Yüksek Lisans Veri Mühendisliğinde

Genel

Program açıklaması

Büyük Veri ve Veri Mühendisliği

Büyük verilerin dev bir potansiyele sahip olduğu ortaya çıktı, ancak aynı zamanda büyük zorluklar da ortaya çıkıyor. Bir yandan, büyük veri, teknolojik yenilik ve bilimsel keşfin bir sonraki aşamasına yön veriyor. Buna göre, büyük veriye dijital devrimin ve bilgi çağının “altını” denildi. Öte yandan, küresel veri hacmi kontrol edilmesi zor görünen bir hızla büyüyor. Bu ışık altında, “bir veri denizinde boğulduğumuz” kaydedildi. Bu beklentiler ve risklerle karşı karşıya kalan dünya, yeni nesil veri uzmanlarına ihtiyaç duyuyor. Veri mühendisliği, veri toplama, veri yönetimi ve veri analizine yönelik büyük veri yaklaşımlarıyla ilgilenen yeni bir meslektir. Size güncel bilgiler ve son teknoloji hesaplama araçları sağlayan veri mühendisliği, büyük veri çağında ustalaşmak için gereken her şeye sahiptir.

Program Özellikleri

Veri Mühendisliği programı, Almanya'nın Bremen kentinde özel ve uluslararası bir İngilizce dil akademik kurumu olan Jacobs University yer almaktadır. İki yıllık program, büyük verinin temelleri, yöntemleri ve teknolojileri hakkında büyüleyici ve derin bir fikir veriyor. Öğrenciler dersler, öğreticiler, laboratuvar eğitimi ve uygulamalı projelerden oluşan özel hazırlanmış bir müfredat alırlar. Canlı bir akademik bağlama yerleştirilmiş olan program, ünlü uzmanlar tarafından verilmektedir. Benzersiz bir ortamda, öğrenciler ayrıca seçilen kurslarda sektör profesyonelleriyle birlikte çalışır. Programın temel bileşenleri ve uzmanlık alanları şunları içerir:

 • Büyük Veri Zorluğu
 • Veri analizi
 • Büyük Veri Tabanları ve Bulut Hizmetleri
 • İstatistiksel Modellemenin İlkeleri
 • Veri Toplama Teknolojileri
 • Büyük Veri Yönetimi
 • Makine öğrenme
 • bir şeylerin interneti
 • Veri Görselleştirme ve Görüntü İşleme
 • Belge Analizi
 • İnternet Güvenliği ve Gizlilik
 • Veri Mühendisliği ve Veri Etiğinin Yasal Yönleri

Veri Mühendisliği müfredatı hakkında daha fazla ayrıntı istemek için lütfen iletişim formunu kullanın.

Kariyer seçenekleri

Veri mühendislerine talep çok büyük - endüstride, ticarette ve kamu sektöründe. BT'den finansa, otomotivden petrole ve gaza, sağlıktan perakendeye: Hemen hemen her alandaki şirketler ve kurumlar veri toplama, veri yönetimi ve veri analizi için uzmanlara ihtiyaç duyar. Yüksek Lisans ile Veri Mühendisliği diplomasına sahipseniz, bu en heyecan verici ve ödüllendirici alanda çok çekici maaşlarla mükemmel olacaksınız. Aynı şekilde, bir M.Sc. Veri Mühendisliği derecesi, doktora derecesine geçmenizi sağlar. ve bilim ve araştırma alanında bir kariyere.

Başvuru ve Kabul

Veri Mühendisliği programı her yıl Eylül ayının ilk haftasında başlar. Nasıl başvurulacağına ilişkin ayrıntıları istemek için lütfen iletişim formunu kullanın. Sorgunuzu almak için sabırsızlanıyoruz.

Burslar ve Finansman Seçenekleri

Tüm başvuru sahipleri otomatik olarak yılda 12.000 € 'ya kadar başarı temelli burslar için değerlendirilir. Müsaitliğe bağlı olarak, dış ortaklar tarafından desteklenen ek burslar, yüksek yetenekli öğrencilere sunulur. Ayrıca, kabul edilen her aday, cazip finansman seçenekleriyle bireysel bir mali paket teklifi talep edebilir.

Kampüs Hayatı ve Konaklama

Jacobs University yeşil ve ağaç gölgeli kampüsü, öğretim ve araştırma için binalardan çok daha fazlasını sağlar. Avrupa'da eşi görülmemiş bir kültürlerarası topluluğa ev sahipliği yapmaktadır. Bir Öğrenci Aktiviteleri Merkezi, çeşitli spor tesisleri, müzik stüdyosu, öğrenciler tarafından işletilen bir kafe / bar, konser mekanları ve Dinlerarası Evimiz her zaman yapacak ilginç bir şeyinizin olmasını sağlar. Ayrıca, Jacobs University , lisansüstü öğrencilerine kampüs içinde veya dışında konaklama imkanı sunmaktadır.

Son Güncelleme Eki 2020

Okul Hakkında

Jacobs University is a private English language university located in Bremen and one of the most international academic institutions in Germany. It attracts highly talented and open-minded students fr ... Devamını oku

Jacobs University is a private English language university located in Bremen and one of the most international academic institutions in Germany. It attracts highly talented and open-minded students from all over the world. More than 1,500 students from over 120 nations currently live and study on our residential campus. In Germany’s leading university rankings, Jacobs University has consistently achieved top marks. Daha Az