Yüksek Lisans Tedarik Zinciri Yönetiminde

Genel

Program açıklaması

Tedarik zinciri yönetimi

Program, yönetim ve mühendislik becerilerini kullanarak karmaşık sorunlarla başa çıkmak için yarının liderlerini eğitmeyi ve eğitmeyi amaçlamaktadır. Konuya yoğun ilgi duyan, öğrenmek ve çok çalışmak isteyen tüm öğrencilere açıktır. İlgili alanlardaki bilgi yararlıdır, ancak ön şart değildir. Sıklıkla, mühendislik veya işletme yönetimi dışındaki diğer disiplinlerden öğrenciler kabul edilir ve çok iyi bir not ortalaması alır. Jacobs University Endüstri Mühendisliği ve Yönetimi lisans programı esas olarak üretim süreçlerine odaklanırken, Tedarik Zinciri Yönetimi lisansüstü programı ayrıca lojistik sistemleri ve dolayısıyla tedarik zincirlerini tanımlamaya, analiz etmeye ve tasarlamaya odaklanır. Kapsamlı amaç, öğrencilere küresel lojistik sistemlerinin ve tedarik zincirlerinin performansının ve sağlamlığının nasıl elde edilebileceği ve sürdürülebilir bir şekilde sürdürülebileceği hakkında araçlar ve içgörüler sağlamaktır. Bu program, endüstri ve uluslararası ortak üniversitelerle yakın işbirliği içinde tasarlanmış ve uygulanmıştır. Böylelikle öğrenciler, "gerçek dünya" zorluklarına ve akademik mükemmeliyete geniş bir maruziyetten faydalanacaklardır.

yapı

Bu lisansüstü çalışma programının benzersiz bir özelliği, mühendislik perspektifinin ve yönetim perspektifinin eşit bir temel üzerinde üstün bir birleşimidir. Öğrencilere sürdürülebilir ve bütünsel bir yeterlilik portföyü kazandırmak için mühendislik yönleri birleştirilecek ve yönetim becerileriyle iç içe geçecektir. Bu, bir ürünün açıkça satılmadan ve teslim edilmeden önce geliştirilmesi ve üretilmesi gerektiği anlamına gelir.

Bu çalışma programının diğer benzersiz özelliği, harmanlanmış öğrenme yaklaşımıdır. Farklı öğrenme "teknolojileri" biçimleri ve türleri birleştirilir. Dersler öğrencilere temel bilgileri sağlar ve motivasyon yaratır. Vaka çalışmaları, bağımsız olarak ve bireysel ihtiyaçlara ve ilgi alanlarına göre anlayış ve bilgi birikimini derinleştirir. Seminerler, öğrencileri literatür kullanarak kendi başlarına konular üzerinde çalışmaya yönlendirir ve sunum becerilerini geliştirir. Proje atölyeleri, öğrencileri ekiplerdeki görevleri çözmeleri ve sonunda yüksek lisans tezi projesi üzerinde çalışmaya hazırlamaları için eğitir.

Diğerlerinin yanı sıra, bu program kapsamında sunulan dersler Lojistik için Stratejik ve İnovasyon Yönetimi , Tedarik Zinciri Yönetimi , Üretim Sistemleri Tasarımı , Lojistik Hizmet Sağlayıcılarının Yönetimi , İş Sürekliliği Yönetimi , Proje Yönetimi , Etik ve Sürdürülebilir İş konularını kapsamaktadır . Diğer kurslar, Modelleme ve Simülasyona , yasal yönlere, İletişim ve Sunum Becerilerine , Lider Takımlara ve Gruplara veya İşletmelerde Liderler için Kültürlerarası Yetkinlik ve Yönetime odaklanır. Rehberli Endüstriyel Proje) ve ötesi (yaz tatilinde önerilen bir staj).

Kariyer seçenekleri

Program, öğrencileri lojistik endüstrisinde yönetici kariyerine veya ötesinde veya bir üniversitede veya araştırma enstitüsünde bilimsel kariyer için hazırlar. Öğrencilerin bilimsel derin bilgilerini başarılı bir şekilde profesyonel bir çalışma ortamına aktarmalarını sağlamak temel amaçtır. Bilimsel bakış açısıyla ilgili olarak, program lojistik alanların geniş bir yelpazesinde eğitim sunmaktadır.

Yüksek Lisans Derecesine Sahip Öğrenciler Tedarik Zinciri Yönetiminde, dinamik ve ilginç lojistik alanında ve ötesinde çok çeşitli çekici kariyer seçenekleri bulacaksınız. Şimdiye kadar, programın öncülünün istihdam oranı mezuniyetten sonraki ilk 12 ay içinde% 100'e yakın. Sıklıkla, öğrenciler Jacobs University son yıllarında zaten iş teklifi alırlar. Diğerlerinin yanı sıra, şimdiye kadar mezunlar araba üreticilerinin lojistik departmanları, gıda endüstrisi veya havacılık endüstrisi gibi sektörlere girdiler. Uluslararası faaliyet gösteren demiryolu taşımacılığı şirketleri veya iş danışmanları için çalışıyorlar.

Aynı şekilde, Tedarik Zinciri Yönetimi adlı yeni programın mezunları, akademi, devlet kurumları, uluslararası kuruluşlar, ticaret dernekleri, medya ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarda kariyer seçme hakkına sahiptir. Jacobs University uluslararası kampüsünde yaklaşık 100 ülkeden öğrencilerle çalışma ve yaşama deneyimleri nedeniyle, mezunlar çok kültürlü çalışma ortamlarında sorumluluk almaya hazırlıklıdır.

Sadece lojistik alanındaki temel beceriler ve nitelikler değil, aynı zamanda kültürlerarası beceriler ve küreselleşmiş bir dünyada zorluklarla başa çıkma amaçlı pratik problem çözme becerileri ve yöntemleri gerektiren işler için rekabet eden belirli bir avantaja sahiptirler. Bu tür işler, yukarıda belirtilen tüm kurumlarda, ancak özellikle uluslararası kuruluşlarda, çok uluslu şirketlerde ve devlet kurumlarında giderek daha fazla sunulmaktadır.

Son Güncelleme Eki 2020

Okul Hakkında

Jacobs University is a private English language university located in Bremen and one of the most international academic institutions in Germany. It attracts highly talented and open-minded students fr ... Devamını oku

Jacobs University is a private English language university located in Bremen and one of the most international academic institutions in Germany. It attracts highly talented and open-minded students from all over the world. More than 1,500 students from over 120 nations currently live and study on our residential campus. In Germany’s leading university rankings, Jacobs University has consistently achieved top marks. Daha Az