Filter
Yüksek Lisans
Türkiye Eğitim türü: Tümü Hız: Tümü

Türkiye'de Beşeri Bilimler Yüksek Lisans Dereceleri Araştır 2019/2020

Bir master sürecinde ustalık yüksek seviyede gösterirken veya profesyonel çalışma alanının belirli bir alanda lisansüstü düzeydeki bir çalışmayı tamamlayan öğrencilere verilir.

Eğer bir öğrenci sosyal görevli olmak, eğitimde ya da sanatsal becerilerini kullanabileceğini bir alanda çalışmak istiyorsa, Beşeri ve Sosyal bilimler en uygun eğitim dalı olacaktır. Bu alanda, birçok disiplinde ve endüstride kullanılabilecek çeşitli beceriler öğretilmektedir.

Türkiye'de Üniversiteler yüksek lisans programları son sırasında en az iki yıl, lisans çalışmaları için ya eğitim iki veya dört yıl sağlar. 1 milyonun üzerinde toplam öğrenci kayıt ile 76 üniversite de dahil olmak üzere Türkiye'de 820 yüksek öğretim kurumları çevresinde bulunmaktadır. Türk üniversitelerde eğitim kalitesinin bazı uluslararası üne sahip okullar ile eşit eğitim ve tesisler sağlayarak, büyük ölçüde değişir.

Türkiye'de Beşeri Bilimler En iyi Yüksek Lisans Programları 2019/2020

Devamını oku Daha Az

1 Sonuçlar Beşeri Bilimler, Türkiye

Centre international de formation européenne (CIFE)

Gelişmiş Avrupa ve Uluslararası Çalışmalar Yüksek Lisans Bir yıl "Avrupa Entegrasyonu ve Küresel Çalışmaları" programı Berlin-Nice-Roma / İstanbul'da gerçekleşir. İngiliz ... [+]

"Avrupa'yı öğrenmek ve yaşamak"

İleri Avrupa ve Uluslararası Çalışmalar Yüksek Lisansının Avrupa Entegrasyonu ve Küresel Çalışmalar dalı (MAEIS), lisans çalışmalarını tamamlamış öğrencileri hedeflemektedir. Amacı, öğrencilere bugünün dünyasının politik, sosyal, ekonomik ve kültürel zorluklarına dair kapsamlı bir vizyon kazandırmaktır.

MAEIS, üç çalışma terimine ve isteğe bağlı staja (3-6 ay) bölünmüş bir yıllık bir programdır . Öğretim modülleri (detaylı açıklama için aşağıya bakınız):

Uluslararası sistemde çatışma ve işbirliğiAvrupa entegrasyonu ve dış eylemFederalizm ve çok düzeyli yönetişimEkonomik küreselleşme ve sürdürülebilir kalkınmaProfesyonel Beceri Atölyeleri... [-]
Türkiye İstanbul
Ekim 2020
Ingilizce,Almanca,Fransızca
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku