TOP-MASTERSDEGREE.COM

Din Tarihi 2 Yüksek Lisans Programları Karşılaştır

Lisans eğitimi bittikten sonra bir yüksek lisans elde edebilirsiniz. Bu eğitim seviyesiyle, daha yüksek ücretli meslek edinme şansınız ve kariyer yolunuzda yeni fırsatlar artırabilir.

Dini Tarihte Usta Nedir? Bu derece, çalışma alanınızı daha iyi anlamanız için bir şans. Sınıflarınızdan bir kısmında, din dünyasındaki tarihi hareketleri yoğun bir şekilde inceleyebilirsiniz. İlahiyat tarihi hakkında yuvarlak bir eğitim vermekle birlikte, bu alan, sizi pek çok teolojik, liturjik, merhamet ve pastoral etkinlik ve etkinliklerde eğitmek üzere tasarlanmıştır. Temel eğitim, İncil ve Dini çalışmaları içerebilir. Felsefe kurslarının bazı tarihi dahil edilebilir.

Dini Tarihte Yüksek Lisans alarak, öğrendiklerinizi nasıl düzenleyeceğinizi, yorumlayacağınızı ve öğreteceğinizi öğreneceksiniz. Bu beceriler hayatınızın birçok yönünde size yardımcı olabilir.

Dini Tarihte Yüksek Lisans derecesini tamamlamak için gereken kurslar, bazı kolejler için farklıdır ve genellikle yıldan yıla dalgalanabilir. Bu fiyatlar hakkında bilgi almak için seçtiğiniz üniversiteye veya üniversiteye başvurun.

Hem kamu hem de özel sektörde Din Tarihinde Usta ile keşfedilebilecek birçok fırsat ve kariyer vardır. Seçimlerinizden bazıları dini bir okul öğretmeni veya dini gazeteci olmayı içerebilir. İlahiyat konusundaki bilgilerinizden dolayı, bir sosyal hizmet uzmanı olabilirsiniz. Bir mezhep, din veya mezhepteki belirli çalışmalar yardımıyla bir bakan olmayı seçebilirsiniz. Din veya teoloji profesörü eğlenceli, ilginç bir seçenektir.

Dünya çapında üniversiteler ve yüksek okullar, öğrencilerin Dini Tarihte Yüksek Lisans kazanmalarına izin verir. Katılmayı seçtiğiniz kolejde bazı çevrimiçi sınıflar mevcut olabilir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

2 Sonuçlar Din Tarihi Filter

Din Bilimleri Yüksek Lisans: Tarih ve Toplum

Universidad de La Laguna
Kampüs e-Öğrenme Tam zamanlı 1 yıl Eylül 2020 İspanya Santa Cruz de Tenerife + 1 daha

Dinler Bilimi Master: Tarih ve Toplum sağlam bilgi ve çağdaş toplumlarda dini çeşitliliğin yönetmek için insanlık tarihinin yanı sıra araçların büyük bir dini geleneklerin analiz yöntem sunar. Usta, doğada giriş düzeyindeki, ilk bölümü, metodolojik tarihsel ve hukuki içerikleri kapsar. İkinci bölüm öğrenci için tasarlanmış iki güzergah, bölünür "Dinler Tarihi" veya "yönetme dini ve kültürel çeşitlilik" konusunda uzmandır. Uzmanlar Pablo de Olavide, Carlos III Üniversitesi La Laguna Üniversitesi ünlü Usta, hem de diğer üniversite ve kurumlarda katılırlar.

Dinler tarihi (M.Phil)

MF Norwegian School of Theology
Kampüs Tam zamanlı 2 yıl Bilgi iste Norveç Oslo

Disiplinlerarası Öncesi Modern Dünyada Din ve Tarih Yaklaşımlar: Karşılaşma ve Çatışma