Yüksek Lisans Psikoloji (Araştırma)

Genel

Program açıklaması

Psikoloji alanında ileri nicel ve nitel araştırma becerileri geliştirir. Bu beceriler araştırmaya dayalı veya akademik bir kariyere yol açabilir. Araştırma metodolojisinin uygulanması ve araştırma bulgularının yetkin iletişimi gösterilmelidir; böylece öğrenciler bağımsız araştırma yapabilmelidirler. Çalıştaylara ve / veya iletişim oturumlarına katılım gerekli olacaktır. Lütfen bu derecenin HPCSA'ya bir Araştırma Psikologu olarak tescil edilmediğini unutmayın.

Sisterhood

Yeterliliğin sonucu / amacı

Psikolojide ileri nicel ve / veya nitel araştırma becerileri geliştirir. Bu beceriler araştırmaya dayalı veya akademik bir kariyere yol açabilir. Araştırma metodolojisinin uygulanması ve araştırma bulgularının yetkin iletişimi gösterilmelidir; böylece öğrenciler bağımsız araştırma yapabilmelidirler. Çalıştaylara ve / veya iletişim oturumlarına katılım gerekli olabilir.

Seçim kriterleri

Öğrencilerin Psikoloji alanında onur derecesi en az ortalama% 65 olmalıdır. Psikoloji Lisans derecesi alan öğrenciler Psikoloji Yüksek Lisans derecesi için başvurabilirler. Giriş otomatik değildir ve en iyi akademik notlara dayanmaktadır.

sınav

Sınav, danışmanla istişare edilerek ve Psikoloji Bölümü'ndeki araştırma projeleri ile birlikte seçilen Psikoloji'de seçilen bir tema üzerine bir tezden oluşur. Yayına hazır bir makalenin sunulmasına ilişkin Genel Yönetmelik uygulanır.

Programın Süresi:

2 yıl

İletişim detayları:

İsim: Dr. Melissa Kartı / Tel: 011559 2916 / E-posta: mcard@uj.ac.za

Son Güncelleme May 2020

Okul Hakkında

Vibrant, multicultural and dynamic, the University of Johannesburg (UJ) shares the pace and energy of cosmopolitan Johannesburg, the city whose name it carries. Proudly South African, the university i ... Devamını oku

Vibrant, multicultural and dynamic, the University of Johannesburg (UJ) shares the pace and energy of cosmopolitan Johannesburg, the city whose name it carries. Proudly South African, the university is alive down to its African roots, and well-prepared for its role in actualising the potential that higher education holds for the continent’s development. Daha Az