Diller ve Edebiyatlar Bölümünde, Yüksek Lisans düzeyinde çok çeşitli kurslar sunuyoruz. Dersleri ayrı ayrı ya da yüksek lisans derecesinin bir parçası olarak alabilirsiniz. Kurslar genellikle daha küçük modüllere ayrılır, örneğin, 7.5 veya 15 kredi. Bu nedenle, tam zamanlı çalışmalar yapmak istiyorsanız, birden fazla kursa başvurmanız gerekir. Bununla birlikte, konulara göre kurs çeşitleri değişir.

Lisansüstü düzeyde eğitim, bir veya iki yıllık tam zamanlı çalışmalardan oluşur (60 veya 120 kredi, c) ve Yüksek Lisans derecesine (bir veya iki yıl) neden olabilir.

Dereceye ulaşmak için belirlenmiş bir program yoktur; bunun yerine, edebi ve dilsel uzmanlık arasında farklı kurslar seçebilirsiniz.

Ancak, yüksek lisans tezi veya tezine başvurabilmeniz için yerine getirmeniz gereken ön koşullar vardır. Hangi derslerin hangi dönemde uygulanabilir olduğunu ve bunları bir dereceye kadar nasıl birleştirebileceğinizi öğrenmek için - lütfen Çalışma ve Kariyer Danışmanı ile iletişime geçin.

Diller ve Edebiyatlar Bölümü, destekleyici bir öğrenme ortamı sunmaya çalışırken araştırma ve öğretime çok değer verir. Özel ve deneyimli kadromuz, yetenekli öğrencilerimizle birlikte, lisans öğrencileri ve lisans öğrencileri için dinamik bir ortam sağlamaktadır.

SPL'deki İngilizce öğrencileri, İngiliz dili edebiyatını, İngilizce konuşan kültürleri, İngilizce dilini ve Akademik Yazma / Konuşma'yı eleştirel düşünme pratiğini, analitik etkileşimi ve kültürel farkındalığı birleştiren yenilikçi ve teşvik edici bir alt kurs dizisi aracılığıyla keşfeder.

Literatürdeki derslerimizin birçok farklı odak noktası vardır: başlıca yazarlar, tarihi dönemler, türler, eleştirel teoriler ve yöntemler, ayrıca dil çalışmalarına ilişkin kültürel ve çok kültürlü bakış açıları.

Dil alanındaki kurslarımız, seçilen dilin yapısına (ör. Gramer ve fonetik) yönelik bir ders sunar ve aynı zamanda dilbilim alanındaki geniş bir burs dizisine (söylem analizi, sosyo-dilbilim, dilin edinilmesi gibi konularda) bir giriş sağlar.

Yazma ve konuşma kurslarımız, öğrencilerin yalnızca temel dil yeterliliklerini geliştirmelerine yardımcı olmakla kalmayıp aynı zamanda genel iletişim becerilerini, retorik yetkinliklerini ve üslupsal farkındalıklarını geliştirmelerini sağlayan akademik İngilizce'de yüksek düzeyde odaklanmış bir eğitim sunar.

Disipline dair geniş görüşümüzle tanınıyoruz ve resmi, standart ve diller edebi metinlerin kanonunun tipik genel bakışından daha fazlasını içeren dillerin çalışmasını anlıyoruz. Kurslarımız daha pragmatik ve modern bir yaklaşım benimsemekte ve dolayısıyla film, televizyon, müzik şarkı sözleri ile birlikte diğerleriyle birlikte İngiliz Dili, Edebiyatı ve kültürü içeren ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere çok çeşitli medya ve dil stilleri içermektedir. popüler kültür fenomenleri.

İçerik, edebiyat, öğretim ve değerlendirmede eşitlik hususları dikkate alınmalıdır. Ayrıca, kurslar öğrencileri ekolojik, ekonomik, kültürel ve sosyal açıdan sürdürülebilir kalkınmanın farkında ve sorunlu hale getirmelidir.

Öğrenme çıktıları

Dersi başarıyla tamamlayan öğrenci:

Bilgi ve anlayış

 • dil ve kültürlerarası iletişim araştırma alanındaki merkezi sorunları, kavramları ve teorileri hesaba katar;

Yetkinlik ve beceriler

 • dil ve kültürlerarası iletişim alanında sınırlandırılmış bir alanda problemini sözlü ve yazılı olarak belirtmek;
 • Dil ve kültürlerarası iletişim alanında belirli bir soruyu incelemek için uygun bir yöntem belirleyin;

Yargı ve yaklaşım

 • Kültürlerarası iletişimi engelleyen, katkıda bulunan ya da başka bir şekilde etkileyen dilsel süreçleri analiz eder ve eleştirel olarak yansıtır.

Başvuru süreci

Başvuru süreci iki adım içerir:

1. 2019 sonbaharını başlatan programa başvuru ulusal başvuru sitesi üzerinden yapılmalıdır.

Tarihler:

 • Tüm uluslararası öğrencilere 15 Ocak 2019'dan önce başvurmaları tavsiye edilmektedir. Bununla birlikte, AB üyesi bir ülkeden başvurular en geç 15 Nisan 2019'da yapılabilir.

2. İkinci adım, bize bitmiş olan ve lisans tezi (pdf.) Geçti. Pdf adınızı ve mezun olduğunuz üniversitenin adını açıkça belirtmelidir. Tezini gönder ve tezini aldığımızı onayla.

Tarihler:

 • AB üyesi olmayan üyeler - 1 Mart 2019. Değerlendirme süreci 2019 Mart ayı ortasına kadar tamamlanacak.
 • AB üyesi bir ülkeden öğrenciler - 9 Haziran 2019. Değerlendirme süreci Haziran ayı sonunda tamamlanacak.

Gereksinimler

Kursa kabul şartı, Lisans Derecesi (veya ileri düzeyde 15 kredilik bireysel tahsis dahil 180 kredi) veya eşdeğeri yabancı derecedir.

dil gereksinimleri

Yüksek lisans çalışmaları İngilizce olarak verilen kurslara dayanmaktadır, bu nedenle İngilizce'deki bilgi seviyesini güvence altına almak için belirli dil gereksinimleri vardır. Uluslararası öğrenciler İngilizce bilgilerini doğrulamak zorunda kalacaklar. İngilizce 6 gereklidir.

Aşağıdaki öğrenci grupları, daha fazla değerlendirme yapmadan dil gereksinimlerini karşılamaktadır:

 • İsveç üniversitesinden lisans derecesi olan öğrenciler
 • Yükseköğretimin İngilizce olduğu bir ülkeden lisans derecesi olan öğrenciler

Aşağıdaki öğrenci grupları İngilizce bilgilerini bilmelidir:

 • Tezi İngilizce ya da İsveççe'den başka bir dilde yazılmış Lisans derecesine sahip öğrenciler
 • Yükseköğretimin İngilizce'den başka bir dilde düzenlendiği bir ülkeden lisans derecesi olan öğrenciler

Bu Programı incelemek için 3 neden

 • Disiplinler arası bir ortam
 • Uluslararası bir araştırma ortamına katılın
 • Arka planınıza ve akademik ve profesyonel hedeflerinize uygun kurs modülleri seçin

Uygulama Dönemleri

Uluslararası öğrenciler için ana başvuru süresi, sonbaharda başlayan tüm programlar için Ekim-15 Ocak arasıdır.

Öğrenim ücretleri

AB / AEA dışındaki ülkelerin vatandaşları genellikle, öğrenim harcı ödemek zorundadırlar. Öğrenim ücretleri AB / AEA vatandaşları için geçerli değildir. Öğrenim ücretleri hakkında bilgi için lütfen bize ulaşın.

İçerik, edebiyat, öğretim ve değerlendirmede eşitlik hususları dikkate alınmalıdır. Ayrıca, kurs öğrencileri ekolojik, ekonomik, kültürel ve sosyal açıdan sürdürülebilir kalkınmanın farkında ve sorunlu hale getirmelidir.

Program dili:
 • Ingilizce

University of Gothenburg, Faculty of Arts için 4 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Temmuz 9, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Ağu 2020
Duration
Bilgi iste
Tam zamanlı
Price
Deadline
Oca 15, 2020
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Ağu 2020
End Date
Son başvuru tarihi
Oca 15, 2020

Ağu 2020

Location
Son başvuru tarihi
Oca 15, 2020
End Date