Filter
Yüksek Lisans
Katar Eğitim türü: Tümü Hız: Tümü

Katar'da Beşeri Bilimler Yüksek Lisans Dereceleri Araştır 2019/2020

Yüksek lisans derecesi öğrencileri alanlarında daha derin bilgiye sahip olmaya yada kariyerlerinde ilerlemeye hazırlayan bir lisansüstü programıdır. Yüksek lisans programlarının büyük bir çoğunluğu devlet veya kamu üniversiteleri tarafından verilmektedir.

Eğer bir öğrenci sosyal görevli olmak, eğitimde ya da sanatsal becerilerini kullanabileceğini bir alanda çalışmak istiyorsa, Beşeri ve Sosyal bilimler en uygun eğitim dalı olacaktır. Bu alanda, birçok disiplinde ve endüstride kullanılabilecek çeşitli beceriler öğretilmektedir.

Katar, çok daha büyük Arap Yarımadası'nın kuzeydoğu kıyısında küçük Katar Yarımadası işgal, Batı Asya'da bulunan egemen bir Arap devleti vardır. Eğitim Şehri Katar Vakfı aracılığıyla Katar Hükümeti tarafından finanse edilen Doha oldukça yeni bir girişimdir. Bu Katar Akademisi, Öğrenme Merkezi, Akademik Köprü Programı (bir üniversite hazırlık okulu benzer) yanı sıra, Texas A & M Üniversitesi (Mühendislik) şube kampüs ev sahipliği yapmaktadır.

Katar'da Beşeri Bilimler Top Yüksek Lisans Dereceleri 2019/2020

Devamını oku Daha Az

1 Sonuçlar Beşeri Bilimler, Katar

Doha Institute for Graduate Studies

Tarih programı, Arap ve Batı üniversitelerinden tarihi çalışmalar alanında önde gelen profesörlerin biriktirdiği deneyimler üzerine inşa etmek için Arap ve İslam Tarihi a ... [+]

Tarih programı, Arap ve Batı üniversitelerinden tarihi çalışmalar alanında önde gelen profesörlerin biriktirdiği deneyimler üzerine inşa etmek için Arap ve İslam Tarihi alanında yeni nesil Arap araştırmacılar yaratmayı amaçlamaktadır. Bu program, tarihsel araştırma alanında çok sayıda yeni batı teorisine başvurmaktadır. Program, Arap ülkelerindeki ekonomik, politik, sosyal ve entelektüel yapıların tarihinin derinliklerine eğilmeyi ve tarihsel olayları yeni araştırma metodolojilerine dayanan yeniden yorumlama hedefiyle yeniden gözden geçirmeyi amaçlıyor.

Program, çeşitli bölgesel ve uluslararası süreçlerde Arap tarihi çalışmasına özel önem vermektedir. Ayrıca güncel ya da yakın tarihin çalışmasını sunarak yeni bölgeye adım atmayı amaçlamaktadır. Programın tümünde yapmayı önerdiği program, çeşitli Arap ve Batı arşivlerine maruz kalarak haber kaynaklarını çeşitlendirmenin gerekliliğini öğrencilerin üzerinde hissetmeyi amaçlamaktadır. Yapıların tarihine ve ilişkisel tarihe bu şekilde maruz kalmak, öğrencileri modern tarih okulu ile tanıştıracak ve Arap tarihini yeni bir şekilde yazabilecek, geleneğin üstesinden gelmeye ve yeni metodolojik çerçevelere odaklanmaya katkıda bulunacaktır.... [-]

Katar Doha
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku