Filter
Yüksek Lisans
Eğitim türü: Tümü Hız: Tümü

Disiplinlerarası Çalışmalar 2 Yüksek Lisans Programları Karşılaştır

Yüksek lisans derecesi, bir kişinin lisans eğitimini tamamladıktan sonra elde ettiği yüksek lisans derecesidir. Yüksek lisans programlarının tamamlanması, genellikle bir lisans programını tamamlamak için geçen dört veya daha fazla yılın yanı sıra, tamamlanması iki yıl alır.

Disiplinlerarası Çalışmalarda Usta Nedir? Bu alanda bir usta, bireyleri dünya genelindeki göçmenlerin ve mültecilerin hayatlarını güçlendirmeye odaklanan liderler ve profesyoneller haline getirmeye hazırlanıyor. Bu programda sunulan dersler öğrencilere bu grup insanların karşılaştıkları zorlukları öğretmek ve küresel krizler için çözümler üretirken kendilerini şefkatli, hızlı ve profesyonel davranmaya hazırlamak olabilir.

Bu programı başarıyla tamamlayan bireyler, akıl kullanma, merhamet ile davranma ve kendi ihtiyaçlarının ötesinde düşünme yeteneğini de içeren fakat bunlarla sınırlı olmayan önemli yararlar yaşayabilir. Güçlü akıl yürütme yetenekleri çoğu kariyer alanlarında değerlidir ve şefkat ve fedakarlık, kişinin hayatının her alanını zenginleştirmeye yarayabilir.

Bu özel programın maliyeti değişir ve birden fazla etmene bağlıdır. Çalışma süresi, üniversitenin yeri ve derslerin çoğunlukla çevrimiçi veya çevrimdışı olarak sunulup sunulmadığı final fiyatında rol oynayabilir.

Bu programın mezunları çok sayıda heyecan verici meslek edinme potansiyeline sahiptir. Alanda bir dereceye sahip olan kişiler, yerel, eyalet ve ulusal devlet kurumları için politika yapıcıları gibi müreffeh kariyerlerden yararlanma eğilimindedir; halk için savunucuları ve daha az şanslı olanları savunuyor; hayırseverler ve sosyal hizmet uzmanları. Birçoğu hükümet kuruluşlarında, kar amacı gütmeyen kuruluşlarda ve yardım kuruluşlarında iş bulabilir. Bununla birlikte, mezunların sahip olma eğiliminde oldukları beceri nedeniyle, diğer alanlardaki fırsatlar da kendini gösterebilir.

Birçok üniversite, disiplinlerarası çalışmalar konusunda derece sunar, ancak eğitimlerini nereden takip ederse, bunların nereye ve programlarına bağlıdır. Çevrimiçi kurslar, birçokları için uygun olan esneklik sunar. Daha fazla bilgi edinmek için, aşağıda programınızı arayın ve doğrudan başvuru formunu doldurarak seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

 

Devamını oku Daha Az
Bu eğitim alanındaki diğer seçenekler:

2 Sonuçlar Disiplinlerarası Çalışmalar

The Institute for European Studies

AB Disiplinlerarası Çalışmalar İhtisas Yüksek Lisans IEE-ULB tarafından düzenlenen İngilizce 60 kredi bir derstir. Bu yüksek lisans programının benzersizliği, kariyer gel ... [+]

AB Disiplinlerarası Çalışmalar İhtisas Yüksek Lisans IEE-ULB tarafından düzenlenen İngilizce 60 kredi bir derstir.

Bu Uzmanlaşmış Usta, ana özelliklerinden biri olarak disiplinler arası bir yapıya sahiptir.

Avrupa politik, ekonomik, sosyal ve yasal entegrasyon konularında bir düşüncedirler.

Bu yüksek lisans programının benzersizliği , kariyer gelişimine odaklanmaktadır . Öğrencilere profesyonel bir proje ve kariyer planı geliştirmek için gerekli becerileri sunmak için yenilikçi bir seminer düzenlenir.

AB Disiplinlerarası Çalışmalar İhtisas Usta programı

Bu Uzmanlık dalının müfredatı konuya giriş için değil, önerilen temaların derinlemesine bir araştırması için. Zorunlu derslerin temel bir modülü, Avrupa entegrasyonunun anlaşılmasına olanak tanır.... [-]

Belçika Brussels
Eylül 2019
Ingilizce,Fransızca
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

MLitt Çağdaş Araştırmalar bir yıl disiplinlerarası Master derecesidir. Bir şeyi “çağdaş” olarak etiketlemenin ne demek olduğunu araştırıyor ve bilginin farklı disiplinler ... [+]

MLitt Çağdaş Araştırmalar bir yıl disiplinlerarası Master derecesidir. Bir şeyi “çağdaş” olarak etiketlemenin ne demek olduğunu araştırıyor ve bilginin farklı disiplinlerde nasıl tanımlandığını ve yayıldığını düşünüyor.

MLitt Çağdaş Araştırmalar, çağdaşın doğasını araştıran disiplinlerarası bir derecedir. Çeşitli sanat, sosyal bilimler ve bilim disiplin perspektifinden çağdaş konulara hitap eder. Program, disiplinlerarası ve böylece esnek bir zihniyet ile çağdaş konulara ve zorluklara yaklaşma yeteneğinizi geliştirecektir.

ÖnemliBeşeri bilimlerden, sosyal bilimlerden ve fiziksel bilimlerden gelen öğrencileri bir araya getirir - St Andrews'te benzersiz olan disiplinlerarası bir derece sunar.Bilgi tabanınızı genişletir ve analiz ve iletişim becerilerinizi geliştirir; Tek bir disiplinin metodolojilerinin ötesinde düşünecek ve disiplin bölünmelerini köprüleyen ortak bir sözlük geliştirmeye başlayacaksınız.Öğrenciler, akademik ortamın ötesinde etkileşimi teşvik eden ve mesleki beceri setinizi geliştirmenize yardımcı olan iki kısa yerleştirmeyi tamamlar.Yaz araştırması projeniz, video denemesi, küratörlük çalışması veya web sitesi tasarımı veya standart bir yazılı tez gibi pratik bir bileşene dayalı uygulamaya dayalı bir sunum şeklinde olabilir.... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku