimine (en az 3 yıllık tam zamanlı) sahip olan ve mülakat esasına göre değerlendirilecek olan adaylar da dikkate alınacaktır.

İngilizce dil gereksinimleri

IELTS: genel 6.0, alt test 5.5'ten az değildir.

IELTS gerekliliğini karşılamıyorsanız, bir University of Bradford hazırlık öncesi İngilizce kursuna katılabilirsiniz.

Ne çalışacaksın

Önerilen müfredat (validasyona tabi) aşağıdakilerin incelenmesini içerir:

 • Makine öğrenme
 • Büyük veri
 • Görsel Analizler
 • Devlet Verileri Analitiği
 • Sağlık Hizmetlerinde Veri Analitiği
 • Dijital Pazarlama
 • Güvenli Yapay Zeka, Proje Yönetimi
 • Yönetim Danışmanlığı
 • Girişimcilik ve İnovasyon
 • İş Liderliği için Beceri Geliştirme

Kariyer desteği

Üniversite, öğrencilerin istihdam edilebilirliğini geliştirmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olmaya adamıştır ve bu, birçok programın ayrılmaz bir parçasıdır. Uzmanlık desteği, kurs süresince yarı zamanlı iş bulma, yerleşimler, tatil çalışmaları ve mezun işlerini bulma gibi yardımlar da dahil olmak üzere, Kariyer ve İstihdam Hizmetleri hizmetlerinden yararlanılabilir. Öğrencilerin bu desteğe erken bir aşamada erişmeleri ve Kariyer web sitesinde kapsamlı kaynakları kullanmaları teşvik edilir.

Uzman danışmanlarla seçenekleri tartışmak, seçenekleri araştırmak ve iş arama becerilerini geliştirmek suretiyle planları netleştirmeye yardımcı olur. Programlarımızın çoğunda, Kariyer Gelişim Danışmanları tarafından müfredata veya özel olarak düzenlenmiş atölye çalışmalarına doğrudan girdi vardır.

Amazon Web Services'den (AWS) AWS Akademi programı

Yönetim Okulu Amazon Web Services'den (AWS) dünya çapında prestijli AWS Akademi programına katıldı. Tüm öğrencilere istihdam edilebilirlik becerilerini artırma ve çalışma dünyasına hazır olmaları için bir fırsat verilecektir.

AWS Akademi, eğitim kurumlarına rekabetçi bir dijital işyerinde öğrencinin öğrenmesini desteklemek için bulut bilişim içeriğine erişim sağlayan küresel bir programdır. AWS Akademisi'nin bir üyesi olan University of Bradford öğrencilerin AWS teknolojilerinin kullanımında yetkin ve sertifikalı olmalarına ve dinamik bulut BT iş gücüne katılmaya hazır olmalarına yardımcı olacaktır.

Tüm öğrenciler AWS Akademi tarafından akredite edilmiş Üniversite personeli tarafından sunulan AWS Akademi içeriği yoluyla kazanılan becerilerle profesyonel sertifika alma fırsatına sahip olacaklar.

Kariyer olasılıkları

Bu program, bir mezun olarak yapay zeka ve / veya veri bilimi sektörlerinde bir kariyer başlatmanızı veya geliştirmenizi ve ayrıca ilgili danışmanlıkta çalışmak veya yeni bir teknoloji işi başlatmak için ihtiyaç duyduğunuz becerileri kazandırmak için tasarlanmıştır.

Kariyer fırsatları şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir):

 • Uygulamalı yapay zeka ve veri bilimi uzmanı
 • Lisansüstü analisti
 • İş analisti
 • Analytics danışmanı
 • Teknoloji danışmanı
 • Dijital pazarlama analisti
 • Dijital öngörüler yöneticisi
 • Yeni teknoloji işi başlat
Son Güncelleme May 2020

Okul Hakkında

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are ... Devamını oku

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are shaping the future of their sectors in world-class facilities. We’ve invested millions of pounds in high-tech learning environments, such as our motion capture studio and new School of Management facilities. During your time with us, you can become the very best version of yourself. The University is a place where you can expand your mind and make lifelong friends; where you can grow, learn, experience. Where you can belong, and where we support you every step of the way. Daha Az