Yönetici Koçluğu Yüksek Lisans (AMEC)

Genel

Program açıklaması

Titiz. İlgili. Gerçek. Yansıtıcı.

Tam akredite bir yönetici koçu olma Pathway .

Tam donanımlı, profesyonel bir yönetici koçu olmak, alanında en güncel bilgilere sahip olmak istiyorsanız, bu sizin için bir programdır.

Yönetici Koçluğu'nda Ustalar iki yıllık, yarı zamanlı, modüler, kendi kendini yöneten bir programdır. Uygulamanızın gözden geçirilmesi ve yeniden başlatılması, doğal becerilerinizin en iyi şekilde kullanılması, gözetim ve koçluk yoluyla bir koç olarak kendiniz hakkında bilgi edinme ve alandaki en deneyimli uygulayıcılardan bazılarıyla tanışma fırsatıdır.

Mevcut danışmanlık ve koçluk çalışmalarınıza entegre olmak veya yeni bir koçluk ve danışmanlık uygulaması için sağlam bir temel oluşturmak için koçluk ve mentorluk becerilerinizi geliştireceksiniz.

Program, müşterilerinizin kendi farkındalıklarını ve organizasyonlarındaki kilit ilişkiler ağını anlamalarını derinleştirecek ilişkisel bir psikolojik bakış açısı alır. Amaç, koçluk sürecine müdahale etme, onları başlatma ve etkinleştirme yeteneğinizi geliştirmektir.

Bu program, araştırma, psikolojik ve örgütsel gelişim deneyimi bir arada olan deneyimli koçluk uygulayıcıları tarafından geliştirilmiştir. Program modüllerinden ikisinde Kıdemli Uygulayıcı seviyesinde EMCC Avrupa Kalite Ödülü (EQA) verilmiştir. Modül 3'ün sonuna kadar tam olarak programa sahip olmak zorunda değilsiniz. Modül 1 için Modül 1 için iki seçeneğiniz var: Organizasyon Danışmanları için Koçluk veya Danışmanlar için Takım Koçluğu. Bu modüllerin her ikisi de Açık Programlar olduğundan, bunlardan biriyle başlamayı ve daha ileri gitmek isterseniz derece için kayıt olmayı seçebilirsiniz.

Modüller 1 ve 2'yi tamamladıktan sonra Modül 3, Ashridge Akreditasyonu ile Akredite Koçluk yapmak için hazırlanmanızı sağlar. Bu popüler sertifikasyon, koçların 2002'den bu yana excel'e yardımcı oluyor. Ayrıca Koçluk Denetimi'nde de kısa programlar yürütüyoruz.

Ne öğreneceksin?

Program sırasında şunları yapacaksınız:

  • En son modellere ve perspektiflere tanıtılmalı
  • Koçluğa ilişkisel yaklaşım hakkında bilgi edinin
  • Koçluk ve mentorluk yeteneklerinizi geliştirin ve genişletin
  • Başkalarını koçluk ederken deneyimlerinizi kullanmanıza imkan veren daha büyük bir öz farkındalık geliştirin
  • Bir antrenör olarak yaklaşımlarınızı kıyaslayın
  • Etkili koçluğu destekleyen teorik çerçevelerle anlayın ve bilgilendirin
  • Hem tanıdık hem de yeni koçluk becerileri ve müdahaleler uygulayın
  • Kendi koçluk işinizin kişisel vizyonunu kazanın
  • Farklı ve deneyimli bir antrenör topluluğunun parçası olun.

Nasıl öğreneceksin

Program Ashridge'in değişim ve öğrenmenin doğası hakkındaki felsefesini yansıtıyor. Didaktik girdiye güvenmek yerine, bir yansıma ve deney ortamında öğreneceksiniz. Öğrenme deneyimi, yetişkin öğrenme ve gelişim ilkelerini temel alır ve araştırmalara iyi bir şekilde dayanır.

Küçük ve büyük grup tartışmaları ile birlikte, koçluk teorileri ve modellerine ilişkin kısa öğretim girdileri ile sağlanır. Her modülde ayrıca katılımcıların yanı sıra canlı gözetim ile 'koçluk' da bulunmaktadır. İkinci yılda, programın dağıtımı koçluğun ana unsurları olan kolektif ve daha derin bir soruşturma haline gelir: koç, müşteri, ilişki ve organizasyon.

Uzman öğretim üyeleri, araştırma ve akran eğitimi

Bu yüksek lisans programında verilen yönetici koçluğuna yönelik yaklaşımlar, kendi uzman öğretim üyelerimizin yayınlarından ve Ashridge Merkezi Koçluk Merkezi'nde gerçekleşen devam eden araştırmalardan esinlenmiştir.

Bu tam akredite edilmiş koçluk eğitiminin öğretim tarzı gayri resmi - masaları olmayan geniş bir daire sandalyesinde çalışıyoruz ve puanlarımızı göstermek için grup sürecini ve dinamikleri kullanıyoruz. Bu sadece bir beceri geliştirme programı değildir - teori ve pratiği eleştirel olarak yansıtmaya davet ederek, teorik içeriği sindirimi kolay hale getiriyoruz. Bilgiyi uygulamaya dönüştürmenize yardımcı olmaya odaklanıyoruz.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Established in 1959 with initial support from companies including Shell and Unilever, Ashridge Executive Education has been focused on helping people, companies, and organizations succeed. Our researc ... Devamını oku

Established in 1959 with initial support from companies including Shell and Unilever, Ashridge Executive Education has been focused on helping people, companies, and organizations succeed. Our research, pedagogy, and courses have always had one goal: to improve how organizations perform and how executives lead. Daha Az
Londra , Berkhamsted + 1 Daha fazla Daha az

Akreditasyonlar