TOP-MASTERSDEGREE.COM

Avrupa Dini Çalışmalar Yüksek Lisans Programları Bak 2019/2020

Yüksek lisans derecesi öğrencileri alanlarında daha derin bilgiye sahip olmaya yada kariyerlerinde ilerlemeye hazırlayan bir lisansüstü programıdır. Yüksek lisans programlarının büyük bir çoğunluğu devlet veya kamu üniversiteleri tarafından verilmektedir.

Dini çalışmalar, farklı dinlerin tarihini ve modern sorunlarını araştıran akademik bir alandır. Çoğu program Yahudilik, Hristiyanlık, İslam ve Budizm üzerine odaklanacak ve dünyadaki geleneklerin temeli nasıl oluşturduklarını öğretecektir.

Avrupa, kongre tarafından, dünya 's yedi kıtanın biridir. Avrasya, Avrupa'nın en batı noktası oluşan genellikle havza ile Asya'dan ayrılır Ural ve Kafkas Dağları, Ural Nehri, Hazar ve Karadeniz ve Karadeniz ve Ege Denizi bağlayan su yolları böler.

Avrupa Dini Çalışmalar Lisansüstü Eğitimler Araştır 2019/2020

10 Sonuçlar Dini Çalışmalar, Avrupa Filter

Ignatian maneviyat yüksek lisans

Universidad Pontificia Comillas
Kampüs Yarı zamanlı 1 yıl Bilgi iste İspanya Madrid

Neden Ignatian Maneviyat çalışma? Ignatian karizmaları kapsamlı bir anlayış için tamamlayıcı perspektifler olarak tarih, antropoloji, teoloji ve maneviyat kapsayan dengeli bir yaklaşım ile multidisipliner bir program. Bir fırsat Ignatian kaynakların gerçek birincil belgeleri okumak ve bugün öğrenmeye devam onlara 'yansıtmak için'. 'Ignatian Maneviyat' ünlü uzman profesör, ekibimiz ile bir toplantı, daha fazla bizim kimliğimizin en temel yönlerini keşfe yardımcı olacaktır.

Ortodoks çalışmalar

University of Winchester
Kampüs Tam zamanlı Yarı zamanlı 1 - 2 yıl Bilgi iste Birleşik Krallık Winchester + 1 daha

Winchester MTH Ortodoks Çalışmaları geliştirmek ve daha yüksek bir seviyede teolojik bilgi ve becerilerin yelpazesini genişletmek için fırsat Ortodoks Hıristiyanlık, bir ilgi var arka planlar, çeşitli öğrencilere verir.

Din, toplum ve küresel konularda master (M.Phil)

MF Norwegian School of Theology
Kampüs Tam zamanlı Bilgi iste Norveç Oslo

Bu Yüksek Lisans programı giderek küresel ve çok kültürlü dünyada din ve toplum arasındaki ilişkiler çeşitli anlayışlar sağlamayı amaçlamaktadır.

Dinler tarihi (M.Phil)

MF Norwegian School of Theology
Kampüs Tam zamanlı 2 yıl Bilgi iste Norveç Oslo

Disiplinlerarası Öncesi Modern Dünyada Din ve Tarih Yaklaşımlar: Karşılaşma ve Çatışma

MRES hıristiyanlık ve dinlerarası ilişkiler

Heythrop College - University Of London
Kampüs Tam zamanlı Yarı zamanlı 1 - 2 yıl Bilgi iste Birleşik Krallık Londra + 1 daha

Özellikle MPhil veya doktora araştırmaya devam etmek isteyen öğrenciler için bu derecesi, eleştirel ve araştırma becerilerini kurar. İnanç ve inanç toplulukları çağdaş kamusal söylem içinde büyük rakam

İncil Araştırmaları MRES

Heythrop College - University Of London
Kampüs Tam zamanlı Yarı zamanlı 1 - 2 yıl Bilgi iste Birleşik Krallık Londra + 1 daha

Özellikle MPhil veya doktora araştırmaya devam etmek isteyen öğrenciler için bu derecesi, eleştirel ve araştırma becerilerini kurar. MA genişliği vermeyi hedefliyor, MRES trenler öğrencilerin uzmanlaşmak için mezun

Ma fıkıh

Heythrop College - University Of London
Kampüs Tam zamanlı Yarı zamanlı 1 - 2 yıl Bilgi iste Birleşik Krallık Londra + 1 daha

Roma Katolik kilise yasası Bu çalışma dini çevrelerin dışında ve İkinci Vatikan Konseyi ve sonraki revizyonunda beri kilise içinde fıkıh bir ilgi büyüdü

Teoloji ve dini araştırmalar master (araştırma)

Vrije Universiteit Amsterdam
Kampüs Tam zamanlı 2 yıl Bilgi iste Hollanda Amsterdam

İlahiyat ve Din Çalışmaları Araştırma master programı öğrencilere bir de, bağlamsal ve klasik hem de teoloji, çalışma fırsatı sunuyor ...

Teoloji ve dini araştırmalar master

Vrije Universiteit Amsterdam
Kampüs Tam zamanlı 1 yıl Bilgi iste Hollanda Amsterdam

bir yıllık yüksek lisans programı İlahiyat ve Din Bilimleri belirli mesleki alanlarda odaklanır. Bu master içinizde ya da dini kurumların dışında profesyonel bir kariyer için hazırlanacaktır.

Dinler ve Felsefelerde Araştırma Dereceleri (MPhil / Doktora)

SOAS University of London
Kampüs Tam zamanlı Yarı zamanlı 4 yıl Eylül 2020 Birleşik Krallık Londra + 1 daha

SOAS Dinleri ve Felsefeleri Bölümü, canlı, teşvik edici ve disiplinlerarası bir araştırma ortamı sunmaktadır. Çok çeşitli dini geleneklerde ve karşılaştırmalı ve disiplinler arası konularda bireysel araştırma denetimi sağlıyoruz. Denetim otoriteleri kendi alanlarında uzman kişilerdir ve uzman oldukları dinler, kültürler, diller ve coğrafi alanlara tamamen aşinadırlar.