TOP-MASTERSDEGREE.COM

Edebiyat 34 Yüksek Lisans Programları Karşılaştır

Hiç kimse bir kitap kurdu, ya da başınızı ve fanteziler kadar yaşadığını, daha sonra Edebiyat Bölümü'nden mezun tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu söyledim varsa! Edebiyat, yazılı eserleri, kurgu ve kurgu dışı sanat. Yaratıcı yazma olabilir gibi büyüleyici Edebiyatı okuduğu bir akademisyen olarak, herhangi bir daha az ilginç olduğunu düşünmek için hiçbir sebep yoktur. Şiir, tiyatro, roman ve kısa öykü bu büyük formların her birinin kendilerine özgü bir dünya, tek bir tür, herkes için gerçek hayatta rastlamak pek olası değildir bir hikaye ve karakter bir yapı var.

Edebiyat bir derece yaratıcı yazma, çocuk edebiyatı içinde bir ders ya da belli bir ulusal literatürde bir program gibi programlar, geniş bir çeşitlilik sunmaktadır. Bazıları Modern Felsefe, Göstergebilim, çeşitli dil ve edebiyat kuramları, Anlatı veya algı mekanizmaları çalışmalar estetik okuyucu tepkisi, teorisini ayrıntılı bir eğitim gerektirir.

Aşağı doğru kaydırın ve sunduğumuz ve sadece tek bir tıklamayla üniversite ile irtibata Edebiyat çeşitli yüksek lisans programları bir göz atın!

34 Sonuçlar Edebiyat Filter

Avrupa, Amerikan ve Postkolonyal Dil ve Edebiyat Yüksek Lisans Derecesi

Ca' Foscari University of Venice
Kampüs Tam zamanlı 2 - 2 yıl

Bu program, seçtiğiniz müfredata göre, Avrupa ve Amerikan post-kolonyal ülkelerin dilleri, edebiyatları ve kültürleri hakkındaki bilgilerinizi ve anlayışınızı derinleştirmenize izin verir: Amerikan, Fransız, Alman, İber, Slav ve Balkan Çalışmaları. Çalışmalarınız sırasında, edebi dil tarihi ve çalışılan medeniyetlerin kültürü hakkında gelişmiş bir bilgi edinecek ve okuduğunuz dillerden birinde güçlü bir yetkinlik kazanacaksınız. Ortak derece veya çift diploma almanıza izin veren yabancı üniversitelerle yaptığınız işbirlikleri sayesinde, program açıkça uluslararası niteliktedir. Derecenizin bitiminde, kamu ve özel kuruluşlarda daha ileri araştırmalar yapabilir veya İtalyan ve uluslararası girişimcilik alanında görev alabilir.

Edebiyat ve Kültürel Çalışmalarda Araştırma Ustası

University of Groningen
Kampüs Tam zamanlı 24 aylar Eylül 2020 Hollanda Groningen

İki yıllık Edebiyat ve Kültürel Çalışmalar Yüksek Lisans programı, Edebiyat Araştırmaları ve Sanat ve Kültür alanında iki Araştırma Yüksek Lisans derecesi içinde bir uzmanlık alanıdır.

Karşılaştırmalı Avrupa ve Avrupa Dilleri ve Edebiyatı Yüksek Lisansları

University of Verona
Kampüs Tam zamanlı 2 yıl Ekim 2019 İtalya Verona

Karşılaştırmalı Avrupa ve Avrupa Dilleri ve Edebiyatları Yüksek Lisans Derecesi (LM 37), öğrencilerin Fransızca, İngilizce, Rusça, İspanyolca ve Almanca dillerinden seçilebilecek derinlemesine bir bilgi edinmelerini sağlar. karşılaştırmalı bir bakış açısıyla.

Avrupa Edebiyat Kültürlerinde CLE Yüksek Lisans

University of Bologna
Kampüs Tam zamanlı 2 yıl Bilgi iste İtalya Bologna Hindistan Dakar + 2 daha

CLE Master Kursu, Avrupa'nın çok kültürlü yönlerini yansıtan yüksek kaliteli bir hazırlık sunmayı amaçlamaktadır. CLE Master Kursu, iki yıllık tam zamanlı bir akademik programdır (120 AKTS) ve Konsorsiyuma katılan 8 prestijli AB ve AB olmayan üniversiteden 2 veya 3'ünde alınır.

(İtalyan öğretilen) avrupa ve pan-amerikan dil ve edebiyatları yüksek lisans

University Of Bergamo
Kampüs Tam zamanlı Ekim 2019 İtalya Bergamo

Amaç: edebiyat ve çeşitli bakış açılarından Avrupalı ​​ve Amerikalı medeniyetlerin kültür tarihinin ayrıntılı bir bilgi elde etmek; Avrupa ve Amerika konuşulan ana dillerden en az birinde akıcılık; ...

Romantik ve Viktorya Dönemi Çalışmalarında MLitt

University of St Andrews
Kampüs Tam zamanlı Yarı zamanlı 1 - 2 yıl Eylül 2020 Birleşik Krallık Saint Andrews + 1 daha

Romantik ve Viktorya Dönemi Çalışmalarındaki MLitt, 1790'lardan 1900'lere kadar edebi kültür çalışmasıyla öğrencilerin Romantizm ve Viktorya edebiyatı hakkındaki bilgilerini ve düşüncelerini geliştirir. Çeşitli edebi türler keşfederek, öğrenciler edebi üretim ve alım aşamaları hakkında bilgi edineceklerdir. ve ilgili kültürel ve tarihi bağlamlar.

Gotik hayalindeki MLitt

University of Stirling
Kampüs Tam zamanlı Yarı zamanlı 12 - 27 aylar Bilgi iste Birleşik Krallık Stirling + 1 daha

University of Stirling MLitt The Gothic Imagination University of Stirling size Gotik'in bilimsel takdirine kendinizi kaptırmak için eşsiz bir fırsat sunuyor. Bizimki, sadece Gotik çalışmaların dinamik ve sürekli genişleyen alanının akademik çalışmasına ayrılmış, dünya çapında birkaç Master kursundan biridir.

Kültürel, Edebiyat ve Postkolonyal Araştırmalarda Araştırma Dereceleri (MPhil / PhD)

SOAS University of London
Kampüs Tam zamanlı Yarı zamanlı 3 yıl Eylül 2020 Birleşik Krallık Londra + 1 daha

SOAS Kültürel, Edebiyat ve Sömürge Sonrası Çalışmalar Merkezi (CCLPS), Karşılaştırmalı Edebiyat, Kültürel Çalışmalar ve Sömürge Sonrası Çalışmalar disiplinlerinde araştırma yapmak isteyen MPhil / Doktora öğrencilerinden başvuruları memnuniyetle karşılayacaktır. Merkez, araştırma öğrencilerinin belirli bölgesel Bölümlerde veya diğer disiplinlerin programlarında değil, Merkezde kayıtlı olmalarını sağlayacak olan kendi MPhil eğitim programını geliştirmiştir. Merkez, kritik teorik becerilerin ve derinlemesine bölgesel, dilsel ve kültürel bilgilerin edinilmesine, ayrıca Asya, Afrika ve Orta Doğu'ya ve ayrıca Avrupa dilinde yazılmış literatüre atıfta bulunulmasına önem vermektedir. Prospektif araştırma öğrencileri, Fakülte ve SOAS çok çeşitli akademik personelin uzmanlığına göre denetlenen, teorik ve kritik, son derece geniş bir konu yelpazesinde çalışma konusunda eşsiz bir fırsata sahip olacaktır.

İspanyol-Amerikan Edebiyatında Yüksek Lisans Derecesi

Universidad de Sonora
Kampüs Tam zamanlı 2 yıl Bilgi iste Meksika Hermosillo

Genel Amaç: Hispanik Amerikan edebiyatı hakkındaki bilgilerini derinleştirmek ve bu sahte bilginin bölgesel ve ulusal çevreyi etkilemesi için insan kaynağını en yüksek kalitede yetiştirmek. Bu şekilde, edebi çalışmaların eğitim, bilim ve sosyal sektörlerdeki gelişmelerini geliştirmek, analiz etmek, dönüştürmek ve tanıtmak mümkün olacaktır.

Yüksek Lisans Çalışmaları (İkinci Döngü): Diller ve Edebiyat

University of Gothenburg, Faculty of Arts
Kampüs Tam zamanlı Ağustos 2020 İsveç Göteborg

Diller ve Edebiyatlar Bölümünde, Yüksek Lisans düzeyinde çok çeşitli kurslar sunuyoruz. Dersleri ayrı ayrı ya da yüksek lisans derecesinin bir parçası olarak alabilirsiniz. Kurslar genellikle daha küçük modüllere ayrılır, örneğin, 7.5 veya 15 kredi. Bu nedenle, tam zamanlı çalışmalar yapmak istiyorsanız, birden fazla kursa başvurmanız gerekir. Bununla birlikte, konulara göre kurs çeşitleri değişir.

Yüksek Lisans Çağdaş Kültür

Instituto Universitario de Investigación Ortega y Gasset
Kampüs Tam zamanlı 1 yıl Bilgi iste İspanya Madrid

Bu program, Instituto Universitario de Investigación Ortega y Gasset ile birlikte düzenlenen Menéndez Pelayo International University'nin Uluslararası İşbirliği ve Kamu Politikaları, Program ve Geliştirme Projelerinin Yönetimi Konusunda Resmi Yüksek Lisans Derecesine erişim sağlar.

Klasik ve Modern Filoloji ve Edebiyat Yüksek Lisans Derecesi

University of Cagliari
Kampüs Tam zamanlı 2 yıl Ekim 2019 İtalya Cagliari

Klasik ve Modern Filoloji ve Edebiyatta yüksek lisans dersi, klasik antik ve modern dünyanın, hem bir analiz metodu hem de metinlerin eleştirel okumasını içeren disiplinler arası bir yaklaşım kazanmasını amaçlamaktadır. antik, ortaçağ ve modern dünyanın dilleri, ilgili dilbilimsel sorunlara özellikle dikkat ederek, edebiyat disiplinleri içinde araştırma, çalışma ve bilginin yayılması için özerk kapasite olarak. Eğitim kursu, metinlere doğrudan bir yaklaşımla, orjinal dilde - metnin üretim, aktarımı ve kabulü süreçleri ve mekanizmaları hakkında tarihsel-edebi ve eleştirel-teorik bilginin sağlam bir temeline sahip olmayı sağlamayı amaçlamaktadır. edebi, yanı sıra ilgili dilbilimsel olgular, senkronik ve diakronik bir bakış açısıyla, en güncel gerçekliğe kadar.

Edebiyat, kültür ve çeşitlilik Yüksek Lisans

Universidade da Coruña
Kampüs Yarı zamanlı 1 yıl Eylül 2020 İspanya Bir Coruña

Edebiyat, Kültür ve Çeşitlilik Yüksek Lisans resmi nitelik, 60 kredi ve bir öğretim yılı bir süresidir.

Eğitim bilimleri mezun: dili ve edebiyatı öğretimi

University of Nicosia
Kampüs Tam zamanlı Yarı zamanlı 3 dönem Bilgi iste Kıbrıs Cumhuriyeti Lefkoşa + 1 daha

Programın amacı iki yönlüdür. Bir yandan, ileri düzeyde eğitim kursları (a) izleme yoluyla uzmanlık alanında derin bilgi edinmelerine öğrenciye yardımcı, (b) Fakülte ile ilgili literatür, ve (c) etkileşim çalışması Diğer öğrenciler.

Edebiyat Çalışmalarında Usta: Görsel Kültürde İngiliz Edebiyatı

Vrije Universiteit Amsterdam
Kampüs Tam zamanlı 1 yıl Bilgi iste Hollanda Amsterdam

Görsel Kültür İngiliz Edebiyatı programı, her yıl yurtdışından gelen çeşitli öğrencileri kendine çekiyor. Kurslarımızdaki öğrencilerin yaklaşık yarısı Hollandalı, diğer yarısı ise dünyanın her yerinden geliyor. İngilizce öğretilen seminerlerimiz, etkileşim, tartışma ve bağımsız araştırma için birçok fırsat sunan yirmi öğrenciden oluşan canlı gruplarda düzenlenmektedir. Vrije Universiteit Amsterdam , Hollanda'nın başkentinde bulunan uluslararası odaklı bir üniversitedir.