Yaratıcı Yazarlıkta Yüksek Lisans

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Yaratıcı Yazma Yüksek Lisans Programımız, yaratıcı yazarları pratikle yakından çalışmak ve konuk derslerde yayıncılık endüstrisindeki profesyonellerden duymak için fırsatlar sunar.

Bu program, yaratıcı uygulamaları eleştirel analizle dengelemeyi, üretim süreçlerini yansıtmayı ve becerilerinizi geliştirmenizi teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Üretken yazara, üretken bir okuyucu olarak, etraflarında üretilen literatüre aşina olan güçlü bir vurgu vardır.

Çeşitli edebi türlerde çalışma şansına sahipsiniz ve çalışmalarını yayınlamak isteyen öğrencilere destek var. Yaratıcı endüstrilerde bir kariyere hazırlık için bir yaratıcı çalışma portföyü geliştirme ve bir iletişim ağı kurma fırsatı vardır.

Günleri Öğretti

Bu program Çarşamba günleri verilmektedir.

Nasıl Çalışıyorsunuz?

Bu programla ilgili öğretim seminerlerde ve çalıştaylarda yapılır.

Üniversite içinden ve dışından yayınlanmış yazarlarla çalışma ve yayınlanma süreciyle ilgili edebi ajanlar gibi profesyonellerden haber alma şansına sahip olacaksınız. Ayrıca çalışmaları hakkında konuşacak ve atölye çalışmaları yapacak olan yazarların okumaları da var.

Çalışmalarınızı dönemsel sempozyumlarda izleyicilere okuma şansına sahipsiniz ve çalışmalarınızı yayınlama ve Üniversite dışındaki okuyuculardan geri bildirim alma şansınız var.

Modüller başarılı bir yazar olmak için gereken becerileri geliştirmeyi amaçlar ve ders sizin tercih ettiğiniz türe göre pratik yaparak yetkin olmak için yaratıcı özgürlüğü sağlamayı amaçlar.

İletişim ve Bağımsız Çalışma

Bu programdaki haftalık temas saatleri, seçilen modül seçeneklerine ve çalışmanın aşamasına bağlı olarak değişebilir.

Lisansüstü düzeydeki çalışma, derslerde ve seminerlerde kapsanan materyali araştıran bağımsız bir çalışmanın önemli bir bölümünü içerir. Genel bir rehber olarak, sınıftaki her saat için, öğrencilerin bağımsız bir çalışmada iki-üç saat geçirmeleri beklenir.

Nasıl Değerlendirilir?

Çeşitli egzersizlerle sürekli olarak değerlendirileceksiniz.

Bunlar, nesir kurgusu, şiir ve drama yazmaktan, bir türden diğerine uyarlamaktan, belirli bir türün konvansiyonlarında yazı yazmaktan, bir tür yaşam-yazı işine girişmekten, bazı yazı biçimleri için araştırma yapma ihtiyacına aşina olmaktan çeşitlilik gösterir Öğrencinin çalışmak istediği türde bir A5 broşürü üretmek, bir kapak tasarlamak, bir telif hakkı ve ISBN numarası almak ve elektronik ortamda yayınlamak. Gereken son çalışma, 15.000 kelimelik yaratıcı bir tezdir.

Sunulan her çalışma parçasına eleştirel bir değerlendirme eşlik etmelidir (broşür hariç).

University of Lincoln değerlendirme geri bildirimlerine ilişkin politikası, akademisyenlerin kurs sonrası değerlendirmelerini derhal size iade etmelerini sağlamayı amaçlar - genellikle teslim tarihinden itibaren 15 iş günü içerisinde.

Giriş koşulları

Birinci veya üst ikinci sınıf, ilgili bir konuda derecesi onurlandırır.

Uluslararası Öğrenciler IELTS 7.0'da İngilizce dilini her bir elementte veya eşdeğerinde en az 6.5 olacak şekilde gerektirir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Since being opened by Queen Elizabeth II in 1996, the University of Lincoln has invested more than £300 million in its buildings and facilities.

Since being opened by Queen Elizabeth II in 1996, the University of Lincoln has invested more than £300 million in its buildings and facilities. Daha Az