Yönetim Bilimleri Araştırma Yüksek Lisans

Genel

Program açıklaması

Yönetim Bilimi Araştırma Yüksek Lisans

Üniversite Paul Cézanne Aix-Marseille

Üniversite Yönetim Bilimi Paul Cézanne Araştırma Yüksek Lisans - Aix-Marseille, uluslararası arama gereksinimlerini karşılayan bir doktora programına erişim en iyi koşullarda hazırlamak; üniversite öğretim üyesi ve araştırmacı mesleğe akademik rota izlemeye olanak sağlar. Aynı zamanda ulusal ve uluslararası organizasyonlarda yönetim kurulu alanında yüksek sorumluluk pozisyonlarda yanı sıra liderlik pozisyonlarına yol açar.

Bir yandan Yönetim Bilimi, ve diğer özel derslerde temel çekirdek metodolojik araştırmalar ile bu Yüksek Lisans yapımı, kuruluşlar ve araştırma beklentilerini karşılayabilir.

Yapısı ve eğitimin içeriği

Çekirdek öğretileri: Metodolojik üsleri Araştırması (Dönem 3)

  • Metodoloji ve Araştırma tasarımı
  • Nitel Araştırma Yöntemleri
  • Nitel verilerin nicel analizleri
  • Veri Analizi
  • Farklı uzmanlık için Farkındalık Semineri, mesleki Masters (istatistik ve ekonometrik yöntemler, kamu yönetimi, uluslararası yönetim Binbaşı araştırma eğilimleri önemli zorluklardan) ile köprüler.

Her uzmanlık için özel ders (Yarıyıl 4)

- Özel Finansal Yönetim - IAE Aix

- Insan kaynakları ve örgütsel strateji Özel Yönetimi - IAE Aix

- Uzmanlık Pazarlama - IAE Aix

- Uzmanlık Uluslararası Yönetim - FEA

- Kamu Yönetimi Özel - IMPGT

Araştırma Ödevi

Bellek başlı başına bir araştırma projesi olarak tasarlanmıştır. Bu nedenle, tam tutarlı olmak ve onunla ilişkili araştırma metodolojisi ilgili bir sorun oluşturmak ve titizlikle uygulanması öğrencinin yeteneğini göstermek zorundadır. Bellek böylece ampirik araştırma ve saha çalışması hipotezler, bir sorun ve ilgi, bir literatür taraması içerir. Sırayla tez yönetmen gözetiminde çalışan araştırmacı bir pozisyonda öğrenci (ler), olası bir bilimsel yayın ulaşmak için. Hafıza iki öğretim üyesinden oluşan bir jüri önünde sözlü olarak desteklenir.

Sözlü sınav

Sentetik ve eğitici bir şekilde, kendi uzmanlık ilgili bir konuda, bilgi ve günümüze kadar adayların yeteneği derecesini değerlendirmek için kullanılan Grand Oral. Bu nedenle adaylar, iki öğretim üyelerinden oluşan bir jüri önünde sözlü sunum hazırlanmasından sonra sınırlı bir süre içinde olacak bir konu önerilmiştir.

Değerlendirme

Değerlendirme sistemi kavramları ve Yönetim Bilimleri metodolojileri ve bunları ortaya çıkarmak için yeteneği anlayış yanadır.

Programın sonunda öğrenciler gerekir:

* Nitel ve nicel yönetim araştırmanın temel yöntemleri, Usta

* Uzmanlaşma kendi alanında son gelişmeleri bilir

* Kendi dokümanının bir parçası olarak titiz araştırma çalışmalarını yaptınız mı,

* Güçlü olmak Grand Oral sırasında, inşa etmek ve yönetim araştırma tema üst düzey bir tartışma geliştirmek.

Başvuru Koşulları

Araştırma Yüksek Lisans girmesi - Yönetim Bilimleri (M2) bir lisans seviyesi 4 diploması gerektirir. Başvuranların büyük çoğunluğu Yönetim ve Ekonomi (Üniversiteler ve Grandes Ecoles) geleneksel eğitim vardır. Araştırma Yüksek Lisans da (vb mühendislik okulu, sosyoloji, matematik, felsefe, hukuk, siyaset bilimi,) farklı disiplinlerden gelen öğrencilere açıktır ve onların uygulama teşvik edilir.

İşe başvuru (Testler TAGE-MAGE veya GMAT, TOEFL, TOEIC veya IELTS olmayan frankofon adaylar için DELF / DALF - TCF 4 veya eşdeğeri -, diploma, öneri ve motivasyon ve test harf) ve mülakat Jüri.

Derece (ler) gereklidir: Yüksek Lisans veya diploma düzeyi Lisans + 4 veya daha fazla (240 AKTS) veya eşdeğeri (yabancı diploma VAE ...).

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

IAE Aix Graduate School of Management, part of Aix Marseille University, is located in the South of France, within France’s second largest metropolitan area after Paris. Founded in 1955, the IAE Aix w ... Devamını oku

IAE Aix Graduate School of Management, part of Aix Marseille University, is located in the South of France, within France’s second largest metropolitan area after Paris. Founded in 1955, the IAE Aix was the first Graduate School of Management in the French public university system. Daha Az