Yüksek Lisans Mimarlıkta

Genel

Program açıklaması

Slovak Teknoloji Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde yüksek lisans eğitim programına kayıt olarak, yaratıcılığınızı ortaya çıkaracak ve yeni binaların karmaşık mimari fikirlerini ve tasarımlarını geliştirmenin yanı sıra iç ve dış mekanlar da dahil olmak üzere tarihi binaların yeniden inşası için yetenekler kazanacaksınız. Mimari tasarımdan inşaat ruhsatı projelerine, inşaat planlarına kadar tüm proje aşamalarının teknik dokümantasyonunu hazırlamaya hak kazanacaksınız. Bir şehir ölçeğinde çalışarak, kentsel tasarımlar ve master planlar geliştirmeye hak kazanacaksınız. Bütün bunlarda, mimarlık ve çevrenin kültürel, entelektüel, tarihi, sosyo-ekonomik ve ekolojik ilişkileri anlayışından yararlanacak ve Fakültedeki master çalışmalarınızda elde ettiğiniz deneyimlere, sunumlara ve diğer becerilere güveneceksiniz. Mimarlık

Lisans eğitiminizi başarıyla tamamladıktan sonra Mimarlık programı için başvurabilirsiniz. Bununla birlikte, bunun en büyük ön koşulu, Mimarlık, Kentsel Tasarım veya tanınmış çalışma alanlarından herhangi birinin ilgili bir çalışma programında geçmektir.

Lisans öğrencisini “Ing. kemer.” (Mühendis mimar) geleneksel çalışma biçimlerini ileri teknoloji, son bilimsel başarılar ve çağımızın sürdürülebilirlik stratejisi, engelsiz kavramlar (evrensel tasarım) ve benzerleri gibi güncel konularla birleştirir.

Tasarım stüdyolarının 24 dikey stüdyosunda düzenlenen modülleri çalışma programının çekirdeğini oluşturmaktadır. Her dikey stüdyo, çalışma düzeylerine göre farklı beceri ve deneyime sahip 16 öğrenciden oluşur - ya lisans ya da yüksek lisans öğrenimidir. Öğrenciler, belirli bir konuya ilgi duydukları veya bir pedagog tercih ettikleri veya büyük olasılıkla bir pedagog ekibi tercih ettikleri temel alınarak belirli dikey stüdyoları seçebilirler. Dikey stüdyolar, pratikte aktif olan önde gelen Slovak mimarlar tarafından öğretilir.

İlk dönemde, Mimarlık programına kayıtlı öğrenciler kentsel planlama projeleri üzerinde çalışırken, Kentsel Tasarım programı öğrencileri bir mimari proje tasarlarlar. Bu, tüm öğrenciler için zorunludur. Diğer çalışma programının bu tek dönemlik “dokunuşu” karmaşık bir varlık olarak mimarlıkla ilgili gerekli becerileri ve deneyimi sağlar. Belirli bir alanı kentsel-kavramsal ve mimari açıdan keşfetme olanağına sahip olacaksınız. Mesleki bilgi kapsamınızı genişletmek için, dikey stüdyolar dersleri bir dizi zorunlu ders ile tamamlanmaktadır. Her dönem, dikey stüdyoların ödevlerinin karmaşık problem çözme için yararlı ek bilgi ve bilgi sağlayan bir dizi seçmeli ders arasından seçim yapabilirsiniz.

Final tezi iki paralel bölümde yapılandırılmıştır - Diploma Semineri ve Diploma Tasarım Projesi. Son tezde, Mimarlık programı öğrencileri, bir bina, iç ve dış mekanın kapsamlı bir mimari tasarımını hazırlama yeteneklerini ve kentsel bir plandan binaların mimarisine kadar sanatsal ve teknik olana kadar değişen görevleri çözme becerilerini göstereceklerdir. detaylar yaratıcı ve özgün bir şekilde ve estetik, teknik, yapısal tasarımı inşaatın finansal, çevresel ve sosyal gereksinimleri ile koordine etmek. Diğer taraftan, Kentsel Tasarım programının öğrencileri, finallerinde kapsamlı kentsel ve mimari detaylara sahip ana planların üretimi de dahil olmak üzere, bölgesel, belediye ve bölge ölçeğinde kapsamlı kentsel ve mimari tasarım çözümleri üretme yeteneğini göstereceklerdir. tez.

architecture, house, 3d

fotoğraf Giovanni_cg / pixabay tarafından

İş fırsatları

Müfredatın hem biçim hem de içerik bakımından yapısı, mesleki yeterliliğin tanınması hakkındaki AB Direktifine uygun olarak hazırlanmıştır. Derecesi Ing. Mimarlık ve Kentsel Tasarım çalışma alanından mezun olanlara verilen kemer, tanınmış çalışma programları ve üniversite dereceleri arasında sayılmaktadır.

Mesleki yeterlilik, Mimarlık Fakültesi mezunlarının bir mimarlık mesleğini icra etmelerini sağlar ve yetki sınavını geçtikten sonra Avrupa Birliği'nin yirmi yedi eyaletinde bir mimarlık mesleğine erişirler.

Mezun olarak mimarlık ve çevrenin kültürel, entelektüel, tarihi ve sosyo-ekonomik ilişkilerini anlayabilirsiniz. İç ve dış mekanlar, kentsel tasarımlar ve kentsel kalkınma için rehberlik sağlamak amacıyla ana planlar da dahil olmak üzere binaların eksiksiz mimari fikirlerini ve tasarımlarını geliştirmeye hak kazanırsınız. Estetik, teknik, inşaat, finansal, çevresel ve sosyal gereksinimlerin koordinasyonunu ele almaya hazır olacaksınız. Bir tasarım sürecinin tüm aşamalarını hazırlama uzmanlığına hakim olacak ve bir şantiyede ve karmaşık kentsel yapılardaki inşaat çalışmalarını denetlemeye hak kazanacaksınız. Ayrıca, bir mimarın ve şehir planlamacısının yönetim ve koordinasyon faaliyetlerini gerçekleştirmeye hazır olacaksınız. Mezun olduktan sonra doktora programına da başvurabilirsiniz. isterseniz daha bilimsel bir yoldan çalışın ve takip edin.

Sonuçlarınıza, ilgi alanlarınıza ve kanıtlanmış çabalarınıza dayanarak, dönem ödevleri üzerinde pratik mimarlarla yakın işbirliği yaparak ve / veya stajınıza bir mimari stüdyoda hizmet ederek katılımınızı güçlendirebilirsiniz.

Slovak Teknoloji Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, öğrencilerin akademik alandan ve uygulamadan mentorların yakın gözetimi altında fikirlerini, tasarımlarını ve çalışmalarını daha da geliştirebilecekleri disiplinlerarası bir inkübatör girişimini de desteklemektedir. Bu şekilde, işlerini tanıdık bir ortamda başlatmaları ve başarılı bir kariyer başlatmaları teşvik edilir.

Başvuru için son tarihler

31 Mayıs 2020

Öğrenim Ücretleri

İngilizce dilinde okuyan öğrenciler: yıllık 3.500 €

Okul Hakkında

Neden Bratislava STU Mimarlık Fakültesi?

Mimarlık Fakültesi, Bratislava'daki Slovak Teknoloji Üniversitesi'ndeki yedi fakülteden (bundan böyle Slovak “Slovenská technická univerzita” dan itibaren STU olarak kısaltılacaktır). Slovakya'nın en büyük ve en eski mimarlık okuludur; mimarlık eğitiminin başlangıcı 1946/1947 akademik yılına kadar uzanır ve İnşaat Mühendisliği adlı çalışma alanı ile ilişkilidir.

Bugün Mimarlık Fakültesi, açık fikirli personeli ile yaratıcı ve rekabetçi bir kurumdur ve araştırma ve eğitimde uluslararası işbirliği olanaklarından başarıyla yararlanmaktadır. Özellikle Erasmus Plus hareketlilik programı sayesinde, fakülte tüm Avrupa'da 50'den fazla ortak kurumla değişim olanakları sunmaktadır. Her yıl onlarca öğrenci Mimarlık Fakültesi yurtdışında ve uluslararası öğrenciler Mimarlık Fakültesi'nde öğrenim görmektedir. Aynı zamanda Mimarlık Fakültesi'nde 29 uluslararası öğrenci öğrenim görmeye geldi.

Mimarlık Fakültesi öğretim üyeleri sadece öğretmen ve araştırmacı olmayan seçkin kişiliklerdir; çoğu aktif pratisyen mimarlar, şehir planlamacıları veya endüstriyel / ürün ve grafik / marka tasarımcılarıdır. Alınan ödüller ve ödüller ile Slovakya sınırlarını aşan tanınma ve temaslar, niteliklerinin en iyi kanıtıdır.

Ulusal uzmanların yanı sıra FA STU, yurtdışından gelen öğretim görevlilerini de davet ediyor: Jan Gehl, Marco Casagrande, Nathalie de Vries (MVRDV), Rainer de Graaf (OMA), Jenny B. Osuldsen (Snohetta), Patrik Schumacher (Zaha Hadid Architects) ) bugüne kadar Fakülteyi ziyaret etmiş olan çok sayıda önemli yabancı uzman ve çağdaş mimarinin sadece bir kısmıdır. Fakültenin uluslararası katılımı, uluslararası kuruluşlara üyelik ve Slovakya ve yurtdışındaki çok uluslu projelere katılım ile yansıtılmaktadır.

Orta ve Batı Avrupa'daki en küçük metropollerden biri olan hareketli Bratislava şehri, uluslararası öğrenciler ve gezginler için ilham verici ve aynı zamanda uygun fiyatlı bir yeri temsil ediyor. Orta Avrupa'daki coğrafi konumu sayesinde Avrupa'ya açılan kapıdır. Mükemmel trafik bağlantıları ile Viyana, Budapeşte, Prag'a olan yakınlığının tadını çıkaracaksınız. Paylaşılan tarih ve yakın mesafeler bu başkentler için ortaktır ve kültürel, sosyal ve seyahat deneyimleri için birçok fırsat sunar. Bratislava'dan mükemmel otobüs ve demiryolu bağlantılarının yanı sıra Bratislava ve Viyana havaalanına kolay erişim, büyük Avrupa destinasyonlarına ucuz bağlantılar sunmaktadır.

Ne yapıyoruz ve nasıl?

Slovakya'daki en büyük ve en eski mimarlık okulunu arıyorsanız, Bratislava'daki Slovak Teknoloji Üniversitesi'nin bir parçası olan Mimarlık Fakültesi ile doğru noktaya gelmek üzeresiniz.

Burada Mimarlık ve Kentsel Tasarım, Endüstriyel ve Ürün Tasarımı okuyabilirsiniz. Bu çalışmaların karakteri, fakültenin temeldeki eğitim stratejisini, özellikle öğrencilerin yaratıcılığının ve eleştirel düşüncesinin gelişimine ve her mezunun henüz karşılaşmadığı geleceğin öngörülemeyen zorluklarına cevap verme becerisine odaklandığını belirlemiştir. Akademik ve profesyonel geçmişe sahip uzmanlar tarafından yürütülen proje tabanlı öğrenme ve uygulama ile sıkı işbirliği içinde koordine edilen projeler, “gerçek yaşam” deneyiminin sadık bir simülasyonunu sağlar.

Mimarlık Fakültesi, UNESCO Kültürel Miras şehri Banská Štiavnica'nın kalbindeki uzmanlaşmış Eğitim ve Araştırma Merkezinde odaklanmış çalışma olanakları da sunmaktadır. Otantik tarihi evde (aslında öğrenciler tarafından restore edilmiş) Fakülte, yıl boyunca atölye çalışmaları veya uzmanlık kursları sırasında 30 öğrenci ve 10 personeli barındırabilir.

Uygulamaya yaklaştıkça, öğrencilerin çok çeşitli yerel ve uluslararası yarışmalara katılmaları teşvik edilir. Okulun kalitesi esas olarak öğrencilerin başarılarıyla doğrulanır. Mimarlık Fakültesi, öğrencilerin çeşitli yerel ve uluslararası mimari-kentsel ve tasarım yarışmalarındaki başarılarıyla gururla övünebilir (örn. Inspireli Ödülleri, Xella, Isover, Tasarım için ulusal ödül, en iyi lisans çalışmaları için ABF Slovakya, prof. Lacko ödülü) en iyi diploma çalışması için) ve diğerleri.

Böyle bir zihniyetle yaklaşmakta olan Endüstri 4.0 bağlamında öğrencilerimizin zor beceriler ve yumuşak beceriler alanındaki karmaşık hazırlıklarını hedefliyoruz.

Ancak, iyi bir eğitim yeterli değildir. İlk etapta bir topluluk oluşturmaya çalışıyoruz. Mimarlık Fakültesi zengin sosyal, araştırma, akademik ve spor hayatı sağlar. En büyük halka açık etkinliğimizi düzenleme konusunda uzun bir geleneğimiz var - Mimari ve Tasarım Gecesi. Etkinliklerin çoğu öğrenciler tarafından öğrenciler tarafından hazırlanır - örneğin, Manifest (ilk yıllarımız yeni meslektaşları tarafından sıcak bir şekilde karşılanır). Açık günler, öğrencilerin sergileri ve çalışmalarını sergileyen profesyoneller, masa tenisi hafta sonu, vb. Ve birçok yerel mimariyle, tasarım, sanat festivali ve pazarla (Urban Market gibi) sona eren profesyoneller, Bratislava şehir merkezine yakın stratejik konumu nedeniyle varlığı.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Faculty of Architecture is part of the Slovak University of Technology in Bratislava as a top establishment with educational, scientific, artistic, and project activities in the field of architect ... Devamını oku

The Faculty of Architecture is part of the Slovak University of Technology in Bratislava as a top establishment with educational, scientific, artistic, and project activities in the field of architecture, urbanism, and design. It was founded in 1947, and since then, it is based on the most talented Slovak architects and designers. Daha Az