Yüksek Lisans Mesleki ve Örgüt Psikolojisi

Genel

Program açıklaması

Anahtar bilgi

 • Süre: 1 yıl tam zamanlı, 2 yıl yarı zamanlı
 • Başlangıç tarihi: Eylül 2020
 • Başvuru sahibi: 1 Ağustos 2020 (uluslararası), 1 Eylül 2020 (İngiltere / AB)

İnsanların işte nasıl düşündükleri ve davrandıklarıyla ve onların refahlarını ve performanslarını optimize etmelerine yardımcı olmakla ilgileniyorsanız, bu sizin için bir yol. Bilgi geliştirmede önemli bir rol oynamayı ve hem bugün hem de geleceğin hızla değişen işyerinde işyerinde en iyi uygulama ve politikaları etkilemeyi öğreneceksiniz.

Psikoloji Okulu ve University of Sussex Business School tarafından öğretilen, şu konularda değerli beceri ve bilgi kazanacaksınız:

 • İşyerinde psikolojik değerlendirme;
 • Öğrenme, eğitim ve gelişim;
 • Liderlik, bağlılık ve motivasyon;
 • Refah ve iş;
 • Örgütsel tasarım, değişim ve gelişme.

Kurs ayrıca işin geleceği ile ilgili konuları da içerecek ve dijital bağlantı, işte ilişkisel bağlanma, sınıf ve erkeklik, çeşitliliğe karşı tutumlar, tüketici psikolojisi ve modern liderlik gibi çeşitli konularda en son düşünceyi getirecektir.

Stajlar

Uygulamalı araştırma projesi önerileri ile birlikte yerel profesyonel ortaklıklar aracılığıyla staj yapma şansınız olabilir.

Akreditasyon ve ortaklıklar

Bu ders, İngiliz Psikoloji Derneği'nin (BPS) Lisanslı Üyelik Lisansüstü Temeli (GBC) gerekliliklerine karşı akreditasyon aramaktadır. Mesleki Psikolog olarak kariyer yapmak ve kiralanmış statü için çalışmak istiyorsanız, BPS akredite bir kurs almak gereklidir. Aşama 1 akreditasyonunu almak isteyenler, GBC'yi BPS'den almalıdır.

Profesyonel ağlarımız arasında Roffey Park Enstitüsü ve İstihdam Araştırmaları Enstitüsü (IES) bulunmaktadır. Her ikisi de uzman oturumları, profesyonel rehberlik ve diğer ad-hoc fırsatlar sunarak öğrencilerimizle ilgilenmektedir.

Tam zamanlı ve yarı zamanlı çalışma

Bu kursu tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak seçmeyi seçin. Yarı zamanlı bir öğrenci olarak, temel olarak yıl boyunca bir hafta içi ve 1 yıllık yaz dönemi boyunca yaklaşık iki haftalık yoğun bir şekilde öğretilen modüllerle iş taahhütlerinize uyacaksınız.

Bu ders şu anda derecelerimizin kalitesini güvence altına alma prosedürlerimize uygun olarak validasyona tabidir. Bu, bazı kurs detaylarının değişebileceği anlamına gelir. Doğrulama süreci kursun başlamasından önce sonuçlandırılacaktır.

Ücretler ve Burslar

Fiyatı ne kadar?

harç

 • İngiltere / AB öğrencileri: Yıllık 12.450 £
 • Channel Islands ve Man Adası öğrencileri: yılda 12.450 £
 • Uluslararası öğrenciler: Yıllık 22.500 £

Ücretlerinizin belirlendikten sonra yıllık bazda artışa tabi olabileceğini unutmayın.

Eylül 2020'de Yüksek Lisans programına başlayan, kendi kendini finanse eden uluslararası bir öğrenciyseniz, öğrenim ücreti depozitosu ödemeniz gerekir.

Ek maliyetler

İngiliz Psikoloji Derneği (BPS) üyeliği

İngiliz Psikoloji Derneği'nin (BPS) öğrenci üyesi olmayı seçebilirsiniz. Bunun maliyeti 26 £ civarındadır (daha fazla bilgi BPS web sitesinde bulunabilir). Kursunuza üye olmanıza gerek yok.

İngiliz Psikoloji Derneği (BPS) doğrulanmış eğitimi

Örneğin psikometrik yetenek ve kişilik testlerinin kullanımı gibi İngiliz Psikoloji Derneği (BPS) onaylı eğitim alma olanağına sahipsiniz. Eğitim, uygunluk durumuna bağlı olarak harici tedarikçiler tarafından verilir. Her kursun maliyeti 400 £ civarındadır. Kursunuz için eğitim yapmanız gerekmez.

Kurs gezileri

Mesleki uygulamalara ziyaretler gibi kurs gezileri için fırsatlar olabilir. Bunlar kurs için zorunlu değildir. Maliyetler değişir ancak 50 £ ile 100 £ arasında değişecektir. Kendi ulaşım ve yemeğiniz için ödeme yapmanız gerekecek.

Kursumu nasıl finanse edebilirim?

Lisans üstü krediler

Kursunuz 1 Ağustos 2020'de veya sonrasında başlıyorsa ücretler ve yaşam masrafları konusunda yardım almak için 11.222 £ ödünç alabilirsiniz. İngiltere'den veya AB vatandaşıysanız, Öğrenci Kredileri Şirketi'nden krediler alabilirsiniz. bir Üstat.

Burslar

Amacımız, bizimle çalışmak isteyen her öğrencinin finansal engellere rağmen, yetenekli ve özgün bireyleri cezbetmeye devam edebilmesini sağlamaktır. Bu kurs için verilen burslar henüz onaylanmamıştır.

Yüksek Lisans Burs - Alekzandra Terzova, Susim University of Sussex Vimeo University of Sussex Gazetecilik Yüksek Lisans .

Ders çalışırken çalışma

Kariyer ve İstihdam Merkezimiz, eğitim görürken yarı zamanlı iş bulmanıza yardımcı olabilir.

Kariyer

Mezuniyette, aşağıdaki alanlarda mesleki veya örgütsel / iş psikoloğu olarak profesyonel uygulamaya hazır olacaksınız:

 • Özel sektör ve kamu sektöründe kurum içi (MI6, askeri, NHS, acil servisler, Devlet ve Kamu Hizmeti);
 • Test yayınevleri;
 • Araştırma danışmanlığı ve enstitüleri;
 • Politika düşünce kuruluşları;
 • Yönetim Danışmanlığı;
 • İK danışmanlığı ve kuruluşlardaki İK / insanlar / refah departmanları içinde;
 • Serbest meslek.

Kursta, farklı endüstrilerden psikologlarla tanışmaya ve gerçek dünya değerlendirme günlerine katılmaya davet edildiniz. Ayrıca, teknolojinin etkisi, çeşitliliğe karşı tutumlar ve dördüncü sanayi devrimi de dahil olmak üzere işin geleceği ile ilgili önemli alanları da kapsayacaksınız.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Sussex is a leading research-intensive university near Brighton. They have both an international and local outlook, with staff and students from more than 100 countries and frequent ... Devamını oku

The University of Sussex is a leading research-intensive university near Brighton. They have both an international and local outlook, with staff and students from more than 100 countries and frequent engagement in community activities and services. Daha Az