TOP-MASTERSDEGREE

Disiplinlerarası Çalışmalar 2 Yüksek Lisans Programları Karşılaştır

Yüksek lisans derecesi, bir kişinin lisans eğitimini tamamladıktan sonra elde ettiği yüksek lisans derecesidir. Yüksek lisans programlarının tamamlanması, genellikle bir lisans programını tamamlamak için geçen dört veya daha fazla yılın yanı sıra, tamamlanması iki yıl alır.

Disiplinlerarası Çalışmalarda Usta Nedir? Bu alanda bir usta, bireyleri dünya genelindeki göçmenlerin ve mültecilerin hayatlarını güçlendirmeye odaklanan liderler ve profesyoneller haline getirmeye hazırlanıyor. Bu programda sunulan dersler öğrencilere bu grup insanların karşılaştıkları zorlukları öğretmek ve küresel krizler için çözümler üretirken kendilerini şefkatli, hızlı ve profesyonel davranmaya hazırlamak olabilir.

Bu programı başarıyla tamamlayan bireyler, akıl kullanma, merhamet ile davranma ve kendi ihtiyaçlarının ötesinde düşünme yeteneğini de içeren fakat bunlarla sınırlı olmayan önemli yararlar yaşayabilir. Güçlü akıl yürütme yetenekleri çoğu kariyer alanlarında değerlidir ve şefkat ve fedakarlık, kişinin hayatının her alanını zenginleştirmeye yarayabilir.

Bu özel programın maliyeti değişir ve birden fazla etmene bağlıdır. Çalışma süresi, üniversitenin yeri ve derslerin çoğunlukla çevrimiçi veya çevrimdışı olarak sunulup sunulmadığı final fiyatında rol oynayabilir.

Bu programın mezunları çok sayıda heyecan verici meslek edinme potansiyeline sahiptir. Alanda bir dereceye sahip olan kişiler, yerel, eyalet ve ulusal devlet kurumları için politika yapıcıları gibi müreffeh kariyerlerden yararlanma eğilimindedir; halk için savunucuları ve daha az şanslı olanları savunuyor; hayırseverler ve sosyal hizmet uzmanları. Birçoğu hükümet kuruluşlarında, kar amacı gütmeyen kuruluşlarda ve yardım kuruluşlarında iş bulabilir. Bununla birlikte, mezunların sahip olma eğiliminde oldukları beceri nedeniyle, diğer alanlardaki fırsatlar da kendini gösterebilir.

Birçok üniversite, disiplinlerarası çalışmalar konusunda derece sunar, ancak eğitimlerini nereden takip ederse, bunların nereye ve programlarına bağlıdır. Çevrimiçi kurslar, birçokları için uygun olan esneklik sunar. Daha fazla bilgi edinmek için, aşağıda programınızı arayın ve doğrudan başvuru formunu doldurarak seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

 

2 Sonuçlar Disiplinlerarası Çalışmalar Filter

Disiplinlerarası AB Çalışmasında Uzmanlaşmış Usta

The Institute for European Studies
Kampüs Tam zamanlı 1 yıl Eylül 2019 Belçika Brussels

AB Disiplinlerarası Çalışmalar İhtisas Yüksek Lisans IEE-ULB tarafından düzenlenen İngilizce 60 kredi bir derstir. Bu yüksek lisans programının benzersizliği, kariyer gelişimine odaklanmaktadır.

Çağdaş Çalışmalarda MLitt

University of St Andrews
Kampüs Tam zamanlı 1 yıl Eylül 2019 Birleşik Krallık Saint Andrews

MLitt Çağdaş Araştırmalar bir yıl disiplinlerarası Master derecesidir. Bir şeyi “çağdaş” olarak etiketlemenin ne demek olduğunu araştırıyor ve bilginin farklı disiplinlerde nasıl tanımlandığını ve yayıldığını düşünüyor.