Yüksek Lisans Yüksek Lisans Derecesi Toplum ve İşletme için Veri Bilimi

Genel

Program açıklaması

2 yıllık M.Sc. "Toplum ve İşletme için Veri Bilimi (DSSB)" programı, veri bilimi uzmanı olmayı hedefleyen sosyal bilimler ve işletmeler öğrencileri için oldukça seçici bir programdır. Program aynı zamanda doğa bilimlerinden veya büyük veri analitiğine, veriye dayalı ve hesaplamalı sosyal bilimlere genişlemeyi amaçlayan beşeri bilimlerden öğrenciler için de ilginç olabilir.

Güçlü nicel geçmişlerine dayanmaktadır. İki heyecan verici yıl boyunca, mezunlar dijital toplumların, modern organizasyonların ve rekabetçi işletmelerin acil zorluklarını tartışmak, modellemek, tahmin etmek ve çözmek için en son yetkinlikler, araçlar ve yöntemler kazanırlar.

Gerçekten multidisipliner program, bireysel çeşitliliğe ve daha fazla uzmanlaşmaya izin vermek için birden fazla sosyal ve veri bilimi disiplininden geniş bir kurs teklifini 4 seçmeli parça ile birleştirir. Yüksek istihdam edilebilirliğe odaklanan DSSB mezunları, dijitalleşmeden kaynaklanan hızlı büyüyen, küresel profesyonel ve akademik kariyer seçeneklerine en iyi şekilde hazırlanır.

"Veri bilimi çok heyecan verici çünkü yeni topluluklar yaratıyor ve bizi disiplin sınırlarından kurtarıyor."

"DSSB programımız, öğrencileri dijital veri ve dijitalleşmenin dinamik alanına sosyal, işletme, mühendislik ve doğa bilimleri perspektiflerinden yaklaşmaya uluslararası kampüsümüze davet ediyor.

Programın ana motifi, en son araştırma, problem yönlendirme ve yenilikçi projelere olan bağlılığımızdır.

DSSB, PR, gazetecilik, siyasi düşünce kuruluşları, hükümet, uluslararası ve sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra tüm endüstri sektörlerinde gelecek vaat eden kariyerler için bir kapı açıcıdır. "

Prof.Dr.Hilke Brockmann

Jacobs University Toplum ve İşletme için Veri Bilimi (DSSB) eğitimi almanız için 5 neden

 • Kişiselleştirilmiş kariyer hedeflerini destekleyen bireysel çeşitlilik ve uzmanlık için seçmeli izler içeren benzersiz disiplinler arası modüler program.
 • Yenilikçi araştırmalara erişim, öğretmenler ve öğrenciler arasında yakın bir topluluk, paylaşılan öğrenme deneyimi ve yenilikçi öğrenme ortamları ile son derece zorlu bir akademik program.
 • Veriye dayalı profesyonel ve akademik alanların tüm alanlarında istihdam edilebilirliğe ve küresel kariyer perspektiflerinin taleplerine hazırlığa maksimum odaklanma.
 • Çok yüksek tamamlanma oranları.
 • Jacobs University önde gelen dijital ve teknoloji şirketlerine, danışmanlık firmalarına, STK'lara ve en iyi araştırma enstitülerine ve ayrıca büyük bir küresel Mezunlar ağına doğrudan erişiminden yararlanın.

technology, developer, touch

Program Özellikleri

Yüksek Lisans Toplum ve İş Dünyası için Veri Bilimi çalışma programı, sosyal bilimlerde (örneğin işletme, ekonomi, demografi, medya çalışmaları, siyaset bilimi, psikoloji, sosyoloji) güçlü geçmişe sahip uluslararası öğrencilere hızla büyüyen dijital veri kaynaklarından ve yeni hesaplama araçlarından nasıl yararlanılacağını öğretir. ve mesleki veya akademik alanlarındaki zorlu disiplinlerarası problemleri potansiyel olarak çözme yöntemleri.

Program ayrıca , yenilikçi sosyal veri analitiğine ve dijitalleşmeden ortaya çıkan sosyal ve ticari sorulara odaklanmak isteyen beşeri bilimler, doğa veya teknik bilimlerde geçmişi olan öğrenciler için ilginç olabilir.

Böylelikle DSSB programı öğrencileri, çeşitli sosyal, veri ve işletme bilimlerinde geniş bir kurs sunumundan ve bilgisayar bilimleri, çevre ve yaşam bilimleri ile yakın işbirliğinden yararlanır.

Ek olarak, program aynı zamanda bireysel çeşitliliği ve uzmanlaşmayı da teşvik eder. DSSB öğrencileri, bireysel ilgi alanlarına ve kariyer planlarına göre 4 seçmeli alandan kurs teklifleri seçebilir ve seçebilirler .

 1. Society Track, hesaplamalı sosyal bilim yaklaşımları ve siber kriminoloji veya akıllı şehir ve ulaşım kavramları hakkında acil sorular ekler.
 2. Business Track danışmanlık, sürdürülebilir ekonomi, tedarik zinciri finansmanı ilkelerini ve yıkıcı üretim ve lojistik modellerini kapsar.
 3. Sağlık ve Çevre İzleme , sosyal olarak ilgili veri bilimi sorularını doğa bilimlerindeki (sağlık, tıp, çevre bilimleri) içgörüler ve tekniklerle birleştirir.
 4. Veri Bilimi Bölümü , güçlü bir matematik veya bilgi işlem geçmişi olan öğrencilerin veri madenciliği, veri analitiği ve makine öğrenimine derinlemesine dalmalarına olanak tanır.

2 yıllık programın sonunda, DSSB mezunları, gelecekteki organizasyonlarda ve dijital toplumlarda temel sorunları sorumlu ve yetenekli bir şekilde çözmek için dijital içerik ve veri bilimi becerilerinde uzmanlığa sahip olacaklar.

 • Toplumların dijital dönüşümünün sosyal nedenlerini ve sonuçlarını tüm yasal ve etik sonuçları ve yönleriyle belirleyebilir, analiz edebilir, yorumlayabilir ve eleştirel olarak erişebilirler.
 • Bilimsel sonuçları doğru bir şekilde modellemek ve yorumlamak, geçerli tahminlerde bulunmak ve sosyal ve ticari sorunlara ivme kazandırmak için düşünceli sonuçlar ve müdahaleler türetmek için en son analitik ve nicel becerileri uygulayabilirler.
 • Öğrenciler, büyük veriyi yönetmeyi, istatistiksel modeller geliştirmeyi ve ikna edici yazma, iletişim ve sunum teknikleri ve görselleştirme araçlarını uygulayarak bunları ikna edici bir şekilde bilim ve bilim dışı bir kitleye sunmayı öğrendiler.
 • En az bir bilgisayar dilinde iyi programlama yapabilecekler ve son teknoloji hesaplama ve yazılım araçları hakkında bilgi sahibi olacaklar.

Kariyer seçenekleri

En iyi kariyer seçenekleri: M.Sc. DSSB mezunları, çeşitli uluslararası kariyer seçenekleri arasından seçim yapabilecek ve uzmanlıkları için büyük ve artan bir taleple karşılaşabilecekler.

Yüksek istihdam edilebilirlik: Yüksek lisans programı, öğrencileri zorlu profesyonel ve akademik pozisyonlarda anında istihdam edilebilirliğe hazırlar. Jacobs University , programın başından itibaren endüstri, kamu kurumları, STK'lar ve araştırma enstitüleri ile temasları düzenleyerek DSSB mezunlarının istihdam edilebilirliğini desteklemektedir.

En iyi işverenlere ve kuruluşlara erişim: Böylece DSSB mezunları, büyük bir Jacobs University Mezunları ağından ve üniversitenin büyük teknoloji ve danışmanlık firmalarına, en iyi araştırma enstitülerine ve dünya çapındaki STK'lara yakın erişiminden yararlanır. Mezunlar ayrıca doktora programımızdan birine girerek akademik yollarına devam edebilirler. programları.

Çok çeşitli kariyer seçenekleri: DSSB programının mezunları veri bilimcileri, AI araştırma bilimcileri, iş zekası analistleri, hesaplamalı sosyal bilimciler, danışmanlar, veri analistleri, veri yönetimi uzmanları, veri koruma uzmanları, finansal analistler, pazar araştırmacıları, pazarlama olarak çalışabilir. yöneticiler, tıbbi veri analistleri ve daha fazlası. Halkla ilişkiler, gazetecilik, siyasi düşünce kuruluşları, hükümetler veya uluslararası kuruluşlarda veri uzmanları olarak, dijital veri toplama, yönetim, analiz, yorumlama, görselleştirme ve sunumdaki yetkinliklerine katkıda bulunurlar.

Uluslararası kariyerler için en iyi hazırlanmış: All Jacobs University M.Sc. eğitim programları, öğrencileri gelişmiş küresel profesyonel veya akademik kariyer yollarının taleplerine hazırlar. Uluslararası kampüs üniversitemizden mezunlar olarak, topluma ve işletmeye değerli katkılar sağlayan sorumlu, akıllı ve dirençli araştırmacılar ve liderler olarak uluslararası ve çeşitli bir çalışma ortamında iyi bir şekilde çalışacaklardır.

Başvuru ve Kabul

Toplum ve İş Dünyası için Veri Bilimi programı her yıl Eylül ayının ilk haftasında başlar. Nasıl başvurulacağına ilişkin ayrıntıları istemek için lütfen iletişim formunu kullanın. Sorgunuzu almak için sabırsızlanıyoruz.

Burslar ve Finansman Seçenekleri

Tüm başvuru sahipleri otomatik olarak yılda 12.000 € 'ya kadar başarı temelli burslar için değerlendirilir. Müsaitliğe bağlı olarak, dış ortaklar tarafından desteklenen ek burslar, yüksek yetenekli öğrencilere sunulur. Ayrıca, kabul edilen her aday, cazip finansman seçenekleriyle bireysel bir mali paket teklifi talep edebilir.

Kampüs Hayatı ve Konaklama

Jacobs University yeşil ve ağaç gölgeli kampüsü, öğretim ve araştırma için binalardan çok daha fazlasını sağlar. Avrupa'da eşi görülmemiş bir kültürlerarası topluluğa ev sahipliği yapmaktadır. Bir Öğrenci Aktiviteleri Merkezi, çeşitli spor tesisleri, müzik stüdyosu, öğrenciler tarafından işletilen bir kafe / bar, konser mekanları ve Dinlerarası Evimiz her zaman yapacak ilginç bir şeyinizin olmasını sağlar. Ayrıca, Jacobs University , lisansüstü öğrencilerine kampüs içinde veya dışında konaklama imkanı sunmaktadır.

Uygulama Gereksinimleri

 • Motivasyon mektubu
  Lütfen motivasyon mektubunuzu 1 sayfayla sınırlandırın ve resmi bir mektubun yönergelerine uyun.
 • CV (Özgeçmiş)
 • İki tavsiye mektubu
 • İngilizce veya Almanca kayıtların lisans not dökümü
 • İngilizce veya Almanca lisans derecesi sertifikası
 • İngilizce Dil Yeterliliğinin Kanıtı
  En az 90 (TOEFL), 6.5 (IELTS) veya 110 (Duolingo) puanlı bir İngilizce dil yeterlilik sınavı. Anadili İngilizce olan kişiler ve lisans eğitimlerini İngilizce olarak tamamlayan adaylar bu şarttan muaf olabilir.
  İngilizce yeterlilik sınavlarının çoğunun yalnızca iki yıl için geçerli olduğunu lütfen unutmayın. Lütfen testin henüz sona ermediğinden emin olun.
Son Güncelleme Eki 2020

Okul Hakkında

Jacobs University is a private English language university located in Bremen and one of the most international academic institutions in Germany. It attracts highly talented and open-minded students fr ... Devamını oku

Jacobs University is a private English language university located in Bremen and one of the most international academic institutions in Germany. It attracts highly talented and open-minded students from all over the world. More than 1,500 students from over 120 nations currently live and study on our residential campus. In Germany’s leading university rankings, Jacobs University has consistently achieved top marks. Daha Az