TOP-MASTERSDEGREE.COM

Edebiyat Teorisi 4 Yüksek Lisans Programları Karşılaştır

Yüksek lisans, öğrencilerin eğitimlerini arttırması ve kariyerleri için yeni fırsatlar yaratması için inanılmaz bir yoldur. Bir lisans derecesi elde edildiğinde tamamlanabilecek yüksek lisans derecesi kazanmak yaklaşık bir veya iki yıl alır.

Edebiyat Teorisi Yüksek Lisesi Nedir? Literatürün anlam, felsefe ve yorumuna odaklanarak, öğrenciler romanlar, nesirler ve şiir ile ilgili çok çeşitli bilgi ve analiz becerileri öğrenirler. Bu alandaki bazı sınıflar, yüzyıllar boyu retorik kullanımı yanı sıra kültür ve edebiyat arasındaki ilişkiye odaklanmayı içerebilir. Bazı kurslar, öğrencilerin dili akıcı olmayan kişilere İngilizce öğretme fırsatı buluyor.

Edebiyat Teorisinde Yüksek Lisans derecesi alan öğrenciler, her türlü yazıyı nasıl analiz edebileceklerini öğrenebilirler. Ayrıca, hızlı bir şekilde nasıl okunacaklarını öğrenirler ve hem tarihi hem de modern zamanlarda, rafine kişilerarası becerilere katkıda bulunan keskin bir kültür bilgisini geliştirebilirler. Bu beceriler, bir iş ararken öğrencilerin daha güçlü aday olmalarına yardımcı olur.

Bu derecedeki derslerin fiyatları değişebilir, bu nedenle öğrenciler daha fazla bilgi edinmek için kendi üniversitelerine veya üniversitelerine başvurmalıdır. Maliyetler, dünya genelindeki farklı yerlerde artabilir veya azalabilir.

Edebiyat Teorisinde Yüksek Lisans'dan kaynaklanan birkaç kariyer vardır. Edebiyat ve düzyazı konusunda müthiş bir bilgiye sahip olan pek çok mezun İngilizce profesör veya dil öğretmeni olur ve öğrenciler çeviri veya düzenleme ile de çalışabilirler. Edebiyat teorisi hem basılı hem de çevrimiçi yazılığa çok yakın bağlandığından pek çok öğrenci pazarlama uzmanı veya gazeteci olmayı tercih eder.

Literary Theory'de çevrimiçi bir Master sunan bir üniversite veya üniversite bulmak çok zor değil. Bu alanla ilgilenen dersleri bulunan birçok okul dünya çapında bulunmaktadır. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

4 Sonuçlar Edebiyat Teorisi Filter

Edebi çalışmalarında ana

Universitas Padjadjaran
Kampüs Tam zamanlı 2 - 3 yıl Bilgi iste Endonezya Bandung

Bu program çalışmanın iki alanı, yani Çağdaş Edebiyat ve filoloji sunmaktadır.

Edebiyat Çalışmalarında Usta: Görsel Kültürde İngiliz Edebiyatı

Vrije Universiteit Amsterdam
Kampüs Tam zamanlı 1 yıl Bilgi iste Hollanda Amsterdam

Görsel Kültür İngiliz Edebiyatı programı, her yıl yurtdışından gelen çeşitli öğrencileri kendine çekiyor. Kurslarımızdaki öğrencilerin yaklaşık yarısı Hollandalı, diğer yarısı ise dünyanın her yerinden geliyor. İngilizce öğretilen seminerlerimiz, etkileşim, tartışma ve bağımsız araştırma için birçok fırsat sunan yirmi öğrenciden oluşan canlı gruplarda düzenlenmektedir. Vrije Universiteit Amsterdam , Hollanda'nın başkentinde bulunan uluslararası odaklı bir üniversitedir.

Kültürel, Edebiyat ve Postkolonyal Araştırmalarda Araştırma Dereceleri (MPhil / PhD)

SOAS University of London
Kampüs Tam zamanlı Yarı zamanlı 3 yıl Eylül 2020 Birleşik Krallık Londra + 1 daha

SOAS Kültürel, Edebiyat ve Sömürge Sonrası Çalışmalar Merkezi (CCLPS), Karşılaştırmalı Edebiyat, Kültürel Çalışmalar ve Sömürge Sonrası Çalışmalar disiplinlerinde araştırma yapmak isteyen MPhil / Doktora öğrencilerinden başvuruları memnuniyetle karşılayacaktır. Merkez, araştırma öğrencilerinin belirli bölgesel Bölümlerde veya diğer disiplinlerin programlarında değil, Merkezde kayıtlı olmalarını sağlayacak olan kendi MPhil eğitim programını geliştirmiştir. Merkez, kritik teorik becerilerin ve derinlemesine bölgesel, dilsel ve kültürel bilgilerin edinilmesine, ayrıca Asya, Afrika ve Orta Doğu'ya ve ayrıca Avrupa dilinde yazılmış literatüre atıfta bulunulmasına önem vermektedir. Prospektif araştırma öğrencileri, Fakülte ve SOAS çok çeşitli akademik personelin uzmanlığına göre denetlenen, teorik ve kritik, son derece geniş bir konu yelpazesinde çalışma konusunda eşsiz bir fırsata sahip olacaktır.

Shakespeare ve Rönesans Edebiyat Kültüründe MLitt

University of St Andrews
Kampüs Tam zamanlı Yarı zamanlı 1 - 2 yıl Eylül 2020 Birleşik Krallık Saint Andrews + 1 daha

Shakespeare ve Rönesans Edebiyat Kültürü'ndeki MLitt, öğrencilere İngiliz edebiyat geleneğindeki ana yazar olan William Shakespeare'deki Avrupa tarihinde en heyecan verici ve biçimlendirici dönemlerden birini inceleme fırsatı sunuyor.